Gönderen Konu: Artık Benimde DİAROMAM VAR  (Okunma sayısı 54950 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı diesel

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Artık Benimde DİAROMAM VAR
« Yanıtla #100 : Mayıs 28, 2007, 09:11:11 »
Sevgili Okan,
Başarılı çalışmalarını ilgiyle izliyorum.Benim gibi yeni başlayanlar için çok öğretici.Paylaşımların
için teşekkürler,ellerine sağlık.
Ali Rıza ÇURA

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
« Yanıtla #101 : Mayıs 29, 2007, 00:04:07 »
Bugunde part 3ü bitirdim ama kendimi diaroma amelesi gibi hissediyorum .
Gunde en az 8-10 saat balastla ugrasmaktan canım cıkıyor ama güzel seyler cıkmaya basladı.

En azından br290 yurumye basladı yolda gıderken acayıp ses cıkıyor . Öylekı muzık setındne fazla . Videoyu yarın eklerım

BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #102 : Mayıs 29, 2007, 21:53:28 »
Bugun Ahmet abi misafrimdi . Geldigi için çok teşekkür ederim. Ayrıca herkesı beklerim.

Resimler ve Videolar

Bu resimde makastaki dillerin resimlerini çekmeye çalıştım. Balast yapmadan önce bu dilleri havaya kaldırın cünkü balasttan sonra diiler asagı dogru yapışıyor ve sorun yaratıyor

Köprü çalışması ,  Geçmeli parçaları gidiş yönüne koydum ki zamanla yerinden cıkma olmasın uzerınden arac gıderken dengelensin. Köprüden ıkı yonlu tasıt gıdecekse bırını bır yone dıgerını ters yone koymak suretıyle daha saglam yapılar elde edebılırsınız

Viraja yükselti çalışması . Öncelilke zemıne malzeme dokmeden önce sulandırlmıs tukalı suruyorum sonra yogun tutkalı ve sonra viraja taşları döküyorum . Ve son defa cok az sulu tutkal suruyorum ve spatula ıle duzluyorum herhangibir yukseltı ray geometrısıne zarar verecektır. dümdüz olması gerekir . Bunu balsa ile yapmayı denemedım cunku cok masraflı ve zor olacaktır  o yuzden ben cok ınce sekılde balast doktum (nerdeyse tek sıra) . Biraz fazla kondumu yuksek oluyor. Birde unutmadan sulu tutkalı cok kullanmayın sonra yanlardan bu sulu tutkal cıkıyor tasıyor.

3. parselin bitmiş hali

Videolar 3 tane daha var yolda

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/v/JdCX0uV9NTo[/youtube]

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #103 : Mayıs 29, 2007, 22:02:50 »

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #104 : Mayıs 29, 2007, 23:52:01 »
Çok iyi ses yapıyorlar seslere dikkat ;D

&mode

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #105 : Mayıs 30, 2007, 00:00:11 »
duzeltme olmadıgı ıcın bozuk olanın yerine dogru lınkı yolluyorum

Çevrimdışı kehud-34

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul ...bak?rköy
« Yanıtla #106 : Mayıs 30, 2007, 00:49:14 »
okancım ellerıne saglık valla herkesede gelıp gormesını tavsıye ederım .tabırı caızse ben gıtttım gordum ve hayran kaldım .okan mukemmel bır mekan bulmus kendısıne eee artık gerısı okanın hunerlerınde .ama emın olun okan cok guzel sonuclara ulasacak .haa bu arada yılın sorusu vıdeoda kac vagon var valla ben sayamadım :)

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #107 : Haziran 11, 2007, 23:34:21 »
Bazı sorunlardan dolayı dıaromaya  ve resim koymaya bir ara vermiştim. Şimdi kaldıgımız yerden devam resimleri ekliyorum.

Ada-3 part - 2

Adanın yukarı kısmındakı loko deposunun girişi ve sanayi istasyonu ile ortak makası , saga dogru olan kör yola plaktorna ve depolar eklemeyi düşünüyorum.

Ada-3 part - 1

Loko deposunun açık alanın devamı ıkı hatta balast dökmedim , çünkü ordan henzemin geçitle cevreyolu gececek ve sol taraftaki iki hattın oldugu yere çim yada tam bir düzeltme yapmadım çünkü oraya dizel ünitesi yada  loko deposu koymayı düşünüyorum, yada depoyu plaktorna tarafına koyup orayıda metro yada yolcu tasıma sıstemı araclarına ayırmayı dusunuyorum.

ada-3 part -3

Sanayi istaysonun omurgası burda olacak bu aksam sadece balsa ları döşedim yarında ray döşerim inşallah.

1. Adanın bitmiş hali ,

Kullandıgım malzemelerı burdaya tasıgım için tam anlaşılır bir resim olmayabilir.

Meşhur söyledigim düzlük sonunda liman virajı var

2. Ada part-1

Liman istasyonu bir kısmı raylar yapıştırıldı yarında balastı dökerim

Bu arada diaroma buyuk ihtimalle persembe yada cuma günü ray döşemesi bitince depoya gidecek gelmek isteyenleri beklerım

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #108 : Haziran 11, 2007, 23:42:07 »
   Okan baya yol kattetmişsin kolay gelsin,arayı bu kadar açma lütfen fotolarını bekliyoruz,hoşçakal.

mali....

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #109 : Haziran 12, 2007, 19:40:50 »
sevgili hobıdaş dostum okan kardes,
bu ne ya.. haydı bakalım sen ıyı ısler cıkaracaksın..
ellerıne emegıne saglık.. bakalım yakınen gordugumuzde nasıl dumura ugrayacagız..
sevgı ve saygılarımla.
nedım  kus..

Çevrimdışı Jazzista

• Forum Üyesi
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #110 : Haziran 12, 2007, 21:14:45 »
Okan abi daha yapacak çook işin var yahu.Nasıl ve ne kadar zamanda toparlayacaksın bu diaromayı?Allah kolaylık versin,umarım emeklerine değecek başarılı ve iddialı bir diaroma olur...

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #111 : Haziran 13, 2007, 00:17:29 »
Evet mecbur kalınca baya hızlı çalışmaya basladım .
Persembe aksam yada cuma sabah diaromayı depoya kaldıracagım bu yuzden de kaldırmadan ray operasyonu bitmiş olsun istiyorum. Ray balastlaması bitince benım için en onemlı olan 1. aşama bitmiş olacak , gerı kalan kısımlarıda yavaş yavaş evde devam edecegim.

Mehmet ali bey cok tesekkur ederım evet ilerlemeye caslısıyorum.

Nedim abi yakından gormeye beklerım her zaman. Eee artık demıryoluda bitti(mek üzere).

Yarkıncıgım diaromayı toplamak kolay merak etme , hatta ben sagdan soldan cıkma ilave etmeyı dusunuyorum bıraz daha büyüsün diye.

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #112 : Haziran 13, 2007, 00:18:43 »
son sürat çalışmalar sürüyor

dün baslasını yaptıgım bugunde rayları yapıştırdıgım sanayi istasyonunun omurgası olan ada-3 part-3

Balsa çalışması yazıyorum durmadan plakayı 3.1 cmlik kesip rayın altına koyuyorum kesilmiş plaka. Bu arada kesıkten sonra mutlaka etrafını zımparalayın çünkü kıymıklar elime batıyor hep.

ada-2 part -1 liman basalt döküldü ve kurumaya bıraktım

ada-3 part-1 ve 2  Loko depoları plaktorna ve atolyeler

iki parcadan olusuyor resimde iki parcanın bırlesmıs halı toplam uzunluk yaklaşık 3 metre

Ve genel görünüm

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #113 : Haziran 13, 2007, 00:45:05 »
Sevgili Okan, senin yoğurt kutularına dondurma kutuları da ilave olmuş, yalnız anlayamadığım bir şey sorucam o cd kutusu ne işe yarıyor  :D :D :D. Çok büyük başarı, seni kutluyorum ve kendimden utanıyorum, hala gidip strafor alıcam. Takipteyiz, ellerine ve emeklerine sağlık, kolaylıklar diliyorum... İlyas Şıklar

Çevrimdışı M.Serif

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #114 : Haziran 13, 2007, 00:55:04 »
merhaba okan bey,
bende tebrik ediyorum, nekadar tanısmasakta ellerınıze saglık..

Serif
"Senden iyilere yerini vermesini bil."

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
  • Yer: BAKIRKOY
  • Vicdan ile Zafer kazanılmaz
« Yanıtla #115 : Haziran 13, 2007, 01:02:18 »
okan süper gidiyorsun bitmeden hayırlısıyla bir uğrayıp görmek isterim
Sedat COKER / Lima Train

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #116 : Haziran 13, 2007, 01:11:52 »
Ne kutu bulsam dolduruyorum ilyas bey artık çöpten kutu toplayacagım ;D ;D ;D
Cd kutusunun hıkayesını anlatayım hemen , yogurt kutularının bazılarında balast tasları ıle dolu kutu azalınca bende o tasları dondurma kutularına aktarıyorum , dondurma kutusundada yesıl cımler vardı bos kutu kalmayınca yesıl cımlerı cd kutusuna koydum cdlerıde gazetelerın ustune ;D ;D

Şerif bey tesekkur ederım burda ve dıger forumda yazıklarınızdan sızınde gızlı kalmıs bır ustat oldugunuz anlasılıyor , sizden tebrık almak gurur verıcı.
En kısa zamanda tanısmak dılegıyle klup toplantılarımıza gelırsenız hem benımle hemde dıger model tren sevdalılarıyla yuzyuze tanısabılırsınız her zaman beklerız.

Sedat bey beklerım herzaman.

Aslında bıtırınce genel bır davet yapacaktım ama yazlık muhhabetı oldugu ıcın zaman kalmadı :-\ :-\ :-\ hanı 1-2 gunum daha olsa olacıktı ama donunce yaparız dıaroma bende hehehe ;D ;D ;D

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #117 : Haziran 13, 2007, 01:33:44 »
Sevgili Okan, sanıyorum iki tabaka straforu üstüste koyarak yapıştırdın değil mi, yoksa ben mi fotograflar da yanlış görüyorum? Bu arada ablalar ne oldu yahu? ;D

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #118 : Haziran 13, 2007, 15:12:41 »
Resam ablalar yoklar bende beklıyorum ama cocuk bakıyorlar sanırım ;D ;D

Bu arada halk diaromayı elleme diyor meraklısı cok valla. Bugun apartmana geldım kapıdan cevırdıler yonetıcının yardımcısı usta var bıtane dıaromayı soruyor nasıl gıdıyor vs . Dedım cuma kaldıracam 1 aylık ızının bıtıyor. AAaaa dedı dursun devam et sen ne olacak felan detayluı sorular felan. Dedım yazlık vs gıdegım o yuzden bozulmasın kaldıracagım.
Sitedede baya ızlenım aldı ama yazlıktan donunce sonbaharda artık daha guzel daha detaylı calısmalarda devam ederim. Bu arada cuma aksama kadar diaroma kurulu ısteyen ıstedıgı zman trenıyle beraber yada tekbasına gelebılır. Beraber oynarız herkesıde beklerım.
Okan abı zman ayarlayabılırsen dorukla beraber beklerım.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #119 : Haziran 14, 2007, 00:02:37 »
Sevgili Okan, ressam ablalar derken benim soru güme gitti.  Sanıyorum iki tabaka straforu üstüste koyarak yapıştırdın değil mi, yoksa ben mi fotograflar da yanlış görüyorum?