Model Trenciler Kulübü

Model Trenciler Forumu => Kuruluş amacımız, kurallar, bilinmesi gerekenler... => Teknik Konular => Konuyu başlatan: Okan - Aralık 04, 2007, 17:45:24

Başlık: Resim Yükleme Klavuzu
Gönderen: Okan - Aralık 04, 2007, 17:45:24
Değerli arkadaşlar,

Resimlerimizi kalıcı saklanması ve siteye aktarımda kolaylık sağlaması için www.modeltrenciler.com/files adresine yüklemenizi rica etmiştik. Bu ortamın kullanımı hakkında yararlanabileceğiniz görüntülü basit bir klavuzu ekte iletiyorum. Eke(resimyukleme.mht) tıkladığınızda internet tarayıcınızda yeni bir sayfa açılarak klavuz görüntülenecektir. Umarım yardımcı olur.
Başlık: Ynt: Resim Yükleme Klavuzu
Gönderen: Okan - Aralık 04, 2007, 20:03:04
Resim resize etmek için bir kaç program var:

Paint : bildiğim kadarıyla % olarak resize ediyor, (seçeneğin adı Strecth and Skew) save ettikten sonra explorerdan veya dosya özelliklerinden pixel olarak genişliği görebilirsiniz.

Microsoft Photo Editor : Image Resize seçeneği mevcut ve her türlü resize a olanak veriyor.

AcdSee : Image Edit seçeneğinde Resize bir seçenek, % veya pixel olarak küçültebiliyorsunuz. Önemli konu aspect ratio korumasının sağlanması

Nero Photo Snap Viewer : Edit seçeneğinde yine Resize seçeneği var ve pixel olarak küçültmeye olanak tanıyor.

bunların dışında ücretsiz IrfanView gibi programlarla da olabilir. tabii ki daha üst düzey Adobe Photoshop, Corel Paintshop gibi programlarınız var ise onlarda daha kolay ve güzel özellikler var.
Başlık: Ynt: Resim Yükleme Klavuzu
Gönderen: Okan - Aralık 03, 2008, 00:50:44
Yeni üye olan arkadaşlarımızın forumda resim paylaşmak için kullanabilecekleri ortamı bir kez daha hatırlatmak amacıyla yazıyorum. Bu konu başlığındaki ilk mesajın ekinde resim yükleme klavuzu bulunuyor(resimyukleme.mht), yararlanabilirsiniz.

Dijital kameranızla yüksek çözünürlüklü çektiğiniz/kaydettiğiniz fotografları yüklemek için uzun süreler beklememek, sunucu alanlarını fazlasıyla doldurmamak ve bakan kişilerde resimlerin hızlı yüklenmesini ve kolay görüntülenmesini sağlamak için yüklemeden önce fotograflarınızın boyutunu küçültmenizi öneririz. Forum sayfamızdaki fotografların eni en fazla 800 pixel olmalıdır.

Fotograflarınızı resize etmek için, fotograf makinanızın yazılımından yararlanabilirsiniz, böyle bir özelliği yok ise http://www.naturpic.com/resizer/index.html adresinden ücretsiz resizer programını kullanabilirsiniz.

Resim Yüklemek için www.modeltrenciler.com/files
Film Yüklemek için www.modeltrenciler.com/videopaylas
Başlık: Ynt: Resim Yükleme Klavuzu
Gönderen: Okan - Aralık 31, 2008, 17:42:35
2008'in bu son gününden itibaren, üyelerimizden daha fazla resim görebilmek ümidiyle, görüntülü resim paylaşım klavuzu. Umarım yararlı olur.

Hepinize sağlık ve mutluluk dolu, huzurlu ve başarılı ve tren dolu yeni bir yıl diliyorum.(http://www.modeltrenciler.com/files/out.php/i6359_NewTrenResmi.jpg)
Başlık: Ynt: Resim Yükleme Klavuzu
Gönderen: MEHMET erdoğan - Haziran 02, 2009, 10:19:49
umarım olmuştur.(http://www.modeltrenciler.com/files/out.php/i7832_Nilferiekleri.jpg)
Başlık: Ynt: Resim Yükleme Klavuzu
Gönderen: Okan - Ekim 24, 2010, 23:55:33
Yoğun istek üzerine görüntülü video yükleme klavuzunu tekrar yayınlıyoruz.

Hatırlatma : Resimlerinizi küçültürkern 800X600 ölçülerini seçtiğinize emin olun. Resmi çevirirken JPG formatını seçtiğinize ve kaliteyi %100 olarak işaretlediğinize emin olun. Yüklerken Forum Code başlıklı pencereden linki kopyaladığınıza emin olun.

Başlık: Ynt: Resim Yükleme Klavuzu
Gönderen: Okan - Ekim 19, 2013, 13:17:23
Resim yükleme konusunda işinize yarayabilecek klavuzu re-post ediyorum.

İlk mesaj ekindeki resimyukleme.mht dosyası veya sonraki mesajlardaki videolar yardımcı olacaktır.

En basiti, az sayıda fotograf için mesaj ekinde göndermek daha çok sayıda fotografı aynı mesajda ve büyük boyutlarda koyabilmek için klavuzdan yararlanabilirsiniz...
Başlık: Ynt: Resim Yükleme Klavuzu
Gönderen: Okan - Kasım 23, 2016, 18:03:00
Tekrar,

Başlık: Ynt: Resim Yükleme Klavuzu
Gönderen: holyman - Kasım 24, 2016, 00:40:42
okan bey uyarınızı aldım silebiliyor sanız açmış olduğum konuyu silebilirsiniz ben sizin belirtmiş olduğunuz şekilde tekrar yükleyebilirim iyi akşamlar
Başlık: Ynt: Resim Yükleme Klavuzu
Gönderen: Okan - Kasım 25, 2016, 09:49:07
Merhaba,

Sadece bir öneri, bu şekilde resimler daha güzel görüntülenebiliyor.
Başlık: Ynt: Resim Yükleme Klavuzu
Gönderen: holyman - Kasım 25, 2016, 13:50:33
tamamdır bu şekliyle yenilerini yüklerim