Gönderen Konu: Kemalpaşa nın 56700 leri...  (Okunma sayısı 6952 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Kemalpaşa nın 56700 leri...
« : Aralık 08, 2007, 01:16:47 »
Merhaba

Derya abi bir sorum olacak.Geçenlerde aldığım Roco Br044 ü 56712 ye çevirmek için uğraşıyorum.İlk iş olarak kanatları söktüm.Umduğumdan daha kolay oldu açıkçası burası iyi güzel dışarıdan baktın mı daha 56700 lüğü andırır oldu.Ama yine de bir iki eksik var.Kemalpaşa nın 56700 lükleri sanırım eski.Nasıl tadilatlar geçirdiler?Örneğin ilk aklıma takılanlar pompa ve dumanlık kilidi.Benimkinin dumanlığındaki 044 657-5 plakasını çıkardığında plakanın oturacağı 2 delik açıkta kalıyor.Bunun hakkından nasıl gelebilirim.Biraz tüyo alabilirsem çok sevinirim.(En azından şunun gibi hale getirebilirsem ilk etapta çok iyi olacak.Plaketler en kolay iş zaten)

Sevgiler

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı Derya Ferendeci

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Istanbul
  • Hayatta her zaman her şey kutudan çıkmaz
    • TCDD 1975
Ynt: Kemalpaşa nın 56700 leri...
« Yanıtla #1 : Aralık 08, 2007, 15:54:52 »

Jimmy Cem,

Ben 56721 için Roco'nun 1980'lerde aldığım ilk br44'lüğümü çevirdim (galiba 1983'dü). Kanatlarını çıkardım, markizdeki ön pencereyi plaka ile kapattım, davarkovan ekledim, maketi kirlettim, o kadar. Bu izlektekilerden üsttekinin aynısıydı -
http://www.bahn.hfkern.de/Roco/Dt_D044.html

Selamlar,
Derya

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Kemalpaşa nın 56700 leri...
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2007, 00:08:52 »
Çok teşekkürler...

Benim markizdeki pencereyi kapatmama gerek yok zaten tek pencereli benim ki.Bizdekiler gibi aynı bu açıdan problem yok.Domuzluğu da müsait bir fırsatta yapacağım.Kanatlarda söküldü.Ama benimkinde pompa yerinde değil.Aynı şekilde dumanlık kilidi nasıl oldu.Extra bir parça mı eklendi?Eklendiyse nereden nasıl eklendi?Benimkinde ki 044 657-5 plaketini cımbızla çıkardığımda 2 tane delik ortaya çıkıyor plaketin oturduğu.Bunun hakkından gelmenin en kolay yolu ne olabilir acaba?

Yardımların için çok teşekkürler

Sevgiler

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......