Gönderen Konu: Kendimi tanıtayım  (Okunma sayısı 9634 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkanozcan

• Forum Üyesi
Kendimi tanıtayım
« : Ocak 23, 2020, 08:43:43 »
Tekrar merhaba...ben Serkan.İstanbul Beylikdüzünde oturuyorum.forum sistemini çözmeye çalışıyorum.sanırım henüz çözemedim ki iletilerim 0 yanıtlanmış:)
Ben 45 yaşındayım.Aslen Erzincanlıyım.İTÜ devlet konservatuarı mezunuyum.20 yıldır MEB kadrolu müzik öğretmeniyim.Memlekete tren yolculuğu yapmak köyümüzdeki evimizin hemen önünden tren geçmesi çocukluktan beri tren tutkumun sebebi galiba.trenle ilgili herşeyi çok severim.öğrenciligimden beri hayal ettiğim model trenle ilgilenmeye vakit ve nakit zorluğundan dolayı ancak 6 yıl önce başladım.kadıkoyde bir antikacıdan bulduğum bir kutu içindeki raylar ve trenleri temizleyip çalıştırdım.halının üzerinde döndürmek beni tatmin etmeyince yine Kadıköydeki Güven maket mağazasını keşfedince oradan aldığım fikirler ve malzemelerle ilk dioramamı yaptım.Ev tünel dağ tepe ve köprüleri tamamen  kendim yapıyorum.ayrıca bahsettiğim köyümüz baraj nedeniyle yıkıldıgı için köyümüzün tamamını maket olarak yapıyorum.ekte paylaşıyorum.ülkemizde model trenciligin çok zor olduğunu biliyorum.Ben de zaman içinde bazı vagon ve lokomotiflerimi.Münih viyana ve amsterdamdan aldım.yurtdışina gittiğimde ilk iş modeltren dükkanlarını bulmak oluyor.isteyenlere bu konuda yardımcı olabilirim.çok uzun oldu tanıtım.herkese sevgiler...
« Son Düzenleme: Ocak 23, 2020, 09:08:48 Gönderen: serkanozcan »

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
Ynt: Kendimi tanıtayım
« Yanıtla #1 : Ocak 23, 2020, 11:26:26 »
   Selamlar, Serkan Bey çalışmalarınız harika olmuş. Fotoları ilgiyle izliyor ve devamını da bekliyoruz. Sevgi ve saygılar.

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ocak 23, 2020, 15:33:41 »
Hoş geldiniz Serkan Bey, kurgunuz çok güzel olmuş tebrikler, tamamı bittiyse tamamını gösteren bir fotoğraf görmek isteriz

Çevrimdışı serkanozcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ocak 23, 2020, 16:02:42 »
Sedat bey Arda bey çok teşekkür ederim.Köy maketim henüz bitmedi.trenli diorama zaten küçük 170x100 cm..köy  maketimden farklı detaylar paylaşabilirim.instagramdan maketdekor hesabimdan takip edebilirsiniz.ben de sizleri takip  etmek isterim

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #4 : Ocak 23, 2020, 22:07:30 »
Serkan kardeşim , gizli gizli ne harikalar yaratmışsın öyle , köy evlerin muhteşem olmuş , el yapımı maketler  konusunda uzman olan Hasan ve İhsan abimizin yanına seni de katacağız galiba.

Taş evleri nasıl yaptığını biraz açıklaman mümkünse seviniriz.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı serkanozcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ocak 23, 2020, 22:58:14 »
Merhaba Kemal Bey çok teşekkur ederim.Taş evleri 2cm sert sarı straforla yapıyorum.Yüzeylerini önce falçatayla elma gibi soyup zımparalıyorum.kursun kalemle taşları çiziyorum.kalemi ne kadar bastırırsam o kadar kabarık görünüyor kerpiçler.akrilik boyayla boyuyorum.sonra tekrar kurşun kalemle  kerpiçleri belirginleştiriyorum.bazı evlerde de kerpiçlerini aralarını en ince fircayla griye boyuyorum.derz görüntüsü ortaya çıkıyor.bazı taş duvarları da bulgur boyutundaki taşları cımbızla dizerek yapıyorum.her zaman seve seve paylaşırım teknik ve fikirleri :) burda kaliteli  insanlarla tanışma beklentilerim baya baya karşılık buluyor.sevgiler saygılar

Çevrimdışı serkanozcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Ocak 23, 2020, 23:02:06 »
bu linkten youtube kanalımdan köyevi yapımıni izleyebilirsiniz

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #7 : Ocak 24, 2020, 12:23:35 »
  Serkan Bey  selamlar, çok güzel çalışmalar için tebrikler. Bir kaç sorum olacak  straforu niçin soyuyorsunuz? Çatıda kullandığınız malzeme nedir ? Yapılar ölçeklimi ? Kolay gelsin.

Çevrimdışı serkanozcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Ocak 24, 2020, 19:38:49 »
Merhaba Sedat Bey.Çok teşekkür ederim.Straforun dış yüzeyi parlak ve kaygan olduğu için boya tutmuyor.Soyduğum zaman alttan çıkan doku çok gerçekçi bir görüntü veriyor boyayınca.Sac görünümlü çatılar için oluklu karton gibi rulo halinde satılan bie karton kullaniyorum.Parlaklığı kendinden.farkli renkleri de var.Tren ölçeğinden alıştığım için ölçekler 1/87 ye uygun.Köy maketimde tren yolu olacak ama tren hareket edecek tur atacak bi sistem olmayacak.O yüzden de ölçek 1/87...teşekkürler.sevgiler

Çevrimdışı serkanozcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ocak 24, 2020, 20:05:10 »
Bikaç resim daha paylaşmak istedim ama güvenlik nedeniyle paylaşamazsın gibi bir uyarı verdi.nedendir acaba?

Çevrimdışı serkanozcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Ocak 24, 2020, 20:27:37 »
Selam tekrar.bir daha denedim ama olmadı
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2020, 20:35:08 Gönderen: serkanozcan »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #11 : Ocak 25, 2020, 21:59:09 »
Serkan dostum , çalışmaların gerçekten harika , senin gibi bir trenci daha kazanmaktan çok mutlu olduk.

Özelden sorduklarına buradan cevap vereyim , forum üyeliği ile kulüp üyeliği artık pek kullanılmıyor ama illa üye olayım dersen ancak 15 şubattan sonra olabilir , yani Harun bey Nürnberg fuarından dönünce. Şu anda fuar işleri ile meşgul olduğu için ulaşmak çok zor.

Türk vagon ve lokomotifi konusuna gelince , yeniden yaptırılmaları pek mümkün değil ama arada bir çeşitli platformlarda satışa çıkaranlar oluyor. 1-2 sene içinde elde edemezsen sana buradan söz veriyorum benim elimdekilerden makul fiyatla sana vereceğim.

facebook da model trenciler kulübü sayfası var , lütfen yaptıklarını oraya da koy çünkü orda farklı üyeler de var.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Ocak 25, 2020, 22:31:23 »
Sevgili Serkan bey
Aramıza hoş geldiniz. Ellerinize, gözlerinize
Emeginize saglık.. Harukulade işler çıkmış
Ortaya. Ne yazık ki MODEL TRENCİLER FORUM
eski hızında değil. Ancak tekraren hayata
dönüyor yavaş yavaş da olsa. Örneğin ben
Büyük bir dönem hobimi işlerimin kötüye gitmesi
nedeni ile askıya almak zorunda kaldım.
Proses Harun bey ofis/işyeri taşındı.
İletişim telefon no özelden yazar iseniz
Sizleri arar uzun soluklu olarak sohbet ederiz.
Tabiki vaktiniz var ise..
Tekraren hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.
Saygı ve sevgıler

Çevrimdışı serkanozcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Ocak 26, 2020, 02:38:18 »
Kemal Bey çok teşekkur ederim.ben de bu platformda olduğum için çok mutluyum gerçekten.Bazı sorulara cevap bulamamak beni üzüyor.Yok ben illa kulüp üyesi olma isteğinde değilim.Harun beye mesaj yollamak istedim özelden ama buna yetkin yok uyarısı gelince kulüp üyesi olmadan yollayamayacağımı düşündüm.neyse çok önemli değil.TCDD modelleri için verdiğiniz söze çok teşekkür ederim.zaten acil değil 2-3 sene sonra hayata geçirmeyi hayal ettiğim çok büyük bir projem var.başarırsam zaten hem model trenle ilgilenen herkesin haberi olur hem de ilgisi olmayan bir çok kişiyi de bu hobinin içine çekeceğini düşünüyorum.tekrar çok teşekkürler

Çevrimdışı serkanozcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Ocak 26, 2020, 02:42:31 »
Nedim bey çok çok teşekkur ederim.daha önce dediğim gibi burda sizin gibi kaliteli dostlar edinmekten çok mutluyum.Cevabiniz için ayrica tekrar teşekkur ederim.size özelden teknik olarak yazabiliyorsam tabiki yazarım.En yakin zamanda görüşmek üzere.sevgiler saygılar

Çevrimdışı Ugur

• Uğur Kadıköylü
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Türkiye / Manisa
  • Manisaspor
    • Siber Savaş
« Yanıtla #15 : Ocak 28, 2020, 09:22:13 »
Merhaba Serkan bey; Aramıza hoşgeldiniz.

çok güzel işler ortaya çıkarmışsınız, Müsait olduğunuz zaman üyelerimizin yapmış olduğu eğitici çalışmalar kısmında yeni bir konu açarak yapmış olduğunuz yararlı çalışmaları burada paylaşabilirsiniz.

aramıza tekrar hoşgeldiniz.

Keyifli paylaşımlar..
Millî olmayan bir hükûmet milleti her vasıta ile felâkete götürdüğü zaman, bu milletin her ferdinin millî duygulara kapılarak isyan etmesi hak değil, millî bir görev olur.

Çevrimdışı serkanozcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Ocak 28, 2020, 09:56:41 »
Merhaba Uğur Bey çok teşekkurler.Tabi ki seve seve paylaşırım.görüşmek üzere.sevgiler

Çevrimdışı mesut kurt

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Ocak 29, 2020, 14:44:05 »
Serkan Bey, aramıza hoş geldiniz,

çalışmalarınız çok güzel görünüyor, epey emek harcadığınız belli.

Saygılarımla,

Mesut Kurt

Çevrimdışı serkanozcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #18 : Ocak 29, 2020, 15:07:54 »
Çok teşekkürler Mesut Bey
evet çok emek  ve hepsinden önemlisi sabır.köy maketine başlayalı 6 yıl oldu.görüşmek üzere
  Sevgiler...

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #19 : Ocak 29, 2020, 22:10:58 »
Serkan Bey,

Aramıza hoş geldiniz. Bir müzisyen titizliğindeki çalışmalarınız harika. Tam anlamıyla kutudan hazır çıkmayacak çalışmalar,
Tebrikler,

Özcan