Genel Konular > Aksesuarlar

gerçek 20 ft. konteyner ölçüleri

(1/2) > >>

ctekin:
selamlar,

elimde bir marklin bir wiking 20 ft. conteyner var, birbirlerini tutmuyor. hangisi doğru ölçektir acaba? elinde 20 ft. conteyner ölçüsü olan varsa bir zahmet yazıversin.

teşekkürler,

cem.

kamyoncu-itulu1:
konu benım konum bende bı aralar kafayı yemıstım konteynerler yuzunden durum soyle wıkıng ve herpa baslıca ıkı fırma her ıkısıde 1/87 oldugunu ıdda etmesıne ragmen wıkıngler daha kucuktur tabı buna baglı olarakta uretıkklerı konterynerde daha kucuktur.

herpa(tahımımce marklındede herpa konteyner kullanıyor (marklının herpa ıle kamyon setlerı var)) konetyerın boyutlarıboy 6.7 cm en2.8 cm yukseklık 3cm  dır

sızeden once erkut abıde benzer bır sorun yasamıstı onada durumu ozetlemıstım

sonuc olarak oncelıkle sunu belırleyın konteyner vb materyalde kımı baz alacaksınız buyuk olanını mı kucuk olanınmı ve mumkunse tek fırmanın konteylerını alın bıraz wıkıng bıraz herpa bıraz kıbrı yapmayın mumkunse hepsı kıbrı yada hepsı wıkıng yada hepsı herpa yapmaya calısın

benım kısısel kolleksıyonumda 20 tane felan herpa konteyner var herpa konetyerde cesıtlıklık acısından guzel ve bu cararama konetyner tırlarıdankı konteynerler herpa %100 uyumlu ve bıldıgım kadarıyla pıko konteynerle herpa ıle aynı ebatta kıbrılerde kamyon olceklemelerını baz alırsam kıbrı konteynerlerde herpa ıle aynı yada mılımetrık olarak herpadan kucuk olması lazım

atladıgım yada aklınıza takına baska bır sey varmı

ctekin:
Okan açıklamalar için teşekkürler,

Tek merak ettiğim hangisi gerçek 1/87? Gözüm beni yanıltmıyorsa Marklin'inkiler gerçeğe daha yakın. Wiking'ler TIR'lara uysun diye biraz deforme edilmiş gibi geldi bana ama yanılıyor olabilirim.

Eğer söylediğim doğruysa elimde satılık iki tane kapıları açılır Wiking conteyner var :)

Not: Marklin conteynerleri, conteyner vagonundan söktüm.

Sevgiler,

Cem.

kamyoncu-itulu1:
wıkıng harıc hepsi gerçekci diyecegım ama armızda wıkıng hayranları olabılır onlar kusura bakmasın  ;D

wıkıng 1/100 e yakın modellenır 1/87 daha kucukturler bu yuzdende konteynerlerı daha kucuktur marklın olan eger wıkıngden buyukse marklın ı kullanın . Hoş marklın konteyner olmaz buyuk ıhtımale kıbrı vollmer herpa artık marklın kıme urettırmıse onundurda eger bugun (sabah saat 2.30) harun abıye geleınce yanınnızda getırebılırsenız sevınırım

trenadam:
Sevgili Cem Ve Okan kardeşlerim.
Sizin için wiking ve marklin konteyner leri karşılaştırdım.Sonuç olarak Marklin in kendi için modelleri için üretmiş olduğu konteynerler mm dahilinde daha büyük.tabi bu karşılaştırmayı yaparken kullandığım marklin konteyner seti 2003 üretimi wiking ise 1960 lı yılların üretimi.ikisi arasında gözle görülür ciddi bir fark yok gibi geldi bana.bu arada Okan ın söylediği bir model üzerine yoğunlaşmalı fikribenim zaten koleksiyonercilik mantığımla uyuşuyor.Okan seninde bildiğin gibi ben wiking leri beğeniyorum ve biriktiriyorum.svg.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git