Gönderen Konu: Yardım Bekliyorum.  (Okunma sayısı 2722 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Metin BOZAR

• Forum Üyesi
Yardım Bekliyorum.
« : Aralık 16, 2014, 22:44:08 »
Arkadaşlar Herkese Merhaba;
Acemi değil, çok acemiyim tabi bunun yanı sıra bir o kadar da acayip hevesliyim. Öncelikle sizden istirhamım başlangıç olarak hangi başlangıç setini önerirsiniz. Diorama için evimin bir odasını hanımdan izin alarak bu iş için hazırlamaya başladım. Aşağı yukarı 2,50m. uzunluk ve 1,50m. genişliğinde bir yer hazırlıyorum.
Sizlerden ricam öncelikle başlangıç seti olarak ne önerirsiniz ve nereden temin edebilirim. Bir diğeri ise diorama için elinde planı ve dioramada kullanılan malzeme listesini bana iletebilirmisiniz.
Başlangıç olarak bu konularda yardımcı olursanız sevinirim. Daha sonra bilmediğim veya zorlandığım konularda affınıza sığınarak sizleri rahatsız edeceğim... Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Yardım Bekliyorum.
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2014, 23:03:11 »
Metin Bey,
İlk olarak foruma hoş geldiniz.

Benim tavsiyem başlangıç seti olarak dijital bir set almanız.
 Setlerin içeriklerine bakarak karar vermeniz. Bende bu hobye başlarken start setlerin içeriklerine bakıp karar verdim. Orta karar bir setle başladım. Orta seviye dijital kumandalı. Daha sonra elimdekilere eklemeler yapmak istediğim zaman başka setlerde alıp elimdeki envanteri genişlettim. Daha sonra tek tek lokomotif vagon almaya başladım. Çünki Startset almak (lokomotif, vagon, rayın hepsini almakdan çok daha uygun fiyata geliyor.) Ben modeltrencilik koleksiyonuma  Maerklin 29151  seti ile başladım ve Maerklinle devam ettim.

Startset bulabileceğiniz yerler olarak aşağıdaki yerleri ilk olarak tavsiye ederim.

Ankarada Serkan Kaçar Bey, 0533 543 60 40    - Maerklin marka
İstanbulda Ahmet Hızal  Bey  0533 253 24 44    -  Maerklin Marka
İstanbulda Gargamel Model    0535 595 48 97   -   Maerklin Marka
İstanbulda Proses 0216 418 07 08                  - Bachman, Lima Marka

Startsetlerde yardımcı olacaklardır.

Saygılarımla
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Metin BOZAR

• Forum Üyesi
Ynt: Yardım Bekliyorum.
« Yanıtla #2 : Aralık 18, 2014, 12:22:07 »
Gökhan Bey;
İlginiz ve yardimlariniz icin cok tesekkur ederim. Ankarada ikamet ettigim icin bugün Serkan Bey le iletisime gecmeye calisacagim. Gorusmek uzere...