Gönderen Konu: Railbus  (Okunma sayısı 5968 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
Railbus
« : Mart 12, 2012, 20:58:46 »
bir zamanlar izmirde de çalısan railbus konusunada takmış bulunmaktayım.bunlara binmek birkere nasıp oldu. Onun için hafta sonu Pınar ile birlikte motorumuza atlayıp bir zmanlar İzmirde railbus olarak kullanılan şu anda cafeye dönüştürülenlerden  birini görmeye gittik. İzmir-Menderes yolunda hava alanı sapağından  2 km. içeride kurulan Görece köyüne doğru yola çıktık.

Yolda giderken bir zamanlar İzmir şehir merkezine su taşıyan kemerlerin fotoğraflamaktanda eksik kalmadık ileride bunlarıda kurgumuza eklemeyi planlıyoruz.

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
Ynt: Railbus
« Yanıtla #1 : Mart 12, 2012, 21:08:07 »

Orjinal rengi daha açık yeşile bakıyormuş ama şu anda mavi renge boyamışlar.

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Mart 12, 2012, 21:11:04 »

dış yüzey 1

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mart 12, 2012, 21:24:00 »

ön panelin olduğu kısım panellin kapanı kaldırıp fotorafladık

bir zamanlar lavabo olarak kullanılan kabin

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mart 12, 2012, 21:27:49 »

kapıların içten görünüşü

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #5 : Mart 13, 2012, 13:15:54 »
Ozan , muhteşem birşey bulmuşsunuz , Türkiye de böyle bir işin yapılması inanılmaz .
Sordunuz mu hiç , bu aleti nasıl almışlar , nasıl taşımışlar , iyi korunuyor mu , çayı kahvesi güzel mi ?  ;D

İçerdeki renkler muhtemelen orijinal değil ama çok sevimli olmuş.

Resimler tamam ama biraz daha ayrıntı yazın lütfen , ilk İzmir'e geldiğimizde buraya gidelim.

Sana ve Pınar'a teşekkürler.....
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı smiyrna

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Mart 13, 2012, 17:22:19 »
kemal bey :)
inanın çayı kahvesi güzel ben salep içtim ama :) burası izmirin ilçelerinden mendere bağlı görece köyü civarı.
orjinal rengi turkuaza benziyor üst boyanın altından gördüğüm kadarıyla. içi gerçekten çok şeker. ben özellikle kapılarına bayıldım.

sevgiler...

Çevrimdışı smiyrna

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Mart 13, 2012, 17:28:00 »
söylemeyi unuttum bu tren ve buna benzerleri satılık değilmiş belediyeye aitmiş.
bilgilerinize...

Çevrimdışı serkan aktaş

• serkan aktaş
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Mart 13, 2012, 23:23:39 »
merhaba resimler çok güzel  izmir de mersinli de vagon kafe vardı 1995 yılına kadar işliyordu öğle yemeklerini bu kafede yerdik sonra hurda için söküldü.
aynından birde ege ünüversitesi kampüs önünde vardı sanırım onunda sonu aynı oldu

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Mart 13, 2012, 23:58:20 »
bugüzel paylaşımınız için teşekkür ediyorum çok güzel resimler türkiyede yakın zamanda benim bildiğim kadarıyla sağlam 2 tane galiba ve bende yakın zamanda arkadşın kendi çektiği resimleride paylaşıyorum fotoğraflar konyaereğlide çekilmiştir yakın zamanda modelinide yapıcam inşallah

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Mart 14, 2012, 00:33:26 »
Alıntı
Ozan , muhteşem birşey bulmuşsunuz , Türkiye de böyle bir işin yapılması inanılmaz .
Sordunuz mu hiç , bu aleti nasıl almışlar , nasıl taşımışlar , iyi korunuyor mu , çayı kahvesi güzel mi ? 

İçerdeki renkler muhtemelen orijinal değil ama çok sevimli olmuş.

Resimler tamam ama biraz daha ayrıntı yazın lütfen , ilk İzmir'e geldiğimizde buraya gidelim.

Sana ve Pınar'a teşekkürler.....

Tren belediye tarafından alınmış tır ve vinçler vasıtası ile şu anki yerine ulaştırılmış Yine belediye tarafından işetilen cafe haline getirilmiş bulunmakta. Dış boyası şekil olarak orjinal ama renk tonlaması değiştirilmiş. Daha önce yeşil olan bölge açık mavi olarak değiştirilmiş. İşletme olarak titiz ve temiz bir yer ama treni koruma olarak hak ettiği değerde değil. ön panonun fotoğraflarını çekebilmek için göstergeler üzerindeki boyalar zincirler ve kilitleri boşaltmak zorunda kaldım. Ama yinede korunduğu söylenebilir. Pınar ile birlikte oraya gitmekten ve onu görmekten keyif aldık. Bunun dışında söyleyebileceğim trenin açılabilir kapılarının çok güzel bir mekanizması olduğudur. Aşşağıda da fotoğrafta göstereceğim sizlere. İzmire geldiğinizde grup olarak hep beraber ziyarete tekrar gideriz .

« Son Düzenleme: Mart 14, 2012, 00:48:24 Gönderen: Ozan Dik »

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Mart 14, 2012, 00:52:03 »
serkan beyin bahsettiği ege üniversitesinin önündekinide hatırlıyorum orasıda keyifli bir yerdi

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Mart 14, 2012, 00:53:13 »
gökhan beyin paylasımı içinde tesekür ediyorum

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Mart 14, 2012, 01:01:05 »
teoman beyin  railbus hakkındaki güzel çalışmasının linki aşağıda veriyorum