Gönderen Konu: çok yeniyim  (Okunma sayısı 11541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkanceylan

• Forum Üyesi
    • www.hobimodel.com
çok yeniyim
« : Temmuz 17, 2008, 00:42:59 »
herkese iyi akşamlar.

öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. 1976 İstanbul doğumluyum. İstanbulda özel bir bankada çalışmaktayım. modelcilikle fazlaca ilgiliyim. uzun zamandır ahşap gemi modelciliği ile ilgilenmekteyim. uzunca zamandır trenlere olan ilgim sizleri ve kulübünüzü bulmakla iyice alevlendi. yer sıkıntım nedeniyle bir zamandır sadece araştırmak çalışmaları izlemek ve loko vagon vs. toplamakla meşgul oldum. odamdaki atölyemi (gemi modelciliği) bir bölümünü kapattığım balkona taşımakla artık trenlere yer açmış bulunmaktayım. çok kısa süre içinde kurgu çalışmalarıma başlayacağım inşallah. çalışmalarımı da sizlerle paylaşmayı çok isterim elbetteki yönlendirmeleriniz ve desteğinizi de alarak.
şu sıra sitede de gördüğüm TCDD benzeri lokomotif çalışması ile meşgulüm. Santa fe isimli dizel bir loko almıştım gittigidiyordan. onu dönüştürme çabasındayım. az önce kırmızı boyasını atıp maskeleme bantlarını söktüm. hafta sonu tamamlamış olurum sanırım. sitede gösterilen çalışma kadar başarılı olur mu bilmem ama şu an için fena gözükmüyor.   resimleri paylaşmaya çalışacağım, umarım yükleyebilirim. aranıza katılmış olmaktan çok mutluyum. şuan için çok çömezim ama iyi bir öğrenci olabilirim. :)

gemi modelciliği çalışmalarımı görmek isterseniz kişisel sitem www.hobimodel.com

Saygılarımla
Serkan Ceylan
herkese bol modelli günler

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: çok yeniyim
« Yanıtla #1 : Temmuz 17, 2008, 01:00:41 »
serkancığım ailemize hosgeldin. amma sanırım sıkı geldin. cunku bir cok şeyi profesyonel manada biliyorsun sanırım.
geri kalan kısımda da zaten biz burdayız. samimi iliskiler kur bizimle. ve de gercekten sık sık paylaş. fayda gorursun sanırım..
tekrar hosgeldin
sevgiyle
mimar haldun bağbakan

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: çok Yeniyim
« Yanıtla #2 : Temmuz 17, 2008, 01:01:24 »
Serkan Bey aramıza hoş geldiniz, gemi modelciliğinin getirdiği deneyimle model trencilik konusunda fazlaca bir sıkıntı yaşamayacağınız ortada. Model trenlere hızlı bir başlangıç yapmışsınız, ortaya çıkan iş de son derece güzel. Ellerinize sağlık, çalışmanızı bizlerle paylaştığınız için ayrıca teşekkürler. Devamını bekleyeceğiz, tekrar hoş geldiniz... Sevgi ve saygılar... İlyas Şıklar

Çevrimdışı ksk156

• Onur Arslan
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
    • ksk 156 model evi
« Yanıtla #3 : Temmuz 17, 2008, 02:22:12 »
Serkan Bey aramıza hoş geldiniz.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #4 : Temmuz 17, 2008, 09:19:57 »
serkan bey model trenlerin büyülü dünyasına hoş geldiniz.kolay gelsin

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #5 : Temmuz 17, 2008, 11:03:51 »
Serkan Bey hoşgeldiniz.Yaptığınız çalışma çok güzel olmuş, aşamaları paylaşırsanız memnun oluruz..Paylaşım için teşekkürler.
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #6 : Temmuz 17, 2008, 13:45:40 »
serkan kardeşim aramıza hoşgeldin.iyi çalışmalar........teknelerde çok güzel..ellerine sağlık.

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #7 : Temmuz 17, 2008, 16:14:34 »
serkan aramıza hoş geldin yaptığın çalışmalar çok güzel
selamlar hasan
hasan yaşar mert

Çevrimdışı serkanceylan

• Forum Üyesi
    • www.hobimodel.com
« Yanıtla #8 : Temmuz 17, 2008, 19:30:26 »
Herkese ilgisi için ayrı ayrı teşekkür ederim. Paylaşıldıkça daha da güzelleşen modelcilik için her zaman paylaşmaya hazırım.

Görüşmek üzere

Saygılarımla
Serkan Ceylan

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
« Yanıtla #9 : Temmuz 17, 2008, 20:08:59 »
Merhabalar, forumuza hoşgeldiniz, burada ilginiz kat kat artacaktır.

Birşey sormak istiyorum, sitenize baktım, yaptığınız gemi modelleri de çok güzeller, elinize sağlık. Acaba şimdiki şehir hatları vapurlarından yapmayı düşünüyor musunuz ?(bir tane eski yıllara ait vardı hatta) O vapurların hayranı olarak modelinin yapımını ve kendisini görmek çok hoşuma giderdi, güzel olacağından eminim. Böyle bir planınız var mı acaba, mesela özellikle en güzeli diyebileceğim Paşabahçe vapuru ?

Çalışmalarınızda kolay gelsin, tekrar hoşgeldiniz..

Osman

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #10 : Temmuz 17, 2008, 21:55:44 »
serkan bey merhaba

aramıza hoş geldiniz

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Temmuz 17, 2008, 22:34:44 »
sevgili serkan.
ben de senin gibi çeşit modelcisiyim. tren uçak gemi vs. ben 81 yılından beri gemi modelciliği uyesiyim.
değişen yollarda dernek haricinde sn. mehmet salihoğlu'nun kurduğu yeni yapılanmanın da içindeyim
web sayfanı iyice inceledim.
ellerine saglik.. haberleşme dileği ile
aramiza tekrar hosgeldin

Çevrimdışı serkanceylan

• Forum Üyesi
    • www.hobimodel.com
« Yanıtla #12 : Temmuz 18, 2008, 09:13:47 »
sevgili serkan.
ben de senin gibi çeşit modelcisiyim. tren uçak gemi vs. ben 81 yılından beri gemi modelciliği uyesiyim.
değişen yollarda dernek haricinde sn. mehmet salihoğlu'nun kurduğu yeni yapılanmanın da içindeyim
web sayfanı iyice inceledim.
ellerine saglik.. haberleşme dileği ile
aramiza tekrar hosgeldin

merhabalar.

Size Haldun Abi diye hitap etmem sorun olmaz umarım.
Sizlerinde gemi modelciliğine ilgi duymanız çok güzel. umarım karşılıklı da sohbet etme imkanımız olur. ben modelcilik konusunda saatlerce sıkılmadan sohbet edebilirim :)

bu arada şu noktayı da vurgulamak isterim. Malum Model trenciler forumundayım ve konu model trencilik. Gemi modelciliğinden fazlaca bahsedip de konu dışına çıkmak, konuya ilgisi olmayanları bu şekilde rahatsız etmek de istemem. Bu nedenle belirtmek isterim ben kendimi tanıtmak adına ilgilendiğim diğer hobimi de ifade ettim. izninizle bir arkadaşımızın sorusuna da yanıt vereyim ve tekrar trenlere dönmüş olalım :)

Merhaba Osman Bey,

bahsettiğiniz gibi şehir hatları vapurlarının da ben de ayrı bir yeri vardır. nitekim de nostaljik olanlardan 67 baca numaralı Kalender i daha evvel yapmıştım. Halen de tezgahta bekleyen o vapurun kardeş vapuru 68 Güzelhisar var. Umarım sene sonuna kadar bir hayli yol almış olurum. Bahsettiğiniz paşabahçe birkaç arkadaşımız tarafından yapıldı. BenPaşabahçeyi pek düşünmedim ama hala seferde olan Fenerbahçe yapmayı planladıklarım arasında. Bu konularla ilgili sormak istedikleriniz görmek istedikleriniz olursa da özelden de yazabilirsiniz. İlginize tekrar teşekkür ederim.

Selamlayan ve hoşgeldin mesajları atan herkese teşekkür ederim. Aranızda olmak çok güzel.
Hafta sonu tamamlamayı planladığım TCDD benzeri dizel lokonun son fotolarıyla görüşmek üzere.

Saygılarımla
Serkan Ceylan

Çevrimdışı serkanceylan

• Forum Üyesi
    • www.hobimodel.com
« Yanıtla #13 : Temmuz 21, 2008, 11:19:44 »
Merhabalar.
devam eden dönüştürme çalışmasında çok ilerleyemedim ama son durum ektedir.

Saygılarımla
Serkan Ceylan

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Temmuz 21, 2008, 12:45:46 »
serkan bey size tavsiyem tamiya maskeleme bantı kullanmanız.0.6 mm den 40 mm.e kadar çeşidi var.normal boya maskeleme bantından çok daha düzgün yapışıyor ve bantı sökerken boya çizgileri kullandığınız banttan çok daha düzgün ,lekesiz çıkıyor.yaklaşık 10 adet vagonu tvs 2000 modeli boyadım.tamiya maskeleme bantından çok verim aldım.........

selamlar..........

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Temmuz 21, 2008, 12:58:58 »
mesajımı yanlış anlamayın.altta ince maskeleme bantı kullanmışsınız.ben boyarken üste sizinki gibi ince maskeleme bantının üstüne normal bant kullandım.daha sonra söktüğümde yer yer bantın bazı yerlerinden baya kaçmaları fark ettim.rötüj yapamayınca sil baştan tekrar alkolle boyayı söküp yeni baştan boyadım.ince bant gibi tamiya geniş bant aldım.sorunu çözdüm.
selamlar...........

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Temmuz 21, 2008, 13:06:56 »
air brusher kullanmandan bi işi profesyonelce yaptığın belli oluyor.
tekrar model trencilere hoşgeldin............

Çevrimdışı serkanceylan

• Forum Üyesi
    • www.hobimodel.com
« Yanıtla #17 : Temmuz 22, 2008, 11:15:58 »

İrfan Bey merhabalar, öncelikle ilginize teşekkür ederim.

uyardığınız gibi gerçekten hassas boyamalar için tamiya maskeleme bantları olmazsa olmazlardandır. Nitekim ben de kullanırım. farkettiğiniz gibi sınır hatlarda o bantları kullanıp genel kapamaları bildiğimiz maskeleme bantları ile yaptım. ben esasında geniş yüzeyler için beyaz kağıt kullanıyorum ama loko küçük olduğu için gerek duymayıp bantla dikkatlice dönüverdim. Uyarınız çok yerinde çünkü air brush kullanınca en ufak bir açıklık işi batırmanıza sebep olabiliyor.

Saygılarımla
Serkan Ceylan

Çevrimdışı serkanceylan

• Forum Üyesi
    • www.hobimodel.com
« Yanıtla #18 : Ağustos 01, 2008, 23:11:31 »
herkese merhabalar.

işlerimin yoğunluğu nedeniyle bir türlü tamamlayamadığım dizel TCDD lokomun parlak vernik ve ardından decal (sulu çıkartma) uygulaması sonrası hali ektedir. (bu arada sulu çıkartma olan sadece ay yıldızlardır. TCDD yazıları folyo çıkartmadır.) çıkartmalardan sonra tekrar parlak vernik uygulanmıştır. sırada eskitme çalışmalarının ilk aaşaması olan yıkama var. inşallah o aşama sonrasını da paylaşıcam.

Saygılarımla
Serkan Ceylan

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #19 : Ağustos 02, 2008, 00:51:32 »
serkan kardeşim tam gaz devam et ve de paylaş. ellerine sağlık..
sevgiyle