Gönderen Konu: Stand Kurgu  (Okunma sayısı 57389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
Ynt: Stand Kurgu
« Yanıtla #40 : Nisan 29, 2008, 22:05:38 »
ihsan bey mini kurgunuz güzel bir kaç ağaç yerleştirirseniz.harika olur diye düşünüyorum.gerçi tam olarak tamam değil kurgunuz kolay gelsin.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #41 : Mayıs 08, 2008, 22:15:11 »

İhsan Bey, ellerinize sağlık. Bizleri; geçmiş yıllardaki o güzel yaz akşamlarının en keyifli anlarını yaşadığımız açık hava sinema anılarımıza götürdünüz. Teşekkürler.

Makina dairesindeki film makaraları bana çok tanıdık geldi. Hatta o parçaların aynıları bu gün elime geçen kazan kapağı vanaları için yaptığınız saat çarkları.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #42 : Mayıs 08, 2008, 22:19:51 »
ellerin dert görmesin .bu arada dişi ufacık japonla tutturdum gelicem okullar kapansın.saygılar.

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #43 : Temmuz 06, 2009, 12:15:53 »
Haydi kolay gelsin.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #44 : Temmuz 06, 2009, 21:54:10 »
İhsan Bey çalışmalarınız çok güzel. İnşallah ben de Almanya dönüşü aldığım tren setleriyle aranızda olmaktan gurur duyacağım.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #45 : Temmuz 06, 2009, 22:56:58 »
Atilla bey bu ay sonu gidecektiniz yanlış hatırlamıyorsam, yolculuk tam olarak hangi şehre ?

Dükkan araştırmanızı yaptınız mı ? Bazı dükkanlarda tax free formu doldurabilirsiniz tek kusuru, havaalanında aldıklarınızı göstermeniz gereği ki geri alacağınız miktara göre ihmal edilmemesi gereken bir konu.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #46 : Temmuz 07, 2009, 18:02:10 »
Okan bey ay sonunda gideceğim inşallah. yolculuk köln'e. tax free formu doldurmayı düşünüyorum tabi ki. dükkan araştırması yaptım daha doğrusu İhsan Bey'in yardımlarıyla diyelim.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #47 : Temmuz 07, 2009, 18:04:21 »
İhsan Bey fanatizm konusunda söylediklerinizde çok haklısınız. insan başına gelince daha iyi anlıyor bazı şeyleri. :)

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #48 : Temmuz 07, 2009, 20:22:51 »
İhsan beyin stand konusunun arasına bolca muhabbet soktuk kusura bakmasın,
Atilla bey iyi yolculuklar, Köln sokaklarında hiç yabancılık çekmezsiniz, hatta yürürken daha çok Türkçe duyacaksınız  :D Güzel şehirdir, orada yaşayan hemşehrilerimiz Ren nehri ile boğaz hasreti gidermeye çalışırlar, ah fırsatınız olsa da Ren kıyısından trenle Frankfurt'a gidebilseniz, görülesi güzellikler var. Batıda Aachen'a gidebilirseniz yine güzellikler bulursunuz. Nasıl olsa Schengen vizeniz olacağından gitmişken, Belçika'nın kuzeyinde Brugge kentini görebilirsiniz, kuzey avrupa Venediği halinde bir yer. Bunlar yorucu da olsa gece kalması olmadan erişebileceğiniz yerleri mutlaka zorlayın.

Model konusunda ise hiç kendinizi üzmeyin, herkesin hatası olabiliyor, siz zevk aldığınız şekilde devam edin, siz adını koymuşsunuz, keyif aldığınız şekilde, belirttiğiniz gibi sizin için uygun olanı bulana kadar sorgulayarak devam edin, hepimiz okuyoruz, biliyoruz, hobinizle keyfinize bakın. Adı üstünde hobi bu keyif almak için, herhalde stres aramıyorsunuzdur ?

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #49 : Temmuz 07, 2009, 21:53:23 »
Okan Bey tavsiyelerinizi dikkate alarak dediğiniz yerlere gitmeye çalışacağım. Bol fotoğraf çekip dönüşte sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Özellikle hızlı trenleri çok merak ediyorum. Ren kıyısından trenle Frankfurt'a gidiş-geliş olur büyük ihtimalle.
Dediğiniz gibi bu bir hobi ve zevk alarak yapılması gerekiyor. Stresi insan aramasa da bazen o gelip sizi bulabiliyor. Ama şimdi çooook rahatım. Anladınız siz onu.  ;D

Dediğiniz gibi İhsan Bey'in kurgusunun arasına baya muhabbet karıştı. Kendisinden özür dilerim.
« Son Düzenleme: Temmuz 07, 2009, 21:56:40 Gönderen: Atilla Sülün »

Çevrimdışı Heroes

• Forum Üyesi
« Yanıtla #50 : Temmuz 16, 2009, 20:26:09 »
İhsan Bey elinize kolunuza sağlık çok güzel olmuş.

Besleme rayı için o bölgedeki plastik kısmı tamamen kesip raylara alt taraftan lehim yapabilirsiniz. Lehim yapmadan önce kablo uçlarına makaron (elektrik ve elektronikçilerde bulunur) takarsanız yapıştırıcı gibi maddelerden kabloyu ve bağlantıları korumuş olursunuz. Üstüne de balast malzemesi atarak görünmememisini sağlarsınız. Tabi bu durumda Besleme rayı tamamen elden çıkar ama sadece bir fikir.

Emre Uygar
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2009, 20:30:01 Gönderen: Heroes »

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #51 : Temmuz 17, 2009, 09:49:48 »
Tebrikler, güzel bir görünüm.
G. ÖZKAN

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #52 : Temmuz 17, 2009, 11:35:14 »
İhsan bey nerde ise bitmiş gibi görünüyor. Kolay gelsin... İlyas Şıklar

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
  • Yer: Viyana/Istanbul
« Yanıtla #53 : Temmuz 20, 2009, 17:07:13 »
İhsan Bey,
Benim şu am icin aklıma gelen tek birsey var: bazı istasyonlarda Platforumun belli kısımlarında karşı tarafa gecmek icin Traverslerden Merdiven yapılıyor. Acaba böyle birsey yapılıp kapatılabilirmi?
Selamlar
Tarık b
56507 dijital oldu, simdi gereksizleri elden cikarma zamani geldi...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #54 : Temmuz 22, 2009, 15:03:55 »
İhsan bey bitince klübe getirip gösterme sözünü unutma sakın.Kolay gelsin......
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #55 : Temmuz 30, 2009, 10:45:32 »
ihsan abi üsteki resim hileli. yaptıgım araştırmalara göre alttaki dogru olanı.
üsteki resim programı özelliğiyle yansıması alınarak yapılmış.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #56 : Temmuz 30, 2009, 11:19:13 »
abi videolarına bak istersen ordada dogru olanın 2.resim oldugu görülüyor.
http://nachry.deviantart.com/art/EFES-EPHESUS-108265651

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #57 : Temmuz 30, 2009, 12:38:26 »
İhsan abi selam.Yıllar önce atlas dergisi için arkeolog Füsun Arman'ın desteğiyle canlandırmış olduğum Efes illüstrasyonu buraya ekledim.O yıllarda photoshop vs dijital kolaylıklar pek yoktu.Çalışmayı tamamen elde kağıt üzerine fırça ve airbrush ile guaj boyalarla yapmıştım.Kitaplık ve o bahsettiğin yapı (hatırladığım kadarı ile agora girişi) görülebiliyor sanırım.Belki sana yardımı dokunur.

Esenlikler

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #58 : Temmuz 30, 2009, 13:27:58 »
İhsan bey ,evet 2.resim doğru,orada ek bina gibi görünen kısım Agoranın giriş kapısı ve kütüphaneye yüzünü dönünce sağda kalıyor.( Google earth den de bakabilirsin )
Aslında bu modele Agorayı da ekleyip bir Roma halk pazarı canlandırsan ne muhteşem olurdu.
Bende 1/ 72 Romalı asker figürleri var ( hiç sırıtmıyor 87 lerle bir arada durabilir ),niyetlenirsen verebilirim ,Agorada asayiş için nöbet tutan askerler olurlar.
Selamlar sevgiler.............
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #59 : Temmuz 30, 2009, 13:33:49 »

İhsan Bey, merhaba.

İzmir'de yaşayan ve bir çok kez Efes Antik Kenti'ne gitmiş bir İzmir'li olarak Celsus Kitaplığının yanında yer alan ek yapıt
Celsus Kitaplığ'nın sağındadır.

Allattaki linkte üsten 5. ve 6. Fotoğraflarda da açıkça görülmektedir.

http://www.didimli.com/galeri/efes.htm

C.Doğan Bey, Efes Antik Kenti çalışmanız çok güzel olmuş elinize sağlık.

Saygılar
Teoman Kardaşlar