Gönderen Konu: Bir merhabada benden  (Okunma sayısı 5036 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

husnuk

• Ziyaretçi
Bir merhabada benden
« : Ağustos 04, 2007, 13:19:06 »
Selamlar.

Ben Husnu Kizilkaya. Agustos 1973 dogumluyum. Muhendisim. Saniyorum asagi yukari 20 yil kadar once babam 2 Lima set almisti bana. O zamanlar cok oynadım onlarla, daha sonra bir sekilde nasil oldu ne oldu bilmiyorum. Kutulara kondu kaldirildi.
Gecenlerde o kutular beni geri cagirdi. Lokomotiflerimi, raylarimi, vagonlarimi gun işigina çikardim. Epey bi toza maruz kalmislar. Lokomtoiflerin motorlari pislenmis vs. Kadikoydeki proses elektronige gittim. Beni Nedim bey'e yonlendirdiler. Kendisi cok sagolsun ozenle lokolarimi temizledi. Eve geldim. Gene onun tavsiyesi ile bir kova su ve cif ile :) raylarimi sildim. Hepsi piril piril oldu ve lokomotifler eskisi gibi yurumeye basladi. İnanin o vagonlarla birlikte cocuklugumda onumden gecti. Muthis heycanlandim.
Arkasindan forumu okumaya basladim, heyecanim bin kat artti. Ne kadar cok bu konunun meraklisi varmis ve ne kadar muhtesem işler çikarmışlar (okumaya devam ediyorum). Bende kesinlikle benzer bir çalışma yapmaliyim diye düşünüyorum.
Şu an öğrenmeye çalışıyorum. Forum bu açıdan çok iyi bir kaynak. ( Şu an zemin üzerinde düşünüyorum, eski esya satan yerlerdenbir tahta bir masa bulsam acaba isimi gorurmu diye dusunuyorum ). Bakalim neler olacak.

Bu vesile ile Nedim bey'e tekrar teşekkür ederim. Kendisi ile tanıştığıma çok memnunum.

Not : Nedim bey sozunuz aklimda en kısa zamanda lokomotifi tekrar getireceğim size.
Hepinize sevgiler selamlar.

//Husnu...

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Bir merhabada benden
« Yanıtla #1 : Ağustos 04, 2007, 14:33:36 »
Husnu bey merhaba

aramıza hoş geldiniz

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #2 : Ağustos 04, 2007, 17:54:56 »
Hüsnü Kardeş.Öncelikle hoşgeldin.Sitemize girdiysen trenlerle ilgili proplemlerin çözülmüş demektir.Bundan sonrası kolay.Bizler her konuda elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı oluruz.Hatta Nedim kardeşimiz bu işe başlamış bile..Sitemizdeki geçmiş bilgileri bir kez okuduğunuzda epeyi şey öğrenmiş olursunuz.Ayrıca bir diaromaya başlama arzunuz bizleri sevindirdi.Mesleğiniz ve istekli oluşunuz sizleri bu konuda kısa zamanda ustalar sınıfına sokabilir.Şimdiden sizlere başarılar dilerim.Sevgi ve saygılarımla.NACİ GÜRBÜZ

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ağustos 04, 2007, 18:33:43 »
sevgili hobidaş dostumuz hüsnü bey,
aramıza hoşgeldiniz. raylara uygulamış olduğunuz sistemin ve lokolarınız çelışmasının sizleri mutlu etmesine cok sevindim. siz çok kısa zamanda diaroma/kurgu yapmaya başlayacaksınız ben bunu sizde görüyorum.. benım diaroma/kurgu konusunda kendiniz fazla malıyette olmayan sekılde bir platform yaratabilirsiniz. bu konuda yapacagınız işlem aslında çok basit öncesinde platform kurulacak mekan yer çok iyi ayarlama yaparak bir ölçü ortaya çıkarın. ahşap karkas ile bir cerceve üzerine koyacagınız kontraplak ile hem malıyetı hemde agırlıgı hafıf olan bır platform oluşturun. bunun ıle ılgılı olarak size yardıma hazırım.
tekraren hoşgeldınız..
saygı ve sevgilerimle.
nedim kuş..

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 04, 2007, 18:55:08 »
sevgili soner bey,
öncelik ile size ozel msg ıle iletişim bilgilerini gönderdim.
konuya değinmeden geçemiyecegim sizden özür dileyerek başlıyorum bu yazdıklarım ile sizi yermek, alaşağı etmek gibi bir düşüncem olmadığı gibi ayrıca sinirlenmişte değilim..
ululuk bana göre tanrıya mahsustur. nacizane bizler onun verdiği yetiler ile birşeyler yapmaya ve yaşamda ömür tüketmeye devam eden varlıklarız.
duayenlik konusuna gelince her insan kendi bünyesi içinde zaten bir duayendir. yani sizde bir duayensiniz aslında ama belki farkında degilsiniz.
sizler ile tabiki tanışmak isterim.. dediğim gibi size özelden iletişim bilgileri gönderdim.
saygı ve sevgilerimle..
nedim kuş..
« Son Düzenleme: Ağustos 04, 2007, 19:31:48 Gönderen: Nedim »

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 04, 2007, 19:35:40 »
    Hüsnü bey aramıza katılmanıza sevindik.Forumumuza model tren merakı olan bir arkadaşımız daha katıldı ne güzel.Hoş geldiniz,saglıcakla kalın.

mali....

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #6 : Ağustos 04, 2007, 20:48:51 »
Sonercim,

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama bir şey rica edeceğim.

Bazı kelimeleri bir yerden alıp başka bir yerde aynısı var diye farklı mana çıkartmak biraz düz mantık yürütmek dediğimiz şey oluyor. Yani aslında olmuyor.

Senin sözlerini eğer bahsettiğin diğer büyükler ciddiye alsalar, ki böyle bir şey aslında imkansız ama, hoş olmaz herhalde. Sen bu söylediklerinde insanları birbirine düşürmek gibi birşey yapmış oluyorsun. Farkında mısın?

Bir de profil bilgilerine girip yaş, yer, gibi bilgileri girersen seni daha iyi tanımış oluruz.

Selamlar,

Harun

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ağustos 04, 2007, 21:11:13 »
sevgılı soner bey,
ben yazdıgım mesajda aynen soyle belirttim '' ululuk bana göre tanrıya mahsustur. '' '' nacizane bizler onun verdiği yetiler ile birşeyler yapmaya ve yaşamda ömür tüketmeye devam eden varlıklarız. ''.. herzaman saygı ile baktığım ATATÜRK 'e ulu önder denilmesinede karşı değilim. siz, ben ve diğer dostlar ulu kelimesini kullanabiliriz.. ben ülkemdeki insanların saygı ve minnet duydukları Cumhuriyetin kurucusu ATATÜRK 'e ulu denmesi ile olayı hiç bir zaman karıştırmadım karıştırmamda.. Ama benim söylediklerim üzerinden sizin verdiğiniz sorulu cevaba dogru hareket eder isek; ATATÜRK 'te tanrının bir kulu olup onun verdiği yetileri iyi kullanan ve değerlendiren bir millete mal olmuş kişidir. bunu hiç kimse hiçbir şekilde inkar edemez.. ben sadece sizin mesajınıza nacizane bir uslup ile benim ulu bir kişilik olmadığımı bu şekilde benim için abartılı kelimeler kullanmanıza gerek olmadığını vurgulamaya çalıştım. ayrıca sizden ricam yazılanları çok iyi bir şekilde okumanız ve algılamanızdır. lütfen içerisinden kelimeleri cımbızlayıp farklı boyutlara getirmeyiniz. burada oluşturmaya çalıştığımız model trenler hobisine duyulan sevgi ve bu hobi ile mutlu olmaya çalışmak günlük yaşam streslerinden kurtulmaktır.
saygı ve sevgilerimle..
nedim kuş..

husnuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ağustos 06, 2007, 00:09:22 »
Tekrar selamlar.

İyi dilekleriniz icin çok teşekkür ederim.

Sevgiler, selamlar.

//Husnu...

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #9 : Ağustos 06, 2007, 02:39:41 »
Merhaba Hüsnü bey.Hoşgeldiniz....
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Ağustos 07, 2007, 12:06:40 »
husnu abi hoş geldiniz. birebirde tanşma fırsatımız olmadı .
kusura bakmayın.
10 gün kadar sonra işe dönebilecegim. yolunuz düşerse beklerim. elimdeki dökümanlar sizin için faydaı olabilir. ileride tanışmak ve trenlerler ilgili daha nice bilgleri paylaşmak dileğiyle.

enver

Çevrimdışı mrkln

• aes
  • Forum Üyesi
  • Forum Üyesi
  • *
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #11 : Ağustos 11, 2007, 13:32:49 »
Hüsnü bey,
umarım  trenler artık kalkmamak üzere evde yerini alır.
kolay gelsin,
mrkln

husnuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ağustos 12, 2007, 15:18:56 »
Sevgili (Enges) Enver.
Cok tesekkur ederim. Lima transformator gayet iyi çalışıyor.
Bende tanışmak isterim.
Görüşmek üzere.

Hüsnü.