Gönderen Konu: Merhaba...  (Okunma sayısı 5256 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chief

• Selami ERTUGRUL
  • Forum Üyesi
  • Yer: Afyonkarahisar
  • ihsaniyeistasyon.tr.gg
Merhaba...
« : Mart 12, 2007, 14:47:45 »
Tüm Modeltrenci arkadaşlara merhabalar.
Ben Afyonkarahisar/İhsaniye istasyonunuda çalışan birisiyim.
Modeltrenlerden ziyade sabit tesisler merakımı celbetmekte. Çalıştığım işyerinin maketini yapmak üzerine projelerim var. 24 Şubatta Tepe Natilius taki sergiyi ziyaret etme fırsatım oldu. İnşallah arkadaşların benzeri güzel çalışmalarını görürüz.
Muhabbetle

avsalı

• Ziyaretçi
Ynt: Merhaba...
« Yanıtla #1 : Mart 12, 2007, 15:36:54 »
selamlar 24 şubatta bende oradaydım bizlerden biri ile hiç görüşmedinizmi . bu arada aramıza hoş geldiniz. yaptığınız bir bina makaeti varmı varsa resimlerini yollarsanız sevinirim.

Çevrimdışı chief

• Selami ERTUGRUL
  • Forum Üyesi
  • ihsaniyeistasyon.tr.gg
« Yanıtla #2 : Mart 12, 2007, 17:49:32 »
Ömer Bey,
Akşam 8 gibi gelmiştik birkaç arkadaşla. Zannımca Harun Bey'le tanışmıştık...
Bitmiş bir bina maketi şu anda malesef yok. Bittiğinde inşallah sizlerle paylaşacağım.

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mart 12, 2007, 18:05:39 »
sevgılı dostumuz chıef, (ısım ve dıger detaylar olmadıgından)
oncelık ıle aramıza hosgeldınız. ınsallah bızde sızlerden gercek trenler hakkında bılgı alırız.
yapmakta oldugunuz (sabıt tesısler) maketlerde olceklı olarakmı calısmaktasınız. bıraz detaylı bılgı aktarabılır ısenız memnunıyet duyarız.
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus..

Çevrimdışı chief

• Selami ERTUGRUL
  • Forum Üyesi
  • ihsaniyeistasyon.tr.gg
« Yanıtla #4 : Mart 12, 2007, 18:36:36 »
Tabi ayrıntılarıda verelim :)
Selami Ertuğrul ismim. Kütahyalıyım. İhsaniyede İstasyon Şefiyim.
Beni DOST olarak kabul etmeniz büyük incelik ayrıca.
Evet maketleri ölçekli düşünüyorum. Asıl görmek istediğim ise ışıklandırma.:))

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mart 12, 2007, 21:01:26 »

Selami bey tren seven ve sevdiren klübümüze hoş geldiniz görüşmek üzere,hoşçakalın. ;)

mali...

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mart 13, 2007, 00:58:59 »
sevgılı dostum selamı bey,
benı kırmadıgınız vede nazık cevabınız ıcın sonsuz tesekkurler. genelde teknolojı sayesınde sanal ortamları kullansakta gercek adınız ıle hıtap etmek benım ıcın ayrı bır mutluluk.
ısıklandırma konusunda cok genıs bır bılgım olmamasına ragmen genelde mınık 12 ıle 19 volt arası flamanlı ampuller ıle 3mm ledler yapacagınız maketlerde ısıklandırma ıcın ıyı sonuclar verecektır. ornegın sokak lambalarında ben 12 volt (dogru akım) degerınde ıkı bacaklı flamanlı ampuller kullanmaktayım. bu flamanlı ampuller genelde soluk sarı bır ısık vermekteler. daha canlı bır ısık tercıh etmenız durumunda benım de yenı ogrendıgım mantar ledler var ısıgı tek noktaya degıl yayarak vermekte olduklarından parlak ve yayvan bır ısık vermekteler. malzeme konusunda yardımcı olmamızı arzu ettıgınız bır sey olur ıse buradan vakıt ayırabıldıgım kadar yardımcı olmaya ve sızlere gondermeye calısırım.
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus..

Çevrimdışı chief

• Selami ERTUGRUL
  • Forum Üyesi
  • ihsaniyeistasyon.tr.gg
« Yanıtla #7 : Mart 14, 2007, 21:03:12 »
Evet şimdi hatırladım. Burda şunu itiraf edeyim ki, Nedim Bey gerçekte daha yakışıklı.:) Ve bundan sonra mümkün olduğunca trenle seyahat edecek. 24 Şubatta Harun Bey ve Nedim Bey tanışmıştık.:)