Gönderen Konu: gerçek 20 ft. konteyner ölçüleri  (Okunma sayısı 5236 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ctekin

• Ziyaretçi
gerçek 20 ft. konteyner ölçüleri
« : Ocak 24, 2007, 22:22:26 »
selamlar,

elimde bir marklin bir wiking 20 ft. conteyner var, birbirlerini tutmuyor. hangisi doğru ölçektir acaba? elinde 20 ft. conteyner ölçüsü olan varsa bir zahmet yazıversin.

teşekkürler,

cem.

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
Ynt: gerçek 20 ft. konteyner ölçüleri
« Yanıtla #1 : Ocak 26, 2007, 17:52:03 »
konu benım konum bende bı aralar kafayı yemıstım konteynerler yuzunden durum soyle wıkıng ve herpa baslıca ıkı fırma her ıkısıde 1/87 oldugunu ıdda etmesıne ragmen wıkıngler daha kucuktur tabı buna baglı olarakta uretıkklerı konterynerde daha kucuktur.

herpa(tahımımce marklındede herpa konteyner kullanıyor (marklının herpa ıle kamyon setlerı var)) konetyerın boyutlarıboy 6.7 cm en2.8 cm yukseklık 3cm  dır

sızeden once erkut abıde benzer bır sorun yasamıstı onada durumu ozetlemıstım

sonuc olarak oncelıkle sunu belırleyın konteyner vb materyalde kımı baz alacaksınız buyuk olanını mı kucuk olanınmı ve mumkunse tek fırmanın konteylerını alın bıraz wıkıng bıraz herpa bıraz kıbrı yapmayın mumkunse hepsı kıbrı yada hepsı wıkıng yada hepsı herpa yapmaya calısın

benım kısısel kolleksıyonumda 20 tane felan herpa konteyner var herpa konetyerde cesıtlıklık acısından guzel ve bu cararama konetyner tırlarıdankı konteynerler herpa %100 uyumlu ve bıldıgım kadarıyla pıko konteynerle herpa ıle aynı ebatta kıbrılerde kamyon olceklemelerını baz alırsam kıbrı konteynerlerde herpa ıle aynı yada mılımetrık olarak herpadan kucuk olması lazım

atladıgım yada aklınıza takına baska bır sey varmı
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 26, 2007, 19:32:50 »
Okan açıklamalar için teşekkürler,

Tek merak ettiğim hangisi gerçek 1/87? Gözüm beni yanıltmıyorsa Marklin'inkiler gerçeğe daha yakın. Wiking'ler TIR'lara uysun diye biraz deforme edilmiş gibi geldi bana ama yanılıyor olabilirim.

Eğer söylediğim doğruysa elimde satılık iki tane kapıları açılır Wiking conteyner var :)

Not: Marklin conteynerleri, conteyner vagonundan söktüm.

Sevgiler,

Cem.

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
« Yanıtla #3 : Ocak 27, 2007, 02:28:46 »
wıkıng harıc hepsi gerçekci diyecegım ama armızda wıkıng hayranları olabılır onlar kusura bakmasın  ;D

wıkıng 1/100 e yakın modellenır 1/87 daha kucukturler bu yuzdende konteynerlerı daha kucuktur marklın olan eger wıkıngden buyukse marklın ı kullanın . Hoş marklın konteyner olmaz buyuk ıhtımale kıbrı vollmer herpa artık marklın kıme urettırmıse onundurda eger bugun (sabah saat 2.30) harun abıye geleınce yanınnızda getırebılırsenız sevınırım
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

trenadam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 27, 2007, 09:14:36 »
Sevgili Cem Ve Okan kardeşlerim.
Sizin için wiking ve marklin konteyner leri karşılaştırdım.Sonuç olarak Marklin in kendi için modelleri için üretmiş olduğu konteynerler mm dahilinde daha büyük.tabi bu karşılaştırmayı yaparken kullandığım marklin konteyner seti 2003 üretimi wiking ise 1960 lı yılların üretimi.ikisi arasında gözle görülür ciddi bir fark yok gibi geldi bana.bu arada Okan ın söylediği bir model üzerine yoğunlaşmalı fikribenim zaten koleksiyonercilik mantığımla uyuşuyor.Okan seninde bildiğin gibi ben wiking leri beğeniyorum ve biriktiriyorum.svg.

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 27, 2007, 09:56:08 »
wıkıng harıc hepsi gerçekci diyecegım ama armızda wıkıng hayranları olabılır onlar kusura bakmasın  ;D

wıkıng 1/100 e yakın modellenır 1/87 daha kucukturler bu yuzdende konteynerlerı daha kucuktur marklın olan eger wıkıngden buyukse marklın ı kullanın . Hoş marklın konteyner olmaz buyuk ıhtımale kıbrı vollmer herpa artık marklın kıme urettırmıse onundurda eger bugun (sabah saat 2.30) harun abıye geleınce yanınnızda getırebılırsenız sevınırım
piko tek geciyorum saygılar a.usta

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 27, 2007, 12:33:43 »
Herkese yardımları ve açıklamaları için teşekkürler.

Anladığım kadarıyla Piko gerçek 1/87.

abdusta, Piko ile Marklin konteynerler (konteyner vagonu üzerinde olanlar) aynı boyutta mı acaba?

Saygılar,

Cem.