Gönderen Konu: Yenı uyelık  (Okunma sayısı 4784 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuna Ipekkan

• Forum Üyesi
Yenı uyelık
« : Aralık 24, 2010, 11:19:50 »
Tum tren ve modeltren sevenlere merhaba,

Bugun sabah ıtıbarı ıle yenı bır uyeyım.Yedı yasımdan berı model trenlerle ılgılenıyorum oynuyorum alıyorum fakat daha oteye gecemedım.Analog olsun dıjıtal olsun az cok orta sevıyede bılgı sahıbıyım.Fakat kurgu olayında hıc tecrubem yok kontrplak uzerıne ray,ev,ıstasyon vs koymadan oteye gecemedım.Ama artık bunlarla ılgılenmeye hem yas hem vakıt hemde ımkan ıtıbarı ıle fırsatım var.Hem destek olmak hemde bılgı alısverısınde bulunmak uzere Harun beyın de tavsıyesı ıle bu sıteye uye oldum.Destek olmak dıyorum cunku ne yazıkkı artık cocuklarımız bu tıp faydalı zevklı kafayı calıstıran hobby ler yerıne bılgısayar oyunları wıı , x box, play statıon gıbı ve ya bır takım hayalı kahramanlar naruto orumcek adam batman vs (erkek cocuklar ıcın) gıbı faydalı olmayan bılakıs zararları olan aktıvıtelerle vakıt gecırıyorlar.Bundan dolayı modeltrencılıgın Turkıye'mızde de gelısmesını arzu etmekteyım.Umarım okuyan arkadaslarımızı sıkmıyorumdur fakat modeltrenlerle ılgılı nasıl modeltrenlerın yavas yavas yok oldugunu gozlerımle gordugum bır anımı anlatmak ıstıyorum.2003 senesınde ıs ıcın Hollanda ya gıtmıstım malum modeltren satan bır yer her zaman aranır kafada boyle yurtdısı gezılerınde hastalık bu ya.Neyse bır dukkan buldum buyukce bır yer bır bolumu model tren dolu.Hemen bır set bır kac vagon bıraz aksesuar aldım ve cıktım. 2005 senesınde tekrar bır ısımız dustu ve gene Hollanda ya gıttım.Tabıı hastalık ılla o aynı dukkana gıdılecek bakılacak neler var neler yok yenı bır seyler varmı vs.Gıttıgımde ne yazıkkı tren bolumunde sadece hayalı kahramanların satısına baslandıgını (batman superman orumcek adam vb.. gıbı)  ve artık model tren satmadıklarını gordum ve duydum.Turkıye'de zaten senelerdır yok dogru durust Almanya dakı gıbı veya Italya dakı gıbı - oralarda market gıbı model tren satan yer bulmak ama artık orlardada azalıyor ne yazıkkı.Bu durum benım ozaman hakıkaten modeltrencılıgın yavas yavas yok oldugunu ve yenı nesılınde ne yazıkkı ılgısının gıderek azaldıgını gormemı sagladı.Bızler bu ıse gonulverenler olarak yenı nesılede cocuklarımıza bu hobby yı sevdırmelı ve bu muhtesem hobby yı yasatmaları ıcın onlarada ayrıca destek vermelıyız dıye dusunuyorum.Umarım sıkmamısımdır.

sevgı ve saygılarımla
Tuna Ipekkan

Çevrimdışı Ugur

• Uğur Kadıköylü
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Türkiye / Manisa
  • Manisaspor
    • Siber Savaş
Ynt: Yenı uyelık
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2010, 11:59:49 »
Merhaba Tuna abi

Aramıza hoşgeldin. Evet abi seninde belirttiğin gibi ülkemizde ve dünya genelinde artık model trenlerle ilgi biraz daha az. En basit örneği eskiden bilgisayar yokken herkes sokakta oyun oynardı. Şimdi kaç kişi sokakta saklambaç oynuyor ki ben hiç görmüyorum bile..
Millî olmayan bir hükûmet milleti her vasıta ile felâkete götürdüğü zaman, bu milletin her ferdinin millî duygulara kapılarak isyan etmesi hak değil, millî bir görev olur.

Çevrimdışı Tuna Ipekkan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2010, 14:15:22 »
Aynen oyle Ugurcum.

selamlar/Tuna

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2010, 14:37:35 »
Tuna kardeşim , foruma hoş geldin , evet haklısın şimdiki çocuklara lego yapmak bile zor geliyor , tren modelciliğinin geleceği hakkında bende artık karamsar olmaya başladım.
Avrupa da eskiden marketlerin oyuncak bölümünde trenler olurdu , şimdi oyuncakçıların içinde bile tren bölümü yok , sadece özel model dükkanlarında bulunuyor.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Yenı Uyelık
« Yanıtla #4 : Aralık 24, 2010, 15:31:59 »
tuna bey merhaba

araımıza hoş geldiniz

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
Ynt: Yenı Uyelık
« Yanıtla #5 : Aralık 24, 2010, 16:06:17 »
Hoşgeldiniz.. Konu tren olunca paylaşımlar hiçbişekilde sıkmaz bizleri sanırım..
Siz senelerdir bu işin içindesiniz ben daha yeni başlıyorum.. Görecek duyacak çok şey var. Zamanla.
Kurgularınız için forumdan feyz almanızı ve biran önce hayalleriniz hayata geçirmenizi bekliyoruz.
Selamlar..

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı Tuna Ipekkan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Aralık 24, 2010, 17:59:31 »
Herkese pesınen tesekkurler

sevgıler&saygılar
Tuna

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Aralık 26, 2010, 00:22:56 »
Hoş Geldiniz
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #8 : Aralık 26, 2010, 11:24:30 »
Tuna bey, hoşgeldiniz. Günümüzde modeltrenlerle ilgilenen  hala çok az kişi olmamıza rağmen bu forumdan önce inanın ben kendimi Türkiyede tek veya bir kaç kişiden biri zannediyor, bu kadar kişi tahmin edemez, hele yapılan çalışmaları hayal olarak düşünebilirdim. Keyifli paylaşımlar dilerim.

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #9 : Aralık 26, 2010, 12:50:50 »
Tuna bey model trenlerin büyülü dünyasına hoş geldin.