Genel Konular > Gerçek Trenler

Alsancak Gar'da Nostalji tcdd 44062 + Vagon

<< < (2/4) > >>

Osman Yalçınkaya:
Merhaba, paylaştığınız fotoğraflar için teşekkürler. Buharlı bir kenara, gar binası harikaymış, böyle başka gar binası var mı doğrusu merak ettim.

Yalnız kaç zamandır dile getirmek istediğim hoş olmayan durum mu desem, ihmal mi, boşvermişlik mi desem bilemiyorum..bi durumu tam bu fotoğraflar altına yazmam uygun olacak heralde.
İzmirde ülkemizde demiryolu tarihinde önemli bir şehir ve yine gördük ki bu önemine, tarihine yakışır şekilde lokomotofi, vagonları, garı vs. gayet göze hoş gelecek şekilde muhafaza ediliyor, sergileniyor. Ama İstanbul'da ne Haydarpaşa'da ne Sirkeci'de bulunan lokomotifler İzmirdeki bu fotoğrafın yanına yaklaşamıyor. Buna üzülüyorum. Bu iki tarihi, merkezi, önemli garda niçin böyle basit lokomotifler var acaba? Hem de resmen atıl durumda. Hele ki Söğütlüçeşmedeki lokomotifin üzerindeki graffitileri görseniz ...
Eğer fırsatım olursa bu üç lokomotifin içler acısı diyebileceğim halini paylaşacağım.

Paylaştığınız fotoğrafların benzerini İstanbulda da çekebilmek ümidiyle..

İzmirden bu güzelliği paylaştığınız için çok teşekkürler...Selamlar..

MEHMET erdoğan:
hocam paylaşım için teşekkürler ayrıca alsancak garıda ayrı bir güzellik. emeginize sağlık

Şafak Aktaş:
Teoman Bey

Çok güzel bir çalışma, öncelikle teşekkür ederim. Alsancak Garı'nı ve İzmir'i, en son hat kapanmadan görebildim. O zamandan beridir Alsancak Garı'nın durumunu görememiştim. Bomboş olsa da, iyi durumda ve içinde 44062 ile görmek beni çok mutlu etti.
44062 ve arkasındaki eski yolcu vagonu, Alsancak Garı'na ne zaman getirildi? Ve, kullanıldığı dönemde 2. yolda devamlı bekleyen, bir yeşil bir de mavi çok eski yolcu vagonu vardı. Onlara ne oldu?

Saygılar...

irfantprk:
Teoman bey.,ellerinize sağlık.Osmanlı amblemli vagonu ilk defa görüyorum.amblemide ilk görüyorum.şimdiye kadar hiç bir yerde ne gördüm nede okudum.doğrusu birazda şaşırdım.hiçbir kayıda rastlamadım bunca zamandır.
ellerinize ve emeklerinize sağlık.........

selamlar.........

Teoman Kardaşlar:
İlyas Bey, değerli görüşlerinizle her zaman konuya yardımcı olabilrsiniz.
Konu bölmek gibi bir endişeye kapılmayınız, aksine sizlerin önerileri doğrultusunda
işlenecek konularda, daha derinlemesine gidilerek konularda gelişme olur.
Verdiğiniz desteğe ve olumlu yaklaşımlarınıza teşekkürler.

Ferda Bey, bu konuyla ilgli fotoğraflar hakkındaki görüşlerinize teşekkürler.

Haldun Bey, benzetmeleriniz çok güzel teşekkürler. İzmir'in sıcak ortamında görev
dışında iklim şartlarına uygun giyinmeye çalışıyorum.

Osman Bey, umudumuzu kaybetmeden diğer yerlerdeki çalışmaların da olumlu olabileceğini
düşünelim. İyi düşünelim ki hep iyilikler olsun. Görüşleriniz için teşekkürler.

Ümit Bey ve Mehmet Bey, görüşlerinize çok teşekkürler.

Şafak Bey, Alsancak Gar içinde 2. yolda uzun yıllar bekleyen bu vagondu. Bu vagonun önceki
yıllarda boyası koyu yeşil renkteydi. Bir dönem 1990'lı yılların başlarında Buharlı Lokomotifli nostalji tren gezileri düzenlenirdi. Alasancak-Çamlık arasında turistik amaçlı çalışan bu trene eklenen vagonlar
açık yeşile boyanarak kullanılmışlardı. Bir ara ''Kurtuluş'' dizisinde kullanıldılar.Kurtuluş dizisinde bazı vagonlar koyu kahve rengine boyandılar. 
Alsancak Gar' da şu anda bulunan vagon tekrara bakıma alınıp yenilendi ve sergilenmeye başladı.

İrfan Bey, Osmanlı Demiryolları' na ait plaket taşıyan vagon ile ilgli Alsancak Gar müdürlüğünde araştırma yaptım. Bu araştırmalarımı ve izlenimlerimi sizlere aktaracağım.

Şafak Bey,e açıkladığım vagonları geçmiş yıllarda digital fotoğraf makinasının olmadığı dönemlerde yine Alsancak Gar'ın dışında bulunan şimdi metro için kullanılan hatta iken fotoğrafladığım vagonlar.

Geçmişle bir yolculuk yapalım.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git