Gönderen Konu: 29480 digital  (Okunma sayısı 2792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yerkanal

• Ziyaretçi
29480 digital
« : Mayıs 09, 2007, 03:12:14 »
merhaba arkadaşlar,

aranıza yeni katılmış biri olarak birkaç sorum olacak:
uzun süredir bu forumu takip ediyorum ve sayenizde çok şey öğrendim

yurt dışında sürekli bulunan arkadaşlarım vasıtasyla bir başlangıç seti getirtmeyi düşünüyorum, buradaki fiyatlar malum.tercihim marklinden yana.kafamdaki model set marklin 29480 digital set.

sizce digital bir setle başlamak doğrumu.daha sonra sistemi genişletip 3-4 lokomotifli bir diaroma oluşturmak istiyorum.avantajlı olacağını düşünüyorum.

elimde şu an iki tane digital loko var ancak ray trafo vs. hiçbir donanıma sahip değilim.

parça parça sistemi toparlamak yerine bu tarz bir başlangıç seti edinmeyi düşünüyorum.

ustalardan tavsiye bekliyorum...

uluozgur

• Ziyaretçi
Ynt: 29480 digital
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2007, 21:38:24 »
Loko ve vagonlar hoşunuza gittiyse iyi bir başlangıç seti seçmişsiniz. Dijital başlamak en doğrusu. Bu set ile alacağınız kumanda ünitesi ile tüm Marklin Dijital lokoları kontrol edebilirsiniz.

Dediğiniz gibi parça parça toplamak yerine start-set almanız daha doğru bir çözüm olacaktır. Hayırlısı olsun, hoşgeldiniz.

uluozgur

• Ziyaretçi
Ynt: 29480 digital
« Yanıtla #2 : Mayıs 14, 2007, 08:59:10 »
Selam,

Mobile Station sadece loko kontrolü için kullanılmaktadır. Central station ise hem loko, hem de aksesuar (makas, çevre aydınlatma vb.) için kullanılmaktadır. Setlerin içinden çıkan makaslar genellikle elektrikli olmamaktadır. Elektrikli olsa bile aksesuar dekoderi (yani CS ile uzaktan kumanda için makas dekoderi) bulunmamaktadır.

Bilgilerinize.