Gönderen Konu: AC den DC ye geçiş  (Okunma sayısı 4302 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jazzista

• Forum Üyesi
  • Yer: İstanbul
AC den DC ye geçiş
« : Ocak 01, 2007, 17:30:30 »
Selamlar.AC den DC ye geçmeyi düşünüyorum.Diaroma yapma gibi bir düşüncem yok.DC sistemi ile çalışan bir starter seti alıp(2.el de olabilir)yeni raylar,farklı loko ve vagonlar edinip setimi büyütmeyi düşünüyorum.Bana hangi markaları önerirsiniz?Teşekkürler...

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: AC den DC ye geçiş
« Yanıtla #1 : Ocak 01, 2007, 18:54:54 »
Bu birazda tam olarak ne beklediğine bağlı.Diaroma kurmayı düşünmüyorum ama start set istiyorum diyorsun.Bana baya garip geldi.Eğer madem diaroma kurmayacaksan koleksiyonluk gibi bir şey düşünüyorsan istediğin loko ları (dizel,elektrikli,buharlı hiç fark etmez) tek başına temin edebilirsin.Nerde kullanacağın tabii ki senin bileceğin iş.Ben mesela yakında bir tane Liliput Br52 edineceğim arkadaşlarla beraber ortak bir diarom üzerinde de kullanırız.Marka konusunda sana söyleyeceğim tartışmasız Fleischmann ile Roco.Ama tabii nereden nasıl temin edeceğin problemi var.Ben daha öncede bir çok kez burada yazdım.Ucuz mal alacak kadar zengin değilim felsefesinden hareket ettim.Kalitesi bariz belli markalardan yana kullanırım tercihimi.(Ama tabii bunu biraz da ne beklediğine bağlı....)

Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı Jazzista

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ocak 01, 2007, 21:51:00 »
Wallahi cem abi bende fleischman da karar kıldım fakat fikrinizi almak istedim.Aslında amacım bir starter set alıp o seti genişletmek ve daha sonra yani 4-5 yıl sonra güzel ve büyük bir diaroma hazırlamak.
                                                                           Saygılar...

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 01, 2007, 22:53:08 »
jazzista tekrar selamlar,

DC'ye geçme kararın hayırlı olsun.

Sana sadece DC'de de Marklin alternatiflerin olduğunu hatırlatmak istedim. Marklin'in aşağı yukarı tüm popüler modellerinin DC versiyonu mevcut. İstersen digital DC bile var. Yurtdışından getirteceksen Marklin/HAMO diye isteyeceksin. AC modelleri ile aynı sadece DC. Yani eski bildik Marklin kalitesi.

DC'de iyi şanslar,

Cem.
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2007, 04:33:13 Gönderen: ctekin »

Çevrimdışı Jazzista

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 02, 2007, 22:10:54 »
Sağolun çok teşekkürler  :)