Genel Konular > Modelcilikle İlgili

TCDD DE 33000 HO MODEL LOKO

(1/13) > >>

Teoman Kardaşlar:

Saygıdeğer modeltrenciler

Harun Bey'in özverili girişimleri ile İtalyan ACME firmasının ürettiği HO ölçek TCDD vagonlarını
temin etmiştik.

Ancak! ne yazık ki bu vagonların önünde yer alacak bir lokomotif modeline ulaşamadık.

Her ne kadar bazı denemeler olduysa da, fabrikasyon kalıp dökümleri ile üretilmiş lokomotif modellerinin
yerini hiç bir şekilde tutmamıştır.

Hiç yoktan elden ne geliyorsa o olsun anlayışı ile ACME üretimi TCDD vagonların önünde onun renklerine
uygun bir model oluşturmaya çalıştım.

Uyduruk ta olsa bir deneme çalışması yaptım.

Aşağıdaki linklerde hareketli görüntülerini izleyebilirsiniz.

Mesaj ekinden birkaç fotoğrafı yer almaktadır.

Saygılarımla
Teoman Kardaşlar

Arda Tırmaş:
Motor sesi ile beraber gerçekçi olmuş, geçen hafta izlemiştim, bence gayet iyi olmuş elinize sağlık. Hangi model lokomotifi kullandınız ?

Kerem Türker:
Teoman Hocam senin uyduruk dediğin çalışmayı izlerken bile bizler mest oluyoruz. Şu görseli yakalayabilmek için kaç yıldır bekliyoruz.

utkan:
Teoman Bey,
Her zaman olduğu gibi yine çok güzel bir çalışma...ellerinize sağlık...
Sevgiler,
m.utkan

Teoman Kardaşlar:

Arda Bey, görüşlerinize ve ilginize teşekkür ederim.

Model olarak, Brezilya ‘’Frateschi’’ firması HO ölçek U-20C Dizel makine modelinin alt şasisini kullandım.

Şasi üstü DE 33000 model kabını şasinin üzerine oturttum.

Kerem Bey, TCDD vagonlarının renklerine en uygun DE33000’lik olduğundan bu modeli kullanmayı düşündüm.

Uyduruk diye belirtmemin sebebi, seri üretimle çelik kalıptan enjeksiyon baskı ile gövdenin yapılmamış olmasıdır.

İzlenimlerinizden dolayı belirttiğiniz memnuniyetinize sevindim. İlginize çok teşekkür ederim.

Mehmet bey, güzel sözleriniz ve nazik düşünceniz için çok teşekkür ederim.

Sevgiler, saygılar.
Teoman Kardaşlar

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git