Gönderen Konu: Eylem den kurgu sil baştan :(  (Okunma sayısı 5292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eylem

• Eylem
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Eylemlerim devam edecektir....
    • GittiGidiyor Dükkan Satışlarım
Eylem den kurgu sil baştan :(
« : Ağustos 06, 2009, 23:06:21 »
Acemi işi ne de olsa yardım da pek gelmeyince forumda ki dostlardan.. Kurgudaki ray planımda Harun un da önerisi ile değişikliğe gittim , bakalım bu içime sindi şimdilik ama..

Eylem Keskin

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
Ynt: Eylem den kurgu sil baştan :(
« Yanıtla #1 : Ağustos 07, 2009, 11:22:57 »
Eylem bey selam. Yeni başladığım için yorum yapmak haddime düşmez ama madem kimse yanıt vermedi aklıma gelenleri söyleyeyim.
Ray geometrisi çok önemli. Mümkün olduğu kadar ray kesme biçme işine girmeyin. Mininum miktarda olsun. Sorunsuz bir virajda bile hatalı geometri yüzünden vagonlar (çift tekerlerde) raydan çıkabiliyor. Siding denen park alanları gibi kullandığınız çıkışlardada biraz mesafe olmalı. İki vagon koyduğunuzda dizi makasın üzerinde kalabilir ve yan sidingi bloke eder. Uzun makas kullanmaya özen gösterin. Kısalar uzun lok larda sorun yaratabilir. Rayı çakma işi tartışılıyor. Dikkat ederseniz traversler üzerinde ince çivi yerleri var. Demek çakılabiliyor. Ama zamanla ısı gibi etkenlerden materyal genleşebiliyor. Bu yüzden ben bazı yerlerde özellikle makas giriş ve çıkışlarında çaktım. Kurgunuz içinize sindiyse gerisi önemli değil. Sanki yeriniz sağ tarafta müsait gibi. Oraya uzatamıyormusunuz.
Kolay gelsin.

Çevrimdışı Eylem

• Eylem
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Eylemlerim devam edecektir....
    • GittiGidiyor Dükkan Satışlarım
Ynt: Eylem den kurgu sil baştan :(
« Yanıtla #2 : Ağustos 07, 2009, 11:47:50 »
Teşekkür ederim fvefa, yorumlarınız için. Söylediklerinizi muhakkak dikkate alıcam, yer sorunu sanırım bir çoğumuzun ortak sıkıntısı , hele ki evli olupta hanımdan fırça yeme riski olanlar için :)  çalışma o damda ancak bu kadar bir alan vardı onuda bu şekilde değerlendirdim ama ufak tefek birkaç ekleme de bulunmayı düşünüyorum masamın yanlarına destek ile en azından 25-30 cm ilaveler ile.
ray kurgusu  ve makaslar en zorlandığım alanlar dediğiniz gibi büyük lokolarımın tekerleri makaslarda zaman zaman raylardan çıkmakta. umarım bu kurguda o sorunum ortadan kalkar daha geniş dönüşler yaptım.
Saygılarımla.
Eylem Keskin