Gönderen Konu: Piko 57151 Hakkında  (Okunma sayısı 6542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hiko87

• Forum Üyesi
Piko 57151 Hakkında
« : Ekim 10, 2017, 22:56:06 »
Merhabalar

Uzun okumala sonucunda erişme kolaylığı açısından 2 raylı dc bir sistemde karar kılmıştım. 350 tl'ye bu seti kendime başlangıç seti olarak seçtim. Ileride ilave parçalarla diaroma yapacağım. Umarım ilerletmek için mantıklı bir set seçmişimdir. Çünkü bu aşamadan sonra ilk işim digi 1 ve dcc decoder alıp seti dijitale çevirmek. 250 tl'ye de digo 1 seti var satılık. Almalı mıyim fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılar

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Piko 57151 Hakkında
« Yanıtla #1 : Ekim 11, 2017, 01:20:30 »
Hikmet kardeşim eğer yurtdışına çıkmıyorsan burada bulduğunu al , çünkü artık hiç bir alternatif ürün satan yok.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı atlantis

• Onur Özdemir
  • Global Moderator
  • Forum Üyesi
  • Yer: İzmir
    • Truva Linux
« Yanıtla #2 : Ekim 11, 2017, 08:42:50 »
Bende yaklaşık bir yıldır araştırma inceleme malzeme alımı filan yapıyorum. Türkiye'de rahatça yapılabilecek işlerin en sonunda Model trencilik gelir sanırım. Ebay kapandı, dolar-euro yükseldi, model trene ilgi az, mağaza sayısı az, çeşit az. Bu nedenle Kemal arkadaşımızında dediği gibi aklınıza yatan sistemden devam etmek mantıklı gibi görünüyor.

Kramm'dan en basit kargo bile 30 euro tutuyor. Bir kaç kez alışveriş yaptım. ürün fiyatından fazla kargo vereiyoruz maalesef.
Çin sitelerinde yeterince malzeme yok. Genelde diorama malzemeleri var. Tek büyük avantaj oraya ciddi kargo paraları ödemiyoruz.
Sahibinden'de ve Gittigidiyor'da çıkan ürünlere talimiz büyük oranda.

Çevrimdışı Hiko87

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ekim 11, 2017, 12:40:59 »
Evet ben de ne yazık ki bu durumu fark ettim. Letgo gg ve sahibinden de piko için diğerlerine göre daha fazla alternatif buldum ve seçimi bu şekilde yapmak zorunda kaldım. Yılda bir yurtdışına çıkıyorum. Piko ile yurt içi geliştirebildiğim kadar geliştireceğim bu sürede. Yalnız dcc decoder bulamadım var mıdır bildiğiniz?

Çevrimdışı atlantis

• Onur Özdemir
  • Global Moderator
  • Forum Üyesi
    • Truva Linux
« Yanıtla #4 : Ekim 11, 2017, 12:45:30 »
Şu anda dijital olarak bu var. Onu da siz görmüşsünüz zaten. Ara ara çıkıyor. Bende de Roco Multimaus kumanda var. Başka kumanda alma düşüncem de var ya da Roco serisinden devam edeceğim dijital işine.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-hobi-oyuncak-diecast-model-model-tren-kumanda-piko-diji-1-d-i-j-i-t-a-l-487074181/detay

Çevrimdışı Hiko87

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ekim 11, 2017, 12:53:13 »
Roco piko uyumlu diye biliyorum forumda okumuştum. Digi 1'i satan Levent bey, kendisi analogcu ekseriyetle. Onunla da kısa bir tanışmamız oldu iyi bir model trenci izlenimi verdi ama forumda yok anladığım kadarı ile.

Çevrimdışı atlantis

• Onur Özdemir
  • Global Moderator
  • Forum Üyesi
    • Truva Linux
« Yanıtla #6 : Ekim 11, 2017, 12:54:23 »
Evet bende görüşüyorum bu ara kendisi ile. Buraya üye olsalar bile gelen giden pek yok maalesef.

roco piko uyumlu bilmiyorum ama rayları birleştiren parçalar var. sıkıntılı da olsa iş görür diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2017, 13:13:19 Gönderen: atlantis »

Çevrimdışı Hiko87

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Ekim 11, 2017, 16:46:20 »
Setimi aldım dcc ile ilgili yardımcı olabilecek var mı

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Ekim 11, 2017, 18:49:46 »
Hikmet bey merhaba,
Bende PİKO dijital bir set ile ile başladım sonradan ROCO ,ATLAS ve LİLİPUT lokomotif ve setler aldım raylarım tamamen PİKO sorularınıza gelince;
PİKO raylar ve dijital kumanda ile ROCO ve ATLAS lokomotifler uyumlu ve sorunsuz çalışıyor, LİLİPUT setimi henüz test etmedim (dijitale dönüştürülecek)
Ben Digi 1 kumanda (sadece 3 lokomotife ve sete kumanda eder)alacağına PİKO smart kontrol kumanda (istediğin kadar lokomotife ve sete kumanda eder)almanı ve trenlerini dijitale çevirirken sesli olmasını ve buharlılarda duman jeneratörünü ihmal etmemeni tavsiye ederim.
Selamlar,
Metin TOKMEN

Çevrimdışı Hiko87

• Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ekim 11, 2017, 22:00:47 »
Metin bey çok haklısınız ama bir smartlı set almak 2500 tl ve üzeri. Bu pahalı bir hobi fakat uygun bir başlangıç yapmak istiyorum ve duruma göre devam edeceğim. O sebeple uygun piko setimi digi 1 ile dijitale ceviriyorum kumanda ve dcc 400 civarı malolacak bana. Ilerletirsem zaten smart controle geçeceğim.