Genel Konular > Kurgular, diaromalar, koleksiyonlar, modeller ...

TCDD Karnıyarık Yolcu Vagonu

<< < (3/8) > >>

Özcan:
Vallejo Akrilik Gri Astar ile üç kat astar boyayı metalin üstüne attım. Sonuçlar fena değil. Ancak vagonun kenarları herhangi bir yere dokunduğunda astar boya hemen sıyrılıyor ve altındaki metal çıkıyor.

Beklenmedik bir kaç rötuş dokunuşu sonrası vagonun genel görünümü, iç görünüm ve uçlar hiç fena gözükmüyor.

Özcan:
Astar boyanın ve vagon sonu plastik parçaların maskeleme işlerini tamamlayıp kırmızıya hazır ediyorum.

Özcan:
Vallejo 70908 Carmine Red kırmızıyı 1:1 incelterek atıyorum.
İlk görünüş hiç fena değil.

Vagon sonundaki kırmızı kapı da fena olmadı.

Ancak kırmızının üstüne lacivert atmak için maskeleme başlayınca başa döndüren sorun ortaya çıkıyor. Maske bandı boyayı ve astarı söküp geliyor. Kare 1e dönüş başlıyor  :(

Özcan:
Akrilik boya daha kolay sökülüyor ve yeniden metal yüzeydeyim. Sanki bunu daha önce görmüştüm.

Bu kez otomobillerde kullanılan Rust-Oleum Beyaz Zımparalabilir astar atıyorum. Ancak önce bunu başka bir metal yüzeye atıp kurumasını bekliyor ve maske bantlarını defalarca söküp yapıştırıp astarın sökülmesini deniyorum. Sonuç başarılı.

Vagonlara uyguluyorum. Spreyin fazla kaçan yerleri de kuruduktan sonra su zımparası ile düzeliyor. Kaportacılığı öğrenmeye başladım ;)

Özcan:
İkinci kat astar boya sonrası sonuçlar bu kez umut veriyor.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git