Genel Konular > Kurgular, diaromalar, koleksiyonlar, modeller ...

1/87 TCDD DE 24000 MODEL ÜRETİMİ

(1/1)

denizberk:
Herkese merhaba.. Dummy modeller üzerinde epey tecrübe edinik ve geldiğimiz son aşamayı Teoman Kardaşlar hocamız gözler önüne serdi. Dummy model üzerinde, motor sesleri, dinamik çift fan, led ışıklandırma ve gövde içerisinde devrelerin (regüle, ses modülü vs.) yerleşimini belirledik. Kısacası bir dummy model üzerinde yapılabilecek tüm fonksiyonları gerçekleştirdik ve sıra dinamik modele geldi.   

Dinamik model için öncelikle Harun Bey'in bana gönderdiği Bachmann marka dişli kutusu ve motoruna öncelik vereceğim. Ufak tefek ölçülendirmeden sonra yürüyeni modele adapte edeceğim. Bunun yanında Makine Mühendisi Abdullah ERSÖZ abimizin tasarladığı dişli kutusunun denemelerine de devam ediyorum. Bu tasarımları, DE33000 ve De22000 modelleri için de uygulamaya çalışıyorum.
 
Kısacası dinamik modelin gecikmesi bu sebepten :) Tek bir tasarım ile tüm modelleri dinamik hale getirmek epey zaman ve maliyet kazandırmış olacak. Umarım yakın zamanda dinamik, motor sesli, led ışıklı, dinamik fanları olan bir De24000 ile karşınızda olacağım.. Herkese iyi çalışmalar
 Özcan:
Nefis görünüyor. Kolay gelsin.

Özcan

Aynur&Sermet:
elinize sağlık çok güzel görünüyorlar.
kolay gelsin. motorlusunu da görmek isteriz.

Aynur&SermetERAY

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git