Gönderen Konu: Bu yazın hesabını veriyorum...  (Okunma sayısı 7495 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Bu yazın hesabını veriyorum...
« : Eylül 21, 2008, 23:23:25 »
Değerli arkadaşlar bu yaz kurguda neredeydik nereye geldik onun hesabını çıkartabilmek ve kurguyu bir dahaki yaza kadar örtebilmek amacıyla bugün bağ evine gittim. Bu hesaplaşmayı yapmak zorundaydım, zira bu yaz mesleki nedenlerle yoğun bir iş ortamı yaşadım. Ama sonuçta baktım ki, bu yoğunluğa karşın pek de küçümsenmeyecek bir yol almışım. Gelişmeler aşağıda:

Öncelikle bu yaz bira geç de olsa kurgunun yer aldığı bağ evine gittiğimde durum aşağıdaki gibiydi

Kurguyu örten naylonu kaldırdık ve geçen kış yaptığımız maketleri deyim yerindeyse kurguya yığdık.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
Bu yazın hesabını veriyorum-II
« Yanıtla #1 : Eylül 21, 2008, 23:32:04 »
Bugün ise kurguyu yine örttük, ve örtmeden önce neler yaptığımızı ne duruma geldiğimiz görmek için fotograflama işine girdik. Ancak fotograf makinesini almayı unuttuğumuz için cep telle çekmek zorunda kaldık. Bu nedenle foto kalitesi için peşin peşin özür dilerim hepinizden. Neler yapmışık sıralayalım istedim:

1. Zemin çim dokusu ve toprak dokusu ile döşendi,
2. Sanayi bölgesi zemin kumlaması ile birlikte, birkaç ilave edilecek makte dışında, tamamlandı,
3. Balastlama, yan hat hariç, tamamlandı,
4. Şehir merkezinde yer alacak binaların yerleşim planı yapıldı ve ihtiyaç duyulan ilave bina türü ve sayısı belirlendi,
5. Tramway yolu planlandı ve hat için denemelere başlandı

Gelinen son durum ile ilgili fotograflar aşağıda yer alıyor. Sevgi ve saygılarımla...

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
Bu yazın hesabını veriyorum-III
« Yanıtla #2 : Eylül 21, 2008, 23:37:01 »
Bunlar da biraz detay fotografları...Fotograf kalitesi için tekrar özür diliyorum cep telefonu ile bu kadar oldu...

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Bu yazın hesabını veriyorum...
« Yanıtla #3 : Eylül 22, 2008, 23:59:54 »
Değerli arkadaşlar ilginiz için teşekkür ediyorum. Sizlerin de bildiği gibi, kurgu asla bitmiyor, sürekli yeni  fikirler, yeni oluşumlar geliyor insanın aklına ve böylece devam edip gidiyor. Kimi zaman bir ağacı nereye, hangi konumda koyacağınızı bile birkaç saat düşünüyor, deniyor, olmadı deyip değiştiriyorsunuz. Sanırım işin zevkli yanı da burası. Hele bir de çoğu şeyi yaparak öğreniyorsanız, boza yapa el becerinizin geliştiğini görmek de insanı mutlu kılıyor. Ve böylece devam edip gidiyor. İlgilerinize ve değerlendirmelerinize tekrar teşekkürler.

Sevgili Ümit Bey ve sevgili Cenk Bey. Öncelikle kullandığım loko deposu Kibri marka. Ben ne Hornby plaktornayı çalıştırırken, ne de loko deposuna açısal uyum açısından herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Plaktornayı kullanarak lokoları rahatça depoya sokabiliyor ve çıkartabiliyorum. Ancak loko deposu 6'lı olsaydı sanıyorum açı sorunu çıkabilirdi. Benim yerim bu büyüklükte bir depoya izin veriyor. Sanırım bu açıdan biraz şanslıymışım. Umarım sorularınıza cevap verebilmişimdir.

Sevgi ve saygılarımla... İlyas Şıklar
« Son Düzenleme: Eylül 23, 2008, 00:04:06 Gönderen: İlyas Şıklar »