Gönderen Konu: Model Trenciler Kulübü Hürriyet Treni Fotoğraf ve İzlenimleri  (Okunma sayısı 45409 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Model Trenciler Kulübü Hürriyet Treni Fotoğraf ve İzlenimleri
« Yanıtla #40 : Temmuz 16, 2008, 10:09:36 »
Sevgili Harun Bey ve Uğur Bey,

Harcadığınız emeklerin karşılığında ne kadar yorulduğunuzu tahmin edebiliyorum ama yolculuğunuz bir okadar da eğlenceli geçiyordur diye düşünüyorum. Fotoğraflara bakarken bile oradaki atmosferi gözümde canladırabiliyorum   kesinlikle yaşanılması gerekiyor, anadolunun güzelliği tren yolculuğu yemekli vagondaki sohbet keyfi hepsi harika, en çok dikkatimi çeken istasyonlar ve temizliği fakat amasya garına bittim .Harun abi sen çamlık gezisinden sonra çamlık istasyonunun 1/87  ölçeğini  hazırlamıştın, amasyayıda inceleyebilirmisin yapılabilirmi

Çevrimdışı mustafa

• Forum Üyesi
« Yanıtla #41 : Temmuz 16, 2008, 14:49:42 »
 harun abi çok güzel bir çalışma , şehir şehir dolaştıkça insanlar bu hobiyi merak edecektir ve hatta başlayacaklardır , geçende cnn ' de haberlerde çıktınız hakkınızda , ekibinizle ve hürriyet treni ile ilgili güzel konuştular ama hangi şehirdeyken çekilmiş onu unuttum ...

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #42 : Temmuz 17, 2008, 01:13:18 »
Herkeze tekrar merhaba,

bugün adanadayız yarın aktivite yapılacak karşılama töreni şimdiye kadar yapılan en güzel törendi bence yoğun ve kalabalık bir komite ile karşılandık. fakat bu karşılama töreninden bir kare yakalayamadım...

gelelim konumuza Gaziantep durağımızdan biraz fotoğraf...

Gaziantep durağında bizi bandolu hakloyunlu güzel bir karşılama töreni bekliyordu...

aşırı bir yoğunluk ile başlayan gaziantep garındaki aktivitemiz sadece 2 saatlik yoğunluktan ileri gidemedi

Gaziantep belediye başkanı

Gaziantep sanayi ve ticaret odası başkanı

Diyarbakırda yapıtırmış olduğum pleksi çerçeve işe yarıyor olsa gerek :D

yoksa bu kalabalığın hepsinin elinin çarptığını düşünebilirmisiniz... (Sadece kaza ile çarpmaları söylüyorum bide gözgöre göre parmaklamalar var) :D

Bu resim bu afacanların engellenmesinin resmidir... :D

Yerel basın ve ululal basından ilk gelebilenler...

Hürriyet Gazetesi icrakurulu üyesi ve kurumsal ilişkiler müdürü Sn Temuçin Tüzecan Gaziantep Valisi Sn Süleyman Kamçı bey'e model trenlerle ilgili bilgi verirken...

Gaziantep gar binasından

Uğu®

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #43 : Temmuz 17, 2008, 01:27:45 »
Bugün ise Osmaniye ilinde bir etkinliğimiz oldu. Osmaniye bizi dün akşam mehter takımı ile karşıladı ve neredeyse çarşıya kadar hep beraber bir yürüyüş yaptık...

Osmaniye de bizi diğer illerden farklı bir kalabalık bekliyordu... bu kalabalık okadar kalabalıktıki 2 dakika bile nefes almak için dışarı çıkamadım. saat 16:00 hareketimiz olduğu için erken kapamak zorunda kaldık. bugün tek başıma olduğumdan dolayı ziyaretçilerimizle ilgili resim çekemedim fakat yeni gelen fotoğrafçı arkadaşlardan birisine rica edere çok hoşuma giden osmaniye istasyonunu fotoğraflattırabildim... bence modeli yapılması gereken bir istasyon...

Uğu®

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #44 : Temmuz 17, 2008, 11:09:58 »
Sevgili Uğur Osmaniye istasyonu gerçekten çok güzelmiş.Bizlerle paylaştığın resimler için teşekkürler.Kolay gelsin.
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #45 : Temmuz 17, 2008, 12:01:46 »
uğur bey osmaniye istasyonu bana yabancı gelmedi 1993 yılında adanaya gitmiştim istasyon aynı degişmemeş.resimler için teşekkürler uğur bey kolay gelsin

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: Model Trenciler Kulübü Hürriyet Treni Fotoğraf Ve İzlenimleri
« Yanıtla #46 : Temmuz 17, 2008, 12:16:41 »
Sevgili Uğur fotograflar için teşekkürler. Osmaniye istasyonu gerçekten güzel, daha önce görmüş idim ancak o zaman bakımsızdı ve gözüme bu kadar hoş görünmemişti. Bir de kurgudaki tünelden çıkan lokoya bakan çocuklar tam afişlik fotograf olmuş bence. Ellerine sağlık... İlyas Şıklar

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #47 : Temmuz 17, 2008, 13:08:52 »
ugurcugum cok cok teşekkurler.
resim ve paylaşım metninle ustanı aratmıyorsun.
sevgiler

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #48 : Temmuz 17, 2008, 16:20:24 »
uğur yakında seni yakında televizyonlardada görürüz işallah namın her yerde duyuluyor
selamlar hasan
hasan yaşar mert

Çevrimdışı Aynur&Sermet

• Aynur&Sermet ERAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #49 : Temmuz 27, 2008, 14:21:28 »

hürriyet treninin ankaraya gelişinde model tren sevgisinin yaygınlaşması çabalarının ne denli anlamlı olduğuna gözlemledik. Özellikle çocukların gözlerindeki pırıltı ve yüz ifadeleri gerçekten bu işin ne denli önemli olduğunu ve amacına ulaştığını vurguluyor. MTK üyesi olarak bu aktivitenin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Uğur Bey olmak üzere tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederiz. 

selam ve sevgiler.

Aynur&Sermet Eray

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #50 : Temmuz 29, 2008, 17:48:52 »
Herkeze Merhaba, enson osmaniye istasyonundaki fotoğrafları gönderebilmiştim. ondan sonra çekilen fotoğraflar sürekli değişen oda arkadaşlarımın makinalarında kaldığından dolayı adana-mersin-karaman-niğde güzergahından fotoğraf ekleyemiyorum... kayseride ilk işim bir fotoğrafmakinası almak oldu.  kaldığımız yerden devam ediyoruz....

kayseri istasyonu hürriyet trenini güzel karşıladı fakat bu güzellik devam eden bir güzellik değildi. gün boyu 100 kişiyi bulmayan ziyaretçi sayısı tüm ekipte moral bozukluğuna neden oldu....  yalnız saat 21:30'da kendilerine yalnış bilgi verilen TURKCELL GÖNÜL KÖPRÜSÜ seyahatçilerinin yaklaşık 300 -350 kişilik ekibi kayseri garına geldiğinde etkinliklerin bittiğini öğrenmişler ve üzülmüşler. Tesadüfen yemekli vagona girişim sırasında farkettiğim grupile konuşan görevli personel ile konuşup durumu öğrendik ve iki vagon 21:45 sularında tekrar hizmete girdik... 

Uğu®

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #51 : Temmuz 29, 2008, 18:06:32 »
Ertesi gün Kırıkkaledeydik... Kırıkkale bizi herzamanki gibi Coşkuyla karşıladı ve gün boyu faal bir kitle vardı..

Uğu®

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #52 : Temmuz 29, 2008, 18:36:16 »
Çankırıya geldiğimizde tren insanlarının (Görevli personelin) 10 kişisinin geçirdiği rahatsızlığı duyduktan sonra sıranın bize geldiğinin belirtileri başlamıştı... akşamı zor yaptığım çankırıda hareket saatimizin sabah olduğunu öğrenince vakit kaybetmeden hastaneye gittim... bir buçuk saatlik serum ve tahlillerin sonucunda enfeksiyon kaptığım ortaya çıktı. iğne ve ilaç tedavisi sona erdi şuan iyi gibiyim ama yeni bir başlangıç olabilir...  tren insanlarından rahatsızlık geçirmeyen kalmadı sanırım...

konuyu falza uzatmadan resimleri ekliyorum...

Uğu®

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #53 : Temmuz 29, 2008, 18:45:31 »
Karabük yoğun geçen iller arasında. gün boyu nefes bile alamadık.

Uğu®

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #54 : Temmuz 29, 2008, 18:53:00 »
Zonguldak, burada karşılama törenini kendi kendimize yaptık... akşam saatlerinde geldiğimiz için kimse karşılamaya gelmemişti. bizde trenin içinde başlatmış olduğumuz halayı devam ettirerek 1.peronda treninin önünde devam ettirdik... :D Niğde de de aynı manzarayla karşılaşmıştık karşılama komitesi olmadığından dolayı tren insanları olarak kendi kendimizi karşıladık :D zonguldakta iyi bir stres atma maceramız ve motivasyon molası için 14:30 da hareket eden otobüs ile önce TTK (Türkiye Taş Kömür) madeninin eğitim alanını dolaştıktan sonra diğer aktiviteleri erken bitirip plajın yolunu tuttuk ve bu deniz macerası 16:00 ile 21:45 arasında sürdü 22:00 de hareket edecek olan tren plajın önündeki kullanılmayan duraktan biz tren insanlarını aldı.....

Uğu®

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #55 : Temmuz 29, 2008, 18:56:33 »
Ankara bizi beklediğimiz gibi başkent etkisinde karşılamadığı için hepimiz hayal kırıklığına uğradık... ankara grubu abilerim sağolsunlar beni yalnız bırakmayarak parti parti akşama kadar eşlik ettiler... bu arada ankarada organizasyon dışında bir etkinlikte vardı....

Trenimizdeki Akbank çocuk tiyatrosu ekibinin arkadaşları ziyaretimize gelip bize müzik ziyafeti verdiler...

Uğu®

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #56 : Temmuz 29, 2008, 22:50:43 »
Uğur

Ankara'da gayet iyi gördüm seni, umarım tamamen iyileşmişsindir. Bu arada bu "Tren İnsanları" tabirini çok tuttum... :)
Şafak Aktaş

Anadolu Model Demiryolları

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #57 : Temmuz 30, 2008, 01:00:10 »
ugurcugum oncelikle gecmis olsun ve  allah kolaylık versin tum seyehatinde daha once belirtmiştik.
daha once belirttiğim gibi hem resimlerinde hem metinlerinde ustalarını artmayacak uslubun icin terrik ediyorum.
kendi adıma gonderdiğiniz tum resimlerde benim ortak bir gozlemim şu oldu..paylaşmak istiyorum...
biz burada bir show room'a bir teshir maketi koydugumuzda ,sımarık ve herşeyi gormuş ve sanki herşeyi bilmiş tabiri caiz ise buyukşehir cocukları, o maketin ellenmedik yerini bırakmıyorlar,alıyorlar koparıyorlar arabalarını vs kapıyorlar..
senin yolladıgın resimlerde ise yapılana yani onune gelene,ciddi bakan, ne oldugunu anlamaya calısan
elleri yanda,saldırmayan ,bir şeyler koparmaya calısan,ve de hatta bunu yapmadıkları halde onları yapmamak uzere ellerinden tutan veliler gordum.
bu da benim değişik bir yaklaşımım dı...
tren insanları cumlen icin    once senin sonra bizi bu konuda uyaran şafak kardeşimin gozlerinden opuyor ,tum arkadaşlarımın kandilini kutluyorum

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #58 : Temmuz 30, 2008, 15:07:26 »

Sevgili Uğur geçirdiğin rahatsızlıktan dolayı sana ve senin şahsında tren içinde diğer arkadaşlarına geçmiş olsun
dileklerimi sunarım.

Modeltrenciliğin ülke içinde birçok kişiye tanıtılmasında gösterdiğin olağan üstü gayret ve fedekarlık hertürlü övgünün
üzerinde takdirle karşılanan güzel bir davranıştır.

Çalışmalarında başarılar diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #59 : Ağustos 09, 2008, 16:55:15 »
Herkeze merhaba,

Kaldığımız yerden devam ediyoruz. yolculuğun ortalarında geldiğimiz andan itibaren her şehir daha kalabalık her etkinlik daha yorucu olmaya başladı... Nedeni ise daha önceki illerde tanıtım eksikliğiniz az olmasından kaynaklandığı kanaatine varan hürriyet ve tcdd ekibi gidilecek her istasyona önceden haber verip ziyaretçi sayısının artması için çaba sarfediyorlar... tren gelmeden önce yerel gazete ve radyolardaki yayınlardan okullardan - çocuk esirgeme kurumlarına kadar herkeze haber verilip yapılacak etkinlikle ilgili bilgiler veriliyor...

Eskişehirde başlayan bu haber verme sistemi bundan sonraki illerde de sürdürüldü ve ziyaretçi sayılarındaki artık olağanüstüydü... özellikle öğretmenleri tarafından getirilen çocukların yoğunluğu saatlerce sürüyordu... ilk olarak kayseri garında karşılaştığım turkcell gönül köprüsü öğrencileri eskişehirde yaklaşık 300-400 kişilik bir grupla trenimizi ziyaret ettiler. görevli personelinde katkılarıyla izdiham yaşamadan tüm öğrencilere vagonumuzu ziyaret ettirdik...

müzedeki bakıma muhtaç tren kurgusu...

Uğu®