Markalar, üreticiler > Hornby Group (Hornby, Lima, Rivarossi, Jouef, Arnold, Electrotren)

Hornby Live Steam

<< < (3/3)

Harun:

--- Alıntı yapılan: ktuzunalp - Aralık 26, 2006, 09:29:03 ---Tam bende Star Wars diyecektim.

Makinanın kontrolü güzel, bir de duruşlar daha yavaşça yapılabilirse iş bitecek.

İnsanoğlunun istekleri tükenmez !

--- Alıntı sonu ---

Kamil Bey,

Artık öğrendik, çok yavaş kaldırıp durdurabiliyoruz.

Çok eğlenceli bir şey. Bir sefer doldurdunuz mu da 45 dakika kullanabiliyorsunuz.

İstanbul'a gelirseniz size göstermek isterim.

Selamlar,

HArun

ksk156:
yazık yazık :) güzelim makinayı bir yuvarlakta çevirmişsiniz belliki makina uzun düzlükler istiyor :D

Okan:
Bu buharlı makina gerçekten çok keyifli. Yavaş kullanımda tam çuf çufu yakalamanız mümkün, ses dekoderi olmadığı için sesi uydurmak gibi bir sorununuz da yok, kendi orijinal sesi ! Düdük bizim BR52 gibi acaip tiz bir ses veriyor. Bir de istasyonda beklerken istim tutmuş makinanın fazla buharı puflaması çok keyifli.

Makina bir kazan suyu ile idareli kullanırsanız 35-40dk çalışabiliyor ! su bitti mi yolda kaldınız demektir. Isıtıcıyı ayarlamak kazanı ısıtmak, regülatörü ayarlamak hızı ayarlamak öğrenerek, deneyerek, beceri geliştirerek keyifli bir hal alıyor.

Çalışma voltajı ve çektiği akım nedeniyle, bu lokonun olduğu hatta başka bir DC veya DCC lokomotif olmamalı. Kullanırken de dikkatli olmak gerekli lokomotif suyu buharlaştırmak için öyle bir ısınıyor ki sıcakken kutudan çıkan eldivenler olmadan dokunmak tehlikeli. Ayrıca üzerinde çalıştığı raylar da ciddi ısınıyor, plastik tekerlekli herhangi bir vagon için hiç uygun değil.

Şimdi benim halıkurgudan veya küçük tahta üstü kurgudan görüntüler yerine daha hoşunuza gidecek görüntülerle devam edelim.

Kalkış

Bu videoda önce bir intercity önünüzden geçip uzaklaşıyor, hemen arkasından(0:16) bir Flying Scotsman arkasında 7 tane pullman vagon ile geçiyor. Hıza bakarmısınız !

Bunda da önce önünüzden virajı dönerek geçiyor ve sonra kurguyu dolaştıktan sonra tekrar geliyor. 0:54den sonra bacadan çıkan buhara bakarmısınız !

Burada da bolca geçiş var, anlaşılan Live Steam için kapalı garaj gerekli !

Bu da bir başkasının başlangıç videosu. Çalıştırmak oldukça basit  ;) alışınca gerçekten kolay.

Son olarak bu da Gürkan-Harun Productions sunar

Osman Yalçınkaya:
Hakikaten çok orjinal bir alet, yalnız ben dumanı doğal sanıyordur yağ koydular ? ?
Gerçekten büyük, uzun düzlükleri olan bir kurguda oldukça zevkli olur.

Bebek sesleri F kaç ?

Harun:

--- Alıntı yapılan: Osman Yalçınkaya - Temmuz 25, 2009, 23:46:36 ---Hakikaten çok orjinal bir alet, yalnız ben dumanı doğal sanıyordur yağ koydular ? ?

--- Alıntı sonu ---

Osman selam,

O yağ pistonların yağlanması için konuluyor, buhar efekti için değil.

Selamlar,

Harun

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git