Gönderen Konu: Proses MRC Model Rectifier Company'nin Resmi Distribütörü oldu!  (Okunma sayısı 11929 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Arkadaşlar merhaba,

Belki bilenleriniz vardır MRC Amerika'da DCC üzerine çalışan en eski firmalardan biri. Ve iddiaları DCC yi en mükemmel hale getirdikleri.

20-25 gün içinde ilk partimizin gelmiş olacağını umuyoruz. Bu marka ile sesli dekoderlere de çok iyi fiyatlarla ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

Birkaç gün içinde daha detaylı bilgi vereceğim. Şimdilik bazı dergilerde çıkan bir ilanını koymakla yetiniyorum.

Selamlar,

Harun
« Son Düzenleme: Mart 01, 2008, 02:24:45 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
Harun Abi

Uygun fiyatlı olarak bu ürünler gelirse, oldukça talep göreceğini tahmin ediyorum. Özellikle sesli dekoderlere en başta talibim! :D
Şafak Aktaş

Anadolu Model Demiryolları

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
harun abi aşagıdaki dekoderlerden 1 er adet ben istiyorum. n lokoları sesli ve digital olarak kullanmak farz oldu.
kumandada manualinde inceledigim kadarıyla baya iyi. fiyatı nekar olucak.
sesli dekoderlerin fiyatları nekadar olucak.

birde bu dekoderleride programlıyabilecekmiyiz

1-N GAUGE DIESEL SOUND DECODER
2-N STEAM SOUND DECODER
3-N GAUGE DROP-IN DECODER WITHOUT SOUND: KATO F UNIT
4-N GAUGE DROP-IN DECODER WITHOUT SOUND: ATLAS GP & OTHERS
5-N DECODER 332 (3 PCS OF AD332)
varsa 1 adetde
6-N GAUGE DIESEL DECODER: KATO SD70MAC & AC4400

enver

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Çok güzel bir haber,

Fiyatları merak ediyorum. MRC bu konuda lider firmalardan.Bakalım neler göreceğiz.

Fiyatlardan emin olun çok memnun kalacaksınız.

Bildiğiniz gibi Amerika'dan gelen ürünlerde Avrupa'ya göre çok daha fazla masraf oluyor. Ve amerika'da gördüğünüz fiyatlarda en yanıltıcı olan da KDV olmayışı.

Yani sizin Amerika'da 100 USD diye gördüğünüz bir ürünün Avrupa karşılığı en az 118 USD oluyor. Ancak bu karşılaştırma da yeterli değil.

Amerika'dan gelen ürünlerde gümrük vergisi ve TSE masrafları var.

Ancaak  bütün bu olumsuzluklara rağmen MRC ile çok iyi ve "exclusive" bir anlaşma yaptık.

MRC ürünlerini büyük bir olasılıkla Amerika Fiyatı + KDV olarak satabileceğiz.

Mesela PRODIGY ADVANCE2 DCC Kontrol Sistemini 360 USD+KDV ye satabileceğiz.

Bu sistem bildiğim kadarı ile (cahilliğimi mazur görün) Amerikan, Alman, Çin, Japon, Türk, Yunanistan, Ankara, İstanbul, İzmir, Üst Göztepe, Aşağı Ayrancı dahil tüm ekollerin DCC ihtiyaçlarını karşılayabiliyormuş. Tabii isterseniz.

Hatta duyduğum kadarı ile 28 decoder fonksiyonunu çalıştırabilen ve bu özelliğini 100 fonksiyona kadar da software upgrade ile çıkartabilen tek sistemmiş.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Bu da sesli dekoderlerden bir örnek.

Genel Özellikleri:

Fiyatı da tahminen 120 YTL civarı olacak.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Alıntı
Ha bi de 28 fonksiyona upgrade varmış, e madem var neden 28 fonksiyonlu değil ?

Okancım,

28 fonksiyona upgrade değil. 100 fonksiyona upgrade ediliyor. 28 fonksiyon zaten standart.

Ayrıca gelecek dekoderlerde de henüz buraya koymadımama 28 fonsiyonlu olanlar da var.

Mesela MTH in 28 ses/ışık fonsiyonlu lokosunu bu kumanda ile eksiksiz kullanabiliyorsun.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
harun abi zor olmazsa bide benim soruları cevaplarmısın:)
gümbürtüye gitti gene

enver

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
harun abi zor olmazsa bide benim soruları cevaplarmısın:)
gümbürtüye gitti gene

enver

Envercim,

Fiyatlar dediğim gibi USD Fiyatı + KDV gibi olacak.

Evet, programlayabileceğiz.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
harun abi kesin son siparişim ekteki gibidir.
geliş tarihi toplam fiyatını iletirseniz sevinirim. bunlar hornby select kumandada çalışır işallah.

enver

2-N STEAM SOUND DECODER
3-N GAUGE DROP-IN DECODER WITHOUT SOUND: ATLAS GP & OTHERS
4-N DECODER 332 (3 PCS OF AD332)
5-N GAUGE DIESEL DECODER: KATO SD70MAC & AC4400

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Alıntı
Ya yeter ama ya bu kadar da ticari zorlama olmazki kardeşim, almıycaz işte daha. Bu ne yahu cep telefonu mu 6 ayda bir yeni DCC kumanda alacaz, yok daha neler. Önce lokosu çıkar 28 fonksiyonlu sonra kumandası gelir 100 fonksiyonlu yok 21pin dekoderi yok şusu yok busu yeter yahu...

Bekliyoruz kampanyayı : Proses'ten müthiş fırsat, eski DCC kumandanızı getirin, yerine yenisini bir DCC Loko ve iki vagonla beraber götürün !

Okancım selam,

Bugünlerde digital ve DCC ile ilgili bir konu açıp yazmayı düşünüyordum zaten ama senin sözlerin vesile oldu.

Şimdi arkadaşlar artık şuna alışık olmamız gerekiyor. Peşinen söyliyeyim.

Digital girdi, mertlik bozuldu gibi bir durum var açıkçası.

Hepimizin kabul ettiği gibi digital artık olmazsa olmaz bir durum.

Düşünün ki 50-60 sene evvel alınmş bir analog kumanda bile şu anda analog lokoları çalıştırabiliyor. Yani analog sistemler artık bu işin klasiği olmuş durumda.

Bir kumanda al ömür boyu kullan. Bir loko daha alırsan bir kumanda daha alırsın olur biter.

Ama digital farklı tabi, kafaları da çok karıştırıyor. Şimdi digitalin faydalarından bahsetmeyeceğim, zaten biliyoruz.

Ancak alışmamız gereken durum şu;

Aynı telefon firmaları gibi digital üreten firmalar da şu anda sattıkları modellerin bir hatta iki versiyon üstün modellerini zaten şu anda çalışıyor ve planlıyorlar.

Hatta bi kısmı zaten hazır.

İmalatçılardan aldığım bir bilgi size ipucu olsun; Her ne kadar bir çok sistem software upgrade ile daha üst bir seviyeye çıkartılabiiyor olsa da bu bir yere kadar.

Aldığınız model en fazla 2 sene içinde artık software upgrade yapabilmenize rağmen demode olacak. Hardware ile de yeni bir modelle karşılaşacaksınız.

Yani demode modelinize bakıp moraliniz bozulacak.

Şu anda piyasada olmama sebebleri sadece zamanlama ve dolayısı ile marketing planları.

Şu anda aldığımız her digital sistem neredeyse çıktığı anda demode olmuş durumda.

Aynı bir cep telefonu, bilgisayar, fotoğraf makinası gibi.

Zor olan 50'den fazla senedir hemen hemen aynı teknoloji ile üretilmiş bir kumandayı hala kullanıyor olmamız ve bu hızlı demode olma ve değişim sürecine alışık olmamamız. Hele biz yaştakier için.

Peki ne yapmalı?

Ürüne göre 2 tip kullanıcı var. Mesela ben genellikle ucuz bir telefon alıp (genellikle ofisteki en ucuz telefon benimki oluyor) sadece telefonla konuşuyorum. Mesaj, kamera, v.b. şeyler beni hiç ilgilendirmiyor.

Diyorum ki telefon, telefon etmek, aranmak içindir. Gerisi beni ilgilendirmiyor.

Ama fotoğraf makinasında iş değişiyor. Bir D70s im var, nasıl yapsam da daha üst modele geçsem diye düşünüyorum.

D70s Aldığımda 1200 USD idi şimdi 600 USD. Aklıma Nokon D3 modeli takılıyor, ama onun da Amerika fiyatı 5,000 USD.

Ama şu da bir gerçek ki, D70s'imin (40 senedir fotoğraf çekmeme rağmen) bakıyorum da özelliklrinin %30 unu kullanıyorum. Aslında o özellikler de, digital olması dışında 20 sene önceki şu andaki fiyatı 100 USD civarında olan Minolta X700 üm de de fazlasıyla var.

Ama eminim fiyatları biraz daha düşsün bir gün benim de bir D3 üm olacak.

Demek ki benimki biraz kapris, hırs yapmak, ya da ona benzer birşey oluyor. Eminim birçoğumuz bazı ürün türlerinde bu mantıksız kaprisi yapıyoruz.

Fuarda Viessman DCC control Station'u gördüm. Esu gibi ama Esu'yu otomatik kontrol için bir bilgisayara bağlamanız ve software ine de 300 EU gibi birşey vermeniz gerekiyor, ama vVessman'da bu zaten üzerinde geliyor ve toplamda bu özelliklere vereceğiniz para daha az oluyor. Eh, durum hep şudur. Bir ürünü birisi yaparsa onun daha üst özeeelikte olanını yapmaya çalışırsınız.

Şimdi Esu da CS daha çiçeği burnunda bir ürün iken harıl harıl bir üst bir model geliştiriyor.

Bu arada yeni gelecek olan MRC kendi software ini yazıyor. Ya bedava ya da çok ucuz olacak.

Benim fotoğraf makinalarındaki dayanılmaz isteğimi (ki mantıksız olduğunu kabul ediyorum) digital (DCC) de hissediyorsanız, açıkçası sizi tatmin etmek çok zor.

Eğer ileri, geri, 8-10 loko, ses, ışık v.b. temel özellikler sizin için yeterliyse bunu en ucuz ne ile yapabiliyorsanız sizin için uygundur.

Eğer "bendeki en son model olsun" diyorsanız buna imkan yok, eskisini atıp yenisini alacaksınız.

Viesmann, Esu, MRC, Hornby, Roco, Bachmann (Dynamis) bizim zaten anlaşmalı olduğumuz firmalar. İstek olursa hepsini de getirebiliriz. Ama ihtiyacınızdan fazlası bana göre mantıklı değil.

MRC'ler yakında geliyor. İddiaları amerika'da bu işim 1 numarası oldukları. Özelliklerine de bakınca iyi görünüyor. Fiyatı da Amerika fiyatı +KDV olacak.

Ama dediğim gibi digitalde bugünün yarının eskisi. Aynı bilgisayarlar gibi.

CV nedir bilmiyorsanız, bilgisayarla iyice haşır neşir değilseniz, elektronikten (devrelerden falan bahsediyorum) fazla anlamıyorsanız kullanabileceğiniz bir model alıp onda kalın.

Size fazlasıyla yetecektir. Bir satıcı olarak "ben de en son model olsun" diyen grubun bana ticari faydası daha çoktur.

Ama tuzağa düşmüş bir tüketici olarak psikolojik tatmine verdiğimiz para konusunda da uyarmak ihtiyacı hissediyorum. Benden söylemesi.

Evet şimdi kimler MRC, kimler Viessmann, kimler ESU istiyor siparişleri alalım. Tabii hala verecek kaldıysa.

Bence "Ya bu neydi? Nasıl programlayacağım, herşey resetlendi, benimki en son model ama anlamıyorum." deyip sürekli yardım isteyeceğiniz değil, hakim olabileceğiniz bir model bana göre iyidir.

Selamlar,

Harun

« Son Düzenleme: Mart 13, 2008, 17:22:23 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
harun abi kesin son siparişim ekteki gibidir.
geliş tarihi toplam fiyatını iletirseniz sevinirim. bunlar hornby select kumandada çalışır işallah.

enver

2-N STEAM SOUND DECODER
3-N GAUGE DROP-IN DECODER WITHOUT SOUND: ATLAS GP & OTHERS
4-N DECODER 332 (3 PCS OF AD332)
5-N GAUGE DIESEL DECODER: KATO SD70MAC & AC4400

Enver selam,

Bana numaralarını yazar mısın?

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Alıntı
Evet şimdi kimler MRC, kimler Viessmann, kimler ESU istiyor siparişleri alalım. Tabii hala verecek kaldıysa.

Bence "Ya bu neydi? Nasıl programlayacağım, herşey resetlendi, benimki en son model ama anlamıyorum." deyip sürekli yardım isteyeceğiniz değil, hakim olabileceğiniz bir model bana göre iyidir.

Selamlar,

Harun

Burası yerimi bilemiyorum ama alıntıya istinaden konuşuyorum.Kumanda konusunda tam karar veremedim.ECOS çok güzel insanı cezbediyor ama şu aşamada fazla kaçıyor.Trix seçeneği var onuda incelemeyi düşünüyorum ama tercihim muhtemelen Multimaus olacak.Ancak decoderda ESU dan şaşmayı hiç düşünmüyorum

Sevgiler...
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
Ynt: Proses MRC Model Rectifier Company'nin Resmi Distribütörü oldu!
« Yanıtla #12 : Nisan 27, 2008, 20:41:12 »
harun bey tebrik ediyorum avrupadaki bütün dispratörlükleri aldınız allah nazardan saklasın.dekoderlerde çok güzel lokomotife uygulamak isterdim. ama biliyorsunuz.BR-45ler bunlar için pek müsait deil.