Gönderen Konu: İlk İnsan ve Tanrılar - 1/35 Diorama - V.1.0  (Okunma sayısı 25496 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: İlk İnsan ve Tanrılar - 1/35 Diorama - V.1.0
« Yanıtla #20 : Haziran 25, 2010, 11:18:18 »
volkancım tek kelime ile superrrr. ellerine sağlık.
yanlız bazı figurlerin kıyafetleri parlak kalmşı. bir de onları matlaştırabilsen...

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #21 : Haziran 25, 2010, 11:41:03 »
Volkan bey emeginize sağlık harika bir çalışma.

Çevrimdışı Volkan Ayhan

• Forum Üyesi
    • Volkan AYHAN
« Yanıtla #22 : Temmuz 13, 2010, 00:08:35 »
Evet Haldun abi. Mat cila attim. Biraz duzeldi fakat yuzlerde problemler var. Denemeler yapiyorum. Biraz daha basarii urunler cikaracagim. Bu arabayida canlandirmaya eklemeyyi dusunuyorum. Rolu belli degil. ( Aracin dizayni Ferdinand Porsche ! )

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #23 : Temmuz 13, 2010, 13:32:26 »
elinize sağlık çok güzel olmuş çalışmanız. yalnız son resimde aracın üzerindeki küreğin ucu çok parlak ve yeni kalmış.

Çevrimdışı Volkan Ayhan

• Forum Üyesi
    • Volkan AYHAN
« Yanıtla #24 : Ağustos 07, 2010, 23:31:07 »
Dioramama koymayi dusundugum Flak. Bana biraz antika gibi geldi.

Çevrimdışı Volkan Ayhan

• Forum Üyesi
    • Volkan AYHAN
« Yanıtla #25 : Ağustos 14, 2010, 23:44:42 »
Flak i tasiyacak yeni calismam. daha az eskitme ve ypratma uygulamayi dusunuyorum.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #26 : Ağustos 15, 2010, 23:26:10 »
Volkan kardeşim Flak de nedir , ? ayrıca malzemesi nedir , bu da mı plastik ,metal gibi duruyor,biraz daha açıklama yapar mısın lütfen.( eğer o bir , eskitme uygulanmış plastik maket ise ne diyeyim bilmiyorum )
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Volkan Ayhan

• Forum Üyesi
    • Volkan AYHAN
« Yanıtla #27 : Ağustos 17, 2010, 01:00:05 »
Kusura bakmayin Kemal bey. Yabanci dil kullandim. 2cm hafif kalibre ucaksavar topu. Malzemesi plastik. Eskitme icin iki kat boya attim. Oncelikle pas rengine benzer kahverengi uzerine sari atip, koruma zirhi uzerinde hafifce boya kaldirarak yiprattim. Yine pas rengi veren yagli boya ve terbentini karistirarak yikama yaptim. Asiriya kactim ama yinede fena olmadi.

Tren ile ilgili cok guzel bir calisma linki.

http://www.plasticbattle.com/forum2/viewtopic.php?f=4&t=4160

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #28 : Ağustos 17, 2010, 01:25:34 »
Volkan kardeşim , ağzım açık kaldı vallahi , lütfen boş bir zamanında benden bir loko alıp güzelce resimleyerek eskitir misin , sitede eskitme bölümüne ders gibi koyarız.( ben öyle herkese loko emanet etmem , evimi veririm lokomu vermem durumu yani )
Çalışmalarında kolay gelsin dileklerimle selamlar sevgiler......
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Volkan Ayhan

• Forum Üyesi
    • Volkan AYHAN
« Yanıtla #29 : Ağustos 24, 2010, 15:31:11 »
Zevkle Kemal bey. İstediğiniz zaman.

Dioramaya ekleyeceğim son araç da bitti. Ben de bititm.

Opel Blitz.

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: İlk İnsan Ve Tanrılar - 1/35 Diorama - V.1.0
« Yanıtla #30 : Ağustos 24, 2010, 22:32:52 »
volkan bey söyleyecek kelime bulamıyorum hayranlıkla izliyorum

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #31 : Ağustos 25, 2010, 08:31:21 »
Elinize sağlık, kesinlikle çok güzel görünüyorlar.

İbrahim Kaygın

Çevrimdışı gabriel

• gabriel
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #32 : Mayıs 26, 2011, 04:00:11 »
Hi / Merhaba

emegine saglik olsun.. cok ugrasi gerektiren bir modelde calismissin ..ve sonuc MUHTESEM...

Morser Karl Initial Version-Ingilizce aciklamasi kitte soyle bilirsin..

'This enormous kit contains 1361 parts and markings for Nr. I "Adam" 040/041 and Nr. II "Eva"040 in overall panzer grey from 1941.

Includes full detailed interior torsion bar, separated suspension, folding side platform, optional long exhaust pipes, elevating main gun, optional 60cm and 54 cm barrel with rifling and shells, also include railway.

The self-propelled version of the 60cm siege mortar was ordered in June 1937. General Karl Becker of the Artillery was involved in the development; hence the name Karl was used to describe the gun. The driving trials were held at Unterluss in May 1940. Delivery of the six production vehicles took place from November 1940 to August 1941. In February 1941, discussions commenced. Concerning increasing the range of the weapon, and in May 1942, 54cm barrels (Gerat 041 ) were ordered for the six vehicles. At a conference with Hitler in March 1943, it was stated that the first 54cm Gerat 041 would be delivered by June 1943, and the third, by mid-August. The 60cm and 54cm barrels appear to have been interchanged as required. In 1945, US forces captured vehicle II with a 60cm, and vehicle V with a 54cm. The prototype chassis, built in 1939, had eight road wheels with external swing arms. production Karl had eleven road wheels. Ammunition was transported in a tracked Munitionsschlepper converted from the PzKpfw IV, four rounds in each Schlepper. For the 60cm Gerat 040, the s Be Granate weighed 2.117 tons and the Ie Be Granate, 1.70 tons; in this case of the 54cm Gerat 041, 1.58 tons and 1.25 tons respectively. Maximum rate of the fire was 6 rph (rounds per hour ). Guns I-IV went to the Russian Front in July 1941 with the 628th schwere Artillerie Abteilung. They saw action at various sites, including Lemburg in that year. The best known action was against Sevastopol in 1942. Later, four guns were issued to the 833rd schwere Artillerie Abteilung (mot). These guns had the names Adam, Eve (1st Batt.) and Thor, Odin (2nd Batt.) The names for guns V and VI were Loki and Ziu..'

Ben rail road Military_Vehicles konusunda  bu modeli almak istedim ama bekleyecekti epey zaman  simdilik bekletiyorum.. bu konuda diger modelleride gormek istersen bilirsin zaten asagida ekliyorum

http://www.scalehobbyist.com/manufacturers/Trumpeter_Models/Military_Vehicles/TRP00000208/product.php?s=0&t=3&man=trp

buradan belki ekleyemediklerini gormem mumkundur..

cok ekliysem de ozur olsun,,Tekrar cok guzel bir calisma ve resimler

Track lar muhtesem  ayrica cok iyi kurgular... kolay gelsin tekrar

Gab New York
gabriel

Çevrimdışı gabriel

• gabriel
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #33 : Mayıs 26, 2011, 04:07:33 »

Ek olarak ( cumle ve kelimelerimde hata olursa ozur olsun..10 yildir TR yasamiyorum..)

Calismalarinizi paket yada bir cd de kayit edilmis File yapin... resimleriyle ve uluslararasi dergilere postalayin... eminimki  dergilerde onemli yer bulacaklardir...bu  uluslar arsi destekler size cok destek saglayacaktir gerek model gerek malzeme  olarak buda   ayri bir takdir olur belki...

Gab New York
gabriel

Çevrimdışı Volkan Ayhan

• Forum Üyesi
    • Volkan AYHAN
« Yanıtla #34 : Mayıs 26, 2011, 08:59:46 »
Ufuk bey tesekkur ederim.
Cok keyifli modeldi. Tek sorunu modelin birlestirme asamasina gelirken bitirdikleriniz saklamak icin yer aramaniz gerektigi.
Bundan sonra BR52 yapmaya karar vermistim. Su ana bende bekmeleye aldim ama en yakin zamanda yapacagim. Ama uzerine PE parcalari koyarmiyim bilmiyorum.
Model dergilerine yollmaayi dusunuyorum ancak maalesef halen o kadar guzel degiller. Biraz daha pismem gerektigini dusunuyorum.
Ama vermis oldugunuz gazla bu sure gittikce duser. Cok saolsun.
Begendiginize sevindim.

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #35 : Mayıs 26, 2011, 11:49:15 »
M.U.H.T.E.Ş.E.M.
Başarılar
Doğan

Çevrimdışı Yahya Dai

• Yosh63
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #36 : Mayıs 26, 2011, 16:38:17 »
Neredeyse takım anahtarları , yağdanlığı falan kapıp bakım tamirata girişecek kadar gerçekçi görünüyorlar , muazzam..ellerinize sağlık...

Çevrimdışı gabriel

• gabriel
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #37 : Mayıs 26, 2011, 18:21:15 »

Modeliniz isciligi iyi..cekinmeniz gereksiz deneyin sansinizi... size altta bir model deposu olan web adresi gonderiyorum yuzlercehatta bin de olabilir  model orada var iscilikleri inceleyin..

http://hyperscale.com/index_air_f1.htm

boyama, weathering and finish detaillerini gorebilirsiniz..

kolay gelsin..
gabriel

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #38 : Mayıs 26, 2011, 20:07:39 »
doğan kardeşimden alıntı yaparak ve de kendini 35 senedir maketçi sanan ve utanan birisi olarak.....
H.A.R.İ.K.A.

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #39 : Mayıs 26, 2011, 20:24:51 »
eşkitme tek kelimeyle harika ellerinize sağlık