Gönderen Konu: ESKİŞEHİRDEN TEYZE HİKAYESİ  (Okunma sayısı 5311 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
ESKİŞEHİRDEN TEYZE HİKAYESİ
« : Mayıs 30, 2008, 23:57:27 »
Eskişehir gezimizden bir anekdot,
Çibörekçide otururken Teoman hoca en baştaydı ve resimleri çekiyordu,hemen yanındaki masada yaşlı bir teyze vardı ve Teoman beye bu grubun ne olduğunu sordu . Teoman hoca " biz eski okul arkadaşları toplandık teyze " dedi hafiften gülerek.

İçimden " iyi hep ciddi gördüğümüz Teoman hoca demek ki arada makara da yapıyormuş "dedim fakat 10 saniye sonra aslında çok zekice bir cevap verdiğini anladım.Bana sorsa saf saf " biz model trenciler klübüyüz " derdim ve yalnız yaşadığı ve ilgiye susamış olduğu belli olan teyzeye hep birlikte dakikalarca olayı anlatmaya çalışır börek bile yiyemezdik
( bu arada arka masadakiler yaş skalası 24 ile 60 arasındaki bu eski sınıf arkadaşları hakkında çözüm bulmak için çok konuşmuşlar tabi ,ben duymadım ama duyanlar anlattı)

Daha sonra teyze resminin çekilmesini de istedi ( hem de çeşitli kişilerle ve poz poz ) Teoman hoca teyzenin her istediğini yaptı ve sonunda teyzemin "ee ben resimlerimi nasıl göreceğim peki " sorusuna " yarın bir star gazetesi alırsan orda çıkacak teyzeciğim " gibi muhteşem bir cevap verdi ve soğumuş çiböreklerini yemeye koyuldu.
Biz koptuk o arada ama bir şeyi daha anladık ki,Teoman hoca makara yaparken bile işini ciddi ve özenli yapıyormuş.

Not : Teoman hoca yazıyı okursan teyzenin bir resmini de koy bari.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: ESKİŞEHİRDEN TEYZE HİKAYESİ
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2008, 00:47:37 »
evet bu teoman hocamın atlamayacı bir detaydı.
sagolasın kemal abim..
 temoman bey bunu bir turlu degerlendirir bence

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2008, 13:41:23 »

Sevgili Kemal Omay Bey, bu ilginç konu ilgili samimi görüşlerinize çok teşekkürler.

Sevgili Haldun Bey, Kemal Bey'in yazılarını bu gün sabah okudum (Saat11.00)  ve sizin önerinizi de dikkate alarak gerekli paylaşımı yapmaya çalışacağım.

( bu arada arka masadakiler yaş skalası 24 ile 60 arasındaki bu eski sınıf arkadaşları hakkında çözüm bulmak için çok konuşmuşlar tabi ,ben duymadım ama duyanlar anlattı)
Kemal Bey, masamıza yakın oturan sevimli teyzemize yukarıda yaş farkları ile ilgli tespitinize çözüm şöyle olurdu:
Eğer teyzemiz yaş farkı karşısında tedirgin olsa idi vereceğim cevap;''teyzeciğim bizler okuldan mezun olduktan sonra yaşam içinde çoluk çocuğa karıştık. Bu toplantıya bazı arkadaşlarımız çocuklarını da getirdiler. Hatta çok sevdiğimiz felsefe hocamız Hikmet Hoca'yı da davet ettik hepbirlikte eski günlerin anısına toplandık''derdim.

Sevgili dostlar yukarıdaki düzenlemeler bir mizansen olarak tarafımdan düzenlenmiştir.
Sevgili Kemal Omay Bey'in konu ile ilgli yazısını okuduktan sonra gazete bayiine giderek
Eskişehir'de  Çiğ Börekçide sevimli teyzemize vediğim cevapta; aklıma o an gelen gazetenin,
bu gün çıkan yayınından bir tane aldım. Espiri amaçlı bir düzenleme yaptım.
Bu çalışmaları forumda yayınlamadan önce İlyas Şıklar Bey'i teklefonla arayarak bilgilendirdim.
Çiğ Börekçi'ye sıkça giden bu sevimli teyze ile görüşüp olayın gerçeğini anlatmasını istedim.
İlyas Bey'e gazete düzenlemesi ve fotoğraf göndererek, olayın gerçeğini anlattıktan sonra
sevimli teyzemizin gönlünü almasını istedim.
İlyas Bey, konuya göstereceğiniz hassasiyetten dolayı şimdiden teşekkürler.

Sevgili dostlar,  fotoğraf düzenlemesi yağtığım gazetenin arka sayfasındaki haber diikatimi
çekti bu haberide sizlerle paylaşmayı uygun buldum.

Günlük yaşadıklarımıza kıssadan bir hisse!

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar
« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2008, 22:55:56 Gönderen: teoman »

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
« Yanıtla #3 : Mayıs 31, 2008, 13:51:12 »
Bu zevkli geziniz sanki burada da devam ediyor. Bİr günlük gezide paylaşılanlar gerçekten çok güzel. TEyze ile ilgili konuyu sabah okuyunca çok gülmüştüm, şimdi büyük final oldu sanki. :)

Elinize sağlık, selamlar..

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: ESKİŞEHİRDEN TEYZE HİKAYESİ- teoman bey'e
« Yanıtla #4 : Mayıs 31, 2008, 22:15:13 »
teoman bey,
yani , öğretici kimliginizi,akıcı ve mizahi lisan ile anlatımlarınızı zaten takdir ederdim .
ammaaaaaaaaaaaa resim ve yazılarla bukadar profesyonelce oynadığınızı bilmiyordum.
bugun resmen beni kek yerine koymus oldunuz..
yani bunu mizahi manada soylediğimi anlarsınız.aslında ben kendi kendimi düşürdüm.

gene yanlız...
mesajınızı ilk okudugum da cogunlugunu ciddi sandım. sonraki alt yazılara devam edince gene sizin ince esprili,ve de yaratıcı kiimliginizi farketttiğim anda kendi kendime cok guldum.
kendime cok guldugum gibi sizi de hem kendi adıma hem arkadaslarım adına kelimeler yetersiz bir takdirde bulunmak istiyorum.
YAŞINIZ BENDEN DAHA AZ OLMASINA RAGMEN,
ARADA SIRADA İFADE ETTİÐİM GİBİ ELLERİNİZDEN OPMEK GEREKİYOR..
sevgilerim ve saygılarımla
haldun bagbakan

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2008, 23:01:42 »

Haldun Bey, ileride düzenlenecek bir gezi veya etkinlikte birarada güzel birliktelikleri paylaşıp
mutlu birlik beraberliklerde elsıkışmak dileklerimle.

Sevgiler, saygılar.
Teoman Kardaşlar
« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2008, 23:41:31 Gönderen: teoman »