Gönderen Konu: Selamlar ben Uğur Aydın  (Okunma sayısı 4450 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lima93

• Ziyaretçi
Selamlar ben Uğur Aydın
« : Temmuz 31, 2007, 13:52:17 »
Merhabalar bendeniz İstanbul'dan Uğur Aydın.93 yılından beri elimdeki Lima Tren seti ile yetiniyorum ve bu iş ile daha profesyonel uğraşıyorum.Fakat elimdeki setin kutusunda vs. herhangi bir ölçek bilgisi bulunmamakta ve bu yüzden yeni vagon-lokomotif alımı yapamıyorum.Öncelikle siz Modelseverlerden bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.İstenirse modelin resimlerini koyabilirim.

Saygılar...

Çevrimdışı ksk156

• Onur Arslan
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
    • ksk 156 model evi
Ynt: Selamlar ben Uğur Aydın
« Yanıtla #1 : Temmuz 31, 2007, 14:32:02 »
Uğur bey aramıza hoş geldiniz. elinizdeki set büyük oranda HO yani 1:87 ölçektir ancak emin olabilmek için birkaç fotog. görmek şart..

selamlar
Onur

Lima93

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 31, 2007, 15:48:36 »
Gördüğünüz Lokomotif 21 cm. uzunluğundadır.

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Temmuz 31, 2007, 16:16:51 »
sevgili hobidaş dostumuz uğur aydın bey,
site/forum bünyesine hosgeldiniz.
(93 yılından beri elimdeki Lima Tren seti ile yetiniyorum ve bu iş ile daha profesyonel uğraşıyorum.)
demişsiniz .. burada pek anlam veremedim şahsen elinizde mevcut bir model tren seti var ve artık profesyonel anlamda mı uğraşmak istemektesiniz.
(Fakat elimdeki setin kutusunda vs. herhangi bir ölçek bilgisi bulunmamakta ve bu yüzden yeni vagon-lokomotif alımı yapamıyorum) demişsiniz.
elinizde mevcut olan loko %100 olarak ho * 1/87 scala olmalı.. koymuş olduğunuz fotograf ve ölçü bunu gösteriyor. yeni alacağınız ürünler ho * 1/87 scala olmalı. hornby marka oo * 1/76 scala olmasına ragmen raylar ve diğer ürünler uyum sağlamaktadır. hornby raylar bire bir uyumludur.
loko ve vagon konusunda da bana göre çok büyük bir fark yoktur. örnegin benim şu anyapmakta olduğum diaroma/kurgu da hornby lima ve mehano raylar kullanılmıştır. elimde mevcut olan loko ve vagonlarda hornby, lima, mehano, roco, flassman vs gibi markalardan oluşmaktadır.
sizlere simdiden bol model trenli günler dilerim.
saygı ve sevgilerimle.
nedim kuş..   

Lima93

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 31, 2007, 18:45:21 »
(93 yılından beri elimdeki Lima Tren seti ile yetiniyorum ve bu iş ile daha profesyonel uğraşıyorum.)

Özür dilemek mecburiyetindeyim orada "Bu iş ile daha profesyonel uğraşmak isteğindeyim" diyecektim ben.

Evet dediğim gibi artık elimdeki sistemi genişletmek istiyorum hatta bunları da otobüs maketleri ile de birleştirip kapsamlı bir ulaşım dioraması yapmak isteğindeyim ama elimde otobüs bulunmaması ve trenler konusunda en azından daha haşır neşir olduğum için başlangıç noktası olarak bunu seçmiş vaziyetteyim.

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 31, 2007, 18:56:24 »
sevgili hobidaş uğur aydın bey,
oluşturmak istediğiniz diaroma/kurgu için düşündüğünüz alan nedir.?
elinizde mevcut olan rayların, makasların vs. malzemenin çeşitliliği nedir.?
c.tesi günleri genelde proses kadıköydeki yerde buluşmaktayız.. gelebilir misiniz..??
bu konuda biraz daha detaylı bir bilgi aktarır iseniz bu site/forum bünyesindeki
tüm hobidaş dostlar size bir şekilde yardımcı olacaklardır.
saygı ve sevgilerimle.
nedim kuş..
« Son Düzenleme: Temmuz 31, 2007, 19:05:38 Gönderen: Nedim »

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 31, 2007, 20:27:47 »
         Uğur bey öncelikle kulübümüze hoş geldiniz.Anladığım kadarıyla sisteminizi genişletmek istiyormuşsunuz,Nedim beyinde bahsettigi gibi ölçü konusunda kararınızı veriniz.Proses'se ugrarsanız size Harun bey yardımcı olacaklardır.Size tavsiyem yavaş yavaş yapmanız,nedeni hızlı başlayan arkadaşlar sonradan vazgeçiyorlar.Bana göre bu hobi ömür boyu devam edecek bir hobi.Bizden sonrakilere bırakacagımız güzel bir miras ben öyle düşünüyorum.Herşey gönlünüzce olsun bol hobili günler,hoşçakalın.

mali...

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #7 : Temmuz 31, 2007, 20:57:17 »
ugur bey merhaba
aramıza hoş geldiniz

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #8 : Temmuz 31, 2007, 21:06:20 »
Merhaba, Uğur bey aramıza hoşgeldiniz. 1-2 ay öncesine kadar bende sizin gibiydim. Burdaki dostlar sayesinde artık bende profesyonel olma yolundayım. Ustaların dediği gibi bu işte profesyonel olmak bir ömür boyu sürüyo. Daha güzel bir hobi varmı? Saygılar
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...