Gönderen Konu: İzmir'de Tren Modelciliği  (Okunma sayısı 116034 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: İzmir'de Tren Modelciliği
« Yanıtla #40 : Ocak 13, 2007, 09:41:34 »
Saygıdeğer Tren modelcileri, İzmir'de yaptığımız toplantımızla ilgili açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz.

Toplantımız, 12 Ocak Cuma günü saat 16.30 da katılımcı arkadaşların belirtilen yerde, tam zamanında gelmeleriyle başlamış, saat 20.10'a kadar, duyurusunu yaptığımız gündemle sürmüştür.

Toplantıya katılanlar:
Jimmy Cem Ersü, Onur Arslan, Melih Uyar, Teoman Kardaşlar

Gündem maddelerine göre yapılan görüşmeler:

1- Toplantımız, tanışmayla güzel bir sohbet ortamında başlamıştır. İsmimizin 'İzmir Tren Modelcileri Kulubü' olarak anılması karalaştırılmıştır.
Toplanıp, faaliyet göstereceğimiz yer konusunda, Jimmy Cem TCDD izmir 3.Bölge Müdürlüğü'ne teklif götürüp, gerekli girişimlerde bulunacağını bildirmiştir.

2-Faaliyetlerimizle ilgili uygun bir yer buluması halinde, bu ortamda hepimizin ortak oluşturacağı bir diaroma yapımı üzerinde görüşmeler yapılmıştır. Kurulacak bu diaroma' da Buharlı lokolarla dizel lokoların çaılştırılmasına karar verilmiştir.
Müze görünümü ağırlığında olacak diaromada; Tren modellerini daha çok öne çıkarması yönüyle, fazla aksesur yüklenmemesi dikkate alınacağından, katener hattı döşenmemesinden dolayı elektrikli lokolara yer verilmemesi karalaştırılmıştır.

Jimmy Cem'in getirdiği, Çamlık Tren Müzesi yerleşim planı üzerinde incelemeler yapılıyor.

Melih beyin güzel bir teklifiyle planlama çalışmalarının bilgisayar ortamında yapılması karalaştırıldı.
Bu konuda Melih bey bir program üzerinde çalıştığını bildirmiştir. Jimmy Cem'in demiryolu üzerine, engin bilgi ve tecrübesiyle yol göstererek, Melih beyin de bilgisayar kullanım bilgisiyle diaroma plan çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Tren modelleri incelemeleri:

Melih, Onur, Jimmy buharlı lokoların oluşturduğu tren modellerini inceliyorlar

Dizel, Elektrikli lokoların çoğunlukta bulunduğu panoyu inceliyorlar.

Jimmy Cem'in teklifi doğrultusunda, TCDD 55022  buharlı lokosu yapmayı düşündüğümüz Roco Br 57 inceleniyor. Üzerinde yapılacak değişiklikler görüşülüyor.

3- Çamlık Tren Müzesi ziyaretiyle ilgili yapılan görüşme: Bu geziye, İzmir ve  dışından gelebilecek tren modelcilerinin, şehiriçinde ortak bir noktada buluşup, katılımcı sayısına göre önceden tespit edilen bir servis aracıyla Çamlık Müzeye gidilerek orada bulunan loko, vagon, çeşitli demiryolu araç gereçleri vb. inceleme-araştırma yapılması, müze bahçesinde bulunan restoranda,  mangal partisi düzenlenerek güzel bir sohbet ortamı oluşturulması düşünülmüştür.
Bu organizasyonun gerçekleşmesine yönelik, önümüzdeki günlerde Jimmy Cem'in yakınen tenıdığı Müze işletmecisi Atilla beyle görüşmeye gidilmesine, konaklama, ulaşım için de ayrıca araştırma yapılmasına karar verilmiştir.
Bu organizasyonla ilgili forumda bir başlık açılarak gelişmeler tüm arkadaşlarımızla paylaşılacaktır.

4- Melih beyin, Almaya'da gezip incelediği ve video kameraya kaydettiği tren modelleri sergisinin DVD' si izlendi.

Buradaki çalışmalar, ve ortam hakkında Melih bey açıklamalar yapıyor.

Melih beye bu katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

5- Toplantımız, bundan sonra da devemlılık gösteren, yapıcı çaılşmaların olduğu ortamlarda sürmesi dilekleriyle ve 2. toplantımızın şubat ayı ilk haftasında olması önerisiyle tamamlanmıştır.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

Jimmy Cem, Onur Arslan, Melih Uçar, Teoman Kardaşlar

« Son Düzenleme: Ocak 13, 2007, 09:53:57 Gönderen: teoman »

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Ocak 13, 2007, 09:53:18 »
inanılmaz güzel.Teoman Bey sizi ve İzmir ekibini içtenlikle kutluyorum.hele ayrıntılı anlatımınız.kendimi birden sizin toplantınızda zannettim.alınan kararların İzmir Kulübüne hayırlar getirmesini temenni ediyorum.hele çamlık müze grzisi bir harika .diğer forum üyelerinden de katılım olacağını zannediyorum.çalışmalarınızın devamını diler saygılar sunarım.

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
« Yanıtla #42 : Ocak 13, 2007, 10:18:03 »
klubunuz hayırlı olsun en kısa zmanda dıaromanızı kurmanız ve uye sayınızın artması dılegıyle
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Ocak 13, 2007, 10:41:19 »
     Teoman bey öncelikle sizi kutlamak isterim tabiki Jimmy Cem,Melih ve Onur arkadaşlarımıda unutmadım,böyle bir organizasyona ev sahipliği ben kendi adıma çok sevindim.Gönül her toplantı katılak istiyor ama iş ve zaman engelliyor innanın kalbim sizlerle.Şimdilik katılımcı sayısı parmakla sayılacak kadar az ama ben inanıyorum bir gün tren modelciler kulübü çığ gibi büyüyecek ve salgın bir hastalık olacak.Burada bizlere çok çok iş düşüyor yapacağımız organizasyonları model trenciler siteside yayınlıyoruz ama bir şekilde yazılı ve görsel basındada yer alması gerektigini düşünüyorum.Bu arada 'İzmir Tren Modelcileri Kulubü' isminiz hayırlı olsun.Darisi Antalya Model Trenciler Kulubü'ne daha öncede bahsettiğim gibi en kısa zamanda yapacağım.Yaptığınız ve yapacağınız çalışmalarda başarılarınızın devamını dilerim.Herşey gönlünüzce olsun görüşmek dileğiyle hoşçalakın.

mali....

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #44 : Ocak 13, 2007, 15:35:10 »

Ömer, Okan, M.Ali, Ayhan ve Erkut beyler, bizleri destekleyici ve güzel sözleriniz için çok teşekkürler.

Selam ve sevgilerimizle

Bu arada dvd de harika görünüyor.
Harun Bey in beyin adresine bir kopyasını  gönderme şansınız olurmu.
Bizde burada çoğaltarak dağıtırız.

Tekrar tebrikler sevgiler.
Ayhan

Ayhan bey, DVD'yi Harun bey adına gönderdim. İstanbul'daki arkadaşlarımızla iyi seyirler.
Bu arada DVD' yi bizlere aktarıp, paylaşımımızı sağlıyan Melih beye tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı ksk156

• Onur Arslan
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
    • ksk 156 model evi
« Yanıtla #45 : Ocak 13, 2007, 16:31:35 »
Herkeze iyi dilekleri için Teoman abiye de ilk toplantımıza ev sahipliği yaptıgı ve bizleri çok iyi ağırladıgı için teşekkür ediyorum. Umarım şu final dönemi bittikten sonra daha aktif birşekilde bu konularla meşgul olabilceğim
saygılar
Onur

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Ocak 13, 2007, 16:54:20 »
teoman bey çok hızlısınız . dvd leri göndermişiniz bile bizlerde harun beyin yanına uğradığımızda edinebiliriz .tekrar iyi çalışmalar dileğiyle saygılar.

Çevrimdışı Melih

• Melih Uçar
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
« Yanıtla #47 : Ocak 14, 2007, 15:26:50 »
Arkadaşlar, DVD konusuna bir açıklık getireyim, 2005 Dortmund Model fuarı gezisinde naçizane video kameram ile çektiğim amatör görüntülerin montajlı halidir. Öyle profesyonel bir tanıtım filmi filan değil, seyrederken hızlı geçişler ara sıra net olmayan görüntüler başınızı ağrıtabilir.  :-[  :-[

DVD yaklaşık 58dk, tamamı model tren diaromaları hakkında, son 5dk da Dortmund merkez tren istasyonuna (Hauptbahnhof) giren çıkan bazı gerçek trenlerin (EC, ICE tipi) görüntüleri var.

Ayrıca birllikte gezdiğim arkadaş ile bol bol konuşmalar filan da var.   ;D

İyi seyirler...

Not: Teoman Bey'e toplantımız için sağladığı sıcak ortam ve misafirperverliği için gönülden teşekkürler...

« Son Düzenleme: Ocak 14, 2007, 15:35:51 Gönderen: Melih »
Melih Uçar
Ýzmir

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Ocak 15, 2007, 17:08:20 »
Arkadaşlar, siz daha dostça bir ortamda (evde) toplanmışşınız, hem de konuya en uygun olan evde. Hepimiz adına çok sevindim.

Ps: Teoman bey, gündeminizi çok beğendim ! 

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #49 : Ocak 15, 2007, 20:28:24 »
Ayhan bey,Kamil bey ve Özgür bey, içtenlikle dostça yaklaşımlarınız, hepimizi memnun etmiştir. Çok teşekkürler.
Kulüp konusuna biraz açıklık getirmek isterim; Biz burada, mümkün olduğunca ben duygusundan uzak biz düşüncesiyle hareket etmeyi kararlaştırdık. Bundan dolayı da kendimize, İzmir'de bulunduğumuzdan  ve burada trensever kişiliğimize uygun girişimlerde bulunmak adına 'İzmir Tren Modelcileri Kulübü' adını verdik.
Melih beyin, daha önce bu tür benzer etkinliklerde bulunmasından da yola çıkarak, kendisinin  önerileri doğrultusunda her hangi bir resmi veya özel kuruluşa, aktivitiler için başvurduğumuzda; kulüp ismiyle olaya daha yakın ilgi gösterileceğini de düşündük.
Ayrıca, ister İzmir'de olsun, ister İzmir dışında, İzmir'e yolu düşen her tren modelcisi arkadaşımızı, evimizde ağırlamaktan onur duyarım.

saygılar

teoman

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #50 : Ocak 16, 2007, 16:48:45 »
Teoman bey selamlar,

İçten davetiniz için çok teşekkürler. Bir gün yolum mutlaka oralara düşecek. Ve tabi ki biz de sizleri bekliyoruz.

Bu arada klübün kuruluşunu da kutlarım: geleceğe bırakılabilecek en güzel şeyi gerçekleştiriyorsunuz.

Başarılar,

Cem.

hkesk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : Ocak 18, 2007, 21:24:41 »
Teoman Bey,
'İzmir Tren Modelcileri Kulübü' fikri bir İzmir'li olarak oldukça heyecen verici. Her ne kadar bu hobide çok acemi de olsam faaliyetlerinizi sonuna kadar destekliyorum. Cumartesi günü görüşebilmek umuduyla.
Hakan

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #52 : Ocak 21, 2007, 02:11:16 »
Saygıdeğer modeltrenci arkadaşlar,
İzmir'de tren modelciliğine gönül vermiş arkadaşlarımızla biraraya gelebilme ve ortak çalışma ortamı oluşturma gayreti içindeyiz.
Bu duygularla, arkadaşımız Hakan Keskin beyle telefonda iletişim kurarak tanışmak isteğinde bulunduk.
İzmir İl Sağlık Md. 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şb. İl Ambulans Servisi'nde görevli doktor olarak çalıştığından ve cumartesi günü nöbet görevinde bulunduğundan dolayı, kendisini görev yerinde ziyaret ettim.
Tren modelciliği üzerine çok keyifli bir sohbet ortamı oluşturduk. Bir arkadaşımızı daha kazanmanın mutluluğu içinde ve önümüzdeki günlerde yapacağımız toplantıda, diğer modelci arkadaşlarımızla hep beraber olmak dileğiyle ziyaretimi tamamladım.
Hakan beye bu sıcak ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim.

Bu arada koridorda bulunan vitrin dikkatimi çekti. Vitrinde bulunan çeşitli öçekte ambulans ve acil yardım araçlarını içeren modeller vardı. Bir devlet dairesinde bu güzelliğe tanık olmak ayrıca beni çok mutlu etti.
Bu güzel oluşumu sizlerle paylaşayım istedim.

Yine aynı gün içinde, diğer ilgi alanım  olan model uçak çalışmalarımla ilgili modelci arkadaşlarımızla Manisa'da yapacağımız toplantıya katıldım. Manisa Gar'ının yakınında bulunan Br 52' nin önünde topluca fotoğraf çekildik. Bu toplulukta bulunan arkadaşlarımızın da tren modelciliğine ilgilerini çekmeye çalışıyorum.

İyi çalışmalar dileklerimle sevgi ve saygılar.

teoman
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2007, 02:28:47 Gönderen: teoman »

Çevrimdışı Alponzo

• Alper D?NÇ
  • Forum Üyesi
  • Yer: Edremit/Bal?kesir
« Yanıtla #53 : Ocak 21, 2007, 13:15:38 »
Sömestr tatilinde İzmir e gelmeyi planlıyorum.Bir tane set yada (ray,loko) alacağım.Bana önere bileceğiniz bir mağaza var mı?

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #54 : Ocak 21, 2007, 14:13:35 »
Sömestr tatilinde İzmir e gelmeyi planlıyorum.Bir tane set yada (ray,loko) alacağım.Bana önere bileceğiniz bir mağaza var mı?

Maalesef yok desek daha doğru olur sanırım.CarrefourSA da Piko lar sadece başlangıç seti olarak satılıyor.Extra loko,vagon,ray gibi opsiyonlar yok.Alsancak vapur iskelesine yakın bir yerde hobby mağazası var.Sipariş üzerine Fleischmann getirtiyor (Eskiden Maerklini de getirtiyordu ama sanırım bıraktı).Ancak Fleischmann ı Ankaradaki hobby time mağazasından getiriyor sipariş üzerine.Hobby time ın sicili zaten iyi değil.O konu ile ilgili mesajları herhalde okumuşsundur.Bunlarında durumu farklı değil.Bir de üstüne tonla acayip tavırları var.Ben bir ayağımın İstanbulda olmasından da yararlanarak İst dan hallediyorum alacaklarımı.İzmire geleceksen önceden haber ver seni karşılar ağırlarız.

Sevgiler

Jimmy Cem
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2007, 14:15:12 Gönderen: iceman »
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #55 : Ocak 21, 2007, 14:50:29 »
Ayhan bey, elimizden geldiğince bu hobby için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyorum. Amacımız hepbirlikte bu hobby için güzel işler yapalım.
Destekleriniz için çok teşekkürler.

Sevgili Jimmy Cem, senden de güzel haberler bekliyoruz. Yer konusuyla ilgili ne aşamadasın, gerekli girişimlerde buludun mu?

Selamlar, saygılar, sevgiler.

teoman

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #56 : Ocak 21, 2007, 15:26:28 »
Çok teşekkürler Jimmy, sana da zahmet oluyor ama herşey modelcilik sevdası için bazı sıkıntılara göğüs gereceğiz. Son durumu bildirdiğinde bizde yeni bir yol arayışı içine gireceğiz.

sevgiler

teoman

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #57 : Ocak 21, 2007, 15:33:01 »

Sevgili Alper, İzmir'e geleceğin zaman haberleşelim. Sana elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız. Haberleşme için benim GSM 0-532- 673 70 50
Görüşmek dileğiyle.

sevgiler

teoman

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #58 : Ocak 21, 2007, 23:28:21 »
Saygıdeğer trenmodelci arkadaşlar, bu gün izmir'de bir arkadşımızla görüştüm.Daha doğrusu kendisiyle önceden tanışıklığımız vardı. Birtürlü uzun süredir bağlantı kuramamıştık.
Cumartesi günü sevgili arkadaşımız Hakan Keskin beyle yaptığımız görüşmede, kendisinin hatırlatmasıyla telefonunu alıp bu gün irtibata geçtim. İsmi Gökhan Akdal siteye de üye olacağını ve bizlerle birlikte çalışmalarda bulunacağını iletti. 2. kez yapacağımız toplantıya mutlaka geleceğini bildirdi.
Kendisine teşekkürlerimi iletmeyi bir borç bilirim. Aynı zamanda bir de site kurma hazırlığı içinde olduğunu iletti.
Ben de sizlere arkadaşımızın sitesini bildirmek istedim.
Kendisi yaptığı diaromayla bize büyük güç verecektir.Tebriklerimi sunarım.
Arkadaşımızın sitesi www.akdalhobi.com

saygılar

teoman

« Son Düzenleme: Ocak 22, 2007, 12:15:25 Gönderen: teoman »

Çevrimdışı gökhan akdal

• Forum Üyesi
  • Yer: ?ZM?R
    • www.gokhobi.blogspot.com
« Yanıtla #59 : Ocak 22, 2007, 09:42:09 »
Merhaba arkadaşlar,
dün akşam Teoman bey ileyapmış olduğum telefon görüşmesinden sonra bu siteye üyeliğimi hemen
gerçekleştirdim.kendisinin övgü dolu sözlerine teşekkür ederim.umarım ileride iyi bir modelci grubumuz olur. çalışmalarımı çok yakında www.akdalhobi.com izleyebilirsiniz.
sevgiler. :)