Gönderen Konu: Aranıza yeni katıldım  (Okunma sayısı 5822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Aranıza yeni katıldım
« : Ocak 07, 2007, 01:10:19 »
Değerli arkadaşlar aranıza yeni katılan birisi olarak yazılanları okuduğumda çok amatör olduğumu anladım. Ama size yetişeceğim. Şimdi gelelim soruma, ben ABD'den Türkiye'ye göçerken baya kalabalık bir layout malzemesi ile geldim (raylar, makaslar, köprüler, 4 loko vs), ancak uygun bir ortam bulup sistemimi kuruncaya kadar baya bi süre geçti ve raylarım sanırım paslanmış. Temizlik malzemesi de getirmiştim ancak bi işe yaramadı. Lokomotof sistemde biraz gidiyor ve duruyor. Arkadan biraz destek verince yine aynı şekilde gidiyor ve duruyor. Bunun nedeni raylardaki paslanma olabilir mi? Eğer öyleyse uygun temizlik malzemesi nedir? Yardımlarınız için teşekkürler.

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Aranıza yeni katıldım
« Yanıtla #1 : Ocak 07, 2007, 01:50:41 »
Merhaba aramıza hoşgeldiniz.

sorunuzun cevabını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=182.0

saygılar
Uğu®

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ocak 07, 2007, 01:55:20 »
Forumu incelemden sorduğum için özür dilerim ama dediğim gibi aranıza yeni katıldım. Her konuyu detaylı okuyup not alamaya başladım bile. İlginize teşekkür ediyorum...

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 07, 2007, 01:58:57 »
ilyas bey hoşgeldiniz!

iyi eğlenceler.

cem.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 07, 2007, 10:58:33 »
İlyas Bey,
Aramıza hoşgeldiniz.
Ferda...
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 07, 2007, 15:38:07 »
   İlyas bey tren seven ve sevdiren sitemize hoş geldiniz.

mali....

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 07, 2007, 19:48:43 »
merhabalar umarım lokolar çalışır ve bizde resimlerini görürüz. aramıza hoş geldiniz.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #7 : Ocak 07, 2007, 21:23:06 »
Merhaba İlyas bey.Hoşgeldiniz..
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #8 : Ocak 07, 2007, 21:55:48 »
İlyas bey, hoşgeldiniz.
Tren modellerinizi en iyi şekilde değerlendirmeniz, güzel paylaşımlarda bulunmanız dileklerimle selamlar ,saygılar.

teoman

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ocak 11, 2007, 00:21:24 »
Bu kadar sıcak bir ilgiyi görünce, inanın cevap yazmakta geciktim diye üzülmeye başladım. Ama iki gündür foruma giremedim ya benim hat bağlantı hızım  düşük kaldı ya da server'da bi sorun vardı. Bu nedenle özür dilerim. Benim elimdeki sistem çeşitli markalardaki lokolardan oluşuyor. Bunlardan bir tanesi sanıyorum şu anda üretimde bulunmayan bir markaya (TYCOO) ait, diğerleri arasında iki adet Atlas, bir adet Athearn (yanlış yazmadıysam) ve bir adet de Türkiye'de satın aldığım (salt 220'lik kontrol cihazı bulamadığım için koca seti satın almak zorunda kalmıştım) hatırlayamadığım bir marka. HO ölçekli tabi bunların hepsi ve oldukça geniş bir layout'um var. Fakat bunların hepsi yazlık evimizde bulunduğu için (eşim "sana verilecek ayrı bir oda yok" diyerek sistemimi garaj katında kurmama izin verdi, ne yaparsınız çaresizlik işte (!)) size foto yollayamıyorum ama ilk fırsatta gidip fotolarını çekicem ve layout planını buraya koyarak görüşlerinizi alıcam. İlginiz için çok teşekkür ederim arkadaşlar...

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ocak 11, 2007, 11:03:13 »
İlyas bey, rayların temas yüzeyleri, ray ekleriniz ve lokomotif tekerleklerinizi ilk etapta oksitlerden mümkün olduğunca arındırın. Daha sonra ray eklerinizin sıkılığını da kontrol edin. Umarım lokomotiflerin içlerinde fazla problem yoktur, yoksa onların da elektrik iletim plakalarına bakım yapmak gerekebilir (kendi kurgumu anlattığım bölümde bununla ilgili bir konu da var).

Elinizdeki Atlas ve Athearn lokomotifleri iyi saklayın, bunlar bazı maketçilerin türk lokomotiflerine çevirebilmek için yana yakıla aradığı modeller olabilir.

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Ocak 11, 2007, 11:14:13 »
Fakat bunların hepsi yazlık evimizde bulunduğu için (eşim "sana verilecek ayrı bir oda yok" diyerek sistemimi garaj katında kurmama izin verdi, ne yaparsınız çaresizlik işte (!)) size foto yollayamıyorum ama ilk fırsatta gidip fotolarını çekicem ve layout planını buraya koyarak görüşlerinizi alıcam. İlginiz için çok teşekkür ederim arkadaşlar...

Merhaba ilyas bey

o garaj katında bizede yer varmıdır :D :D :D  biz hala nereye kuracağımızı düşünürken farklı yollar ararken eşiniz size iyi bir yer tahsis etmiş bunu pek çaresizlik olarak görmemek gerekir bence
:D :D :D  :D  :D
saygılar
Uğu®