Gönderen Konu: TCDD DE24000 MODEL TREN ÇALIŞMASI  (Okunma sayısı 4975 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı denizberk

• Forum Üyesi
TCDD DE24000 MODEL TREN ÇALIŞMASI
« : Ekim 04, 2020, 13:36:59 »
    Herkese merhaba. Öncelikle kendimi tanıtmak isterim. İsmim Deniz Berk. 23 yaşındayım. Teknik ressamlık mezunuyum. Babam, 3. Bölge emekli makinistlerinden Kadir Gökgöz.
    Uzun zamandır simülasyon oyunlarına, görsel projelere elimden geldiğince lokomotif çizmekteyim. Ama artık çizdiğimi somut bir nesne haline getirmeye karar verdim. 1 ay kadar lokomotifin çizimini yaptım. Üretim için gerekli araştırmaları yapmam 3 ay sürdü. Projeye hazırlık aşaması ise 2 ay. İlkp prototip modele 7. ay'da ulaşabildim :) Halen çizimde ve üretimde geliştirmelere devam ediyorum. Kalıplama çalışmalarını da bitirmek üzereyim.
    Teoman Bey ile Pazartesi günü bir görüşmemiz olucak. Kendisinden birçok şey öğreneceğimi biliyorum ve dört gözle bekliyorum :)

Model ile ilgili gerekli bilgiler için ; www.tcddmodel.com

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: TCDD DE24000 MODEL TREN ÇALIŞMASI
« Yanıtla #1 : Ekim 04, 2020, 22:39:04 »
Deniz kardeşim , önce ellerine sağlık diyeyim.

En doğru yolu bulmuşsun , bu konuda yanlış yapmaman için Teoman hoca ile irtibat kurman harika,sonucu heyecanla bekliyoruz.

Dikkat , sakın aşırı bir fiyat belirleme , evet bu lokomotifin hayranı ve bekleyeni çok ama tuhaf bir fiyat çıkarırsan umduğun satışı yapamazsın.Kolay gelsin dileklerimle...….
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı denizberk

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ekim 05, 2020, 00:54:57 »
Öncelikle teşekkürler Kemal abi  :)

Aslında 1 ay önce 1/64 statik model için fiyatımı belirleyip satışlarıma başladım. Gerçekten, fiyatı tüm model trencilerin alabilecekleri tutara indirmeyi başardım ve geri dönüşünü siparişlerle aldım  :) 1/87 statik ve dinamik için çalışmalarıma devam ediyorum. Aynı zamanda De33000 ve De22000 modelleme çalışmalarını da sürdürmeye çalışıyorum :)

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ekim 12, 2020, 20:50:07 »
Deniz kardeşim,

Süper bir haber bu. Hele Teoman Bey gibi bir ustadan fikir ve destek alarak çıkacak bir model nefis olur.
1/87 için gelişmeleri heyecanla bekliyorum.
Takip eden projeler de var. 33000 ve 22000'likler de seriyi tamamlayacaktır.

Önünde bir zaman kestirimin var mı? Ne zamana ne yetişir gibilerinden?

Kolay gelsin,
Özcan

Çevrimdışı denizberk

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ekim 14, 2020, 01:29:36 »
Özcan abi selamlar,

Teoman hocayla görüştük, işyerimizi ziyaret etti. Türkiye'nin son buharlı makinistlerinden Naci Bey'de toplantımıza katıldı. Teoman hoca, modelin eksiklerini ve düzeltilmesi gereken yerleri tespit edip söyledi. Kendisine ilk çıkan 1/87 De24000 modelini incelemesi ve montajlaması için verdim. Mekanik kısımda, Ankara'da mühendis olan Abdullah Bey ile irtibattayız. Şasi, boji dişlilerinin tasarımları bitmek üzere. Tamamen kendi imkanlarımızla hazır parça satın almadan, seri olarak üretmeyi hedefliyoruz. 1/64 ve 1/87 statik seri olarak üretilmekte olup, dinamik için Abdullah Bey'i beklemekteyiz :)

De22 ve De33 için çizim çalışmalarına bu ay içerisinde başlamayı düşünüyorum. Ölçülendirme ve üretim projelendirmesini bitirdikten sonra umarım 2 ay içerisinde hazır olacaklar :)

Teşekkür ederim
Deniz Berk

Çevrimdışı Sertan Aslan

• Forum Üyesi
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5 : Ekim 17, 2020, 00:45:43 »
Başarılı çalışmanızın bir an önce tamamlanması ve hayranı çok olan bu modele ulaşmamızı sağlamanızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Ekim 20, 2020, 03:41:24 »
Harika haberler Deniz.
Heyecanla bekliyor, olacağım.

Özcan