Gönderen Konu: Bir baska istasyon yapimi...  (Okunma sayısı 4983 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vefanuri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: A.B.D.
Bir baska istasyon yapimi...
« : Nisan 07, 2007, 07:37:39 »
Ben de Teoman Bey'den esinlenerek, yakin zamanda bitirdigim Faller'in istasyon kitini sergilemek istedim. Ilk kez boylesine cok parcali bir kit'le ugrastim (~640 parca), gercekten cok keyif verici idi... Orijinal adi farkli idi ama ben bu istasyona "Guzelhisar" adini verdim.

Herkese selamlar,
-Vefa

Nedim

• Ziyaretçi
Ynt: Bir baska istasyon yapimi...
« Yanıtla #1 : Nisan 07, 2007, 08:02:25 »
sevgılı hobıdas dostumuz vefa nurı bey,
oncelık ıle ellerınıze ve emegınıze saglık..
amacımız zaten bu.. bırbırımızden esınlenmek ve bılgı, becerılerı paylasmak..
sıte/forumun ana amacıda Turkıye 'de model tren hobısını yaygınlastırmak..(zaman zaman aksılıkler yasansada. bırgun gelecek onlarda duzelecek).. bılgıyı becerıyı paslasmak ınanın cok guzel cunku kımse ama hıc kımse bu yasamda bıldıklerını vede kazandıklarını yasamının sonunda baska yere goturemıyor.. ben yıllarca bu sevdamı kutularda sakladım bu sıte/forum dakı dostlar sayesınde cogalan bılgı dagarcıgım vede ortaya cıkan sevk ıle bır kurgu/dıorama hazırlıgındayım..
sızlerdende ama sız begenın ama begenmeyın lutfen tum bıldıklerınızı hosunuza gıdenlerı bızler ıle paylasın.. bızler sızden bırseyler kapabılır ısek ne mutlu bıze..
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus.. 

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 07, 2007, 12:30:07 »
Evet bu tür çalışmaları gördükçe iştahım kabarıyor. hız kesmek yok devan Vefanuri Bey .Ellerinize sağlık

HevyMachine

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Nisan 07, 2007, 13:58:58 »
Sn.Dostum,
Böylesi güzel çalışmaları hayata geçirmeniz ve bizlerle paylaşmanız nekadar güzel bir duydu.
Ellerinize ve emeğinize sağlık.
Selamlar,saygılar.

Çevrimdışı vefanuri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Nisan 07, 2007, 16:44:37 »

Cok tesekkurler mesajlariniz icin. Dediginiz gibi paylasildikca ve de olumlu tepkiler aldikca  daha da cok keyiflendiriyor bu hobi isi insani...

Herkse hobileri ile mutlu gunler diliyorum...

-Vefa

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 07, 2007, 19:33:11 »
vefa bey

aynı modelide ben bir sure once yaptım buyuk istasyonum olarak kullanacagım.
elinize saglık nice diger modellere  saygılar a.usta

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #6 : Nisan 08, 2007, 18:05:50 »
Vefa Bey, öncelikle ellerinize sağlık. Çok nefis ve detaylı bir çalışma olmuş. İlk iki resimdeki tonlar ile son ikisi arasında fark olduğu için tam anlayamadım, dış cepheyi siz mi boyadınız, yoksa diğer fallaer maketlerde olduğu olduğu gibi precolor mı idi? Katkılarınız için tekrar teşekkürler...İlyas Şıklar

Çevrimdışı vefanuri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Nisan 08, 2007, 19:13:47 »
Vefa Bey, öncelikle ellerinize sağlık. Çok nefis ve detaylı bir çalışma olmuş. İlk iki resimdeki tonlar ile son ikisi arasında fark olduğu için tam anlayamadım, dış cepheyi siz mi boyadınız, yoksa diğer fallaer maketlerde olduğu olduğu gibi precolor mı idi? Katkılarınız için tekrar teşekkürler...İlyas Şıklar

Ilyas bey, tesekkuler mesajiniz icin. Tahmin ettiginiz gibi onceden boyanmis, hatta "weathering" uygulanmis olarak satiliyordu bu model (Faller 110109). Fotograflar farkli kameralarla cekildiklerinden renkler arasinda fark olmus. Kisacasi boyama islemlerini ben yapmadim yani...

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #8 : Nisan 10, 2007, 00:00:48 »
Tamam hocam, bilgi için teşekkürler, tekrar emeklerinize sağlık...İlyas Şıklar