Model Trenciler Kulübü > Model Trenciler Kulübü (Türkiye Genel)

MTK Köln fuar gezisi 2014

(1/6) > >>

kemalomay:
Değerli arkadaşlar , 6 günlük fuar gezimiz bitti , yine çok ama çok keyifli bir seyahat geçirdik.

Bu sefer Türkiye'yi temsil eden 14 kişiydik.

İlk takımdaki kadro : İlhan Arkon , Harun Yamanlar , Kemal Omay , Ferdi Vefa , Barbaros Ağırbaş , Ufuk Baysal , Koray Cenan , Mesut Kurt.

Daha sonra gelenler Mehmet Utkan , eski üyelerden Atakan Denizer , Ali Aksın ve Ankara'dan Serkan Kaçar ile Zeki Zenger , Fethiyeden Nevzat Enç.

Bu güne kadar yurt dışında yüzlerce yabancı ile konuşmuşumdur herhalde , Türk olduğumu söyleyince her türlü tuhaf davranışa alışkındım ama ilk defa Türk olduğumu söyleyince palyaço görmüş gibi gülen ve ha ha haaah " erdogan , erdogan " diye başbakanımızın saçmalıkları ile alay eden insanlara rastladım ,insanın başbakanının dünyada palyaço muamelesi görmesi çok acıklı bir şeymiş , ne diyeceğinizi bilemiyorsunuz ve oldukça utandırıcı bir durum.

Resimler ve hikayeler yarın.

yasar:
Kemal bey
Şu fotoğrafları yayınlayında gözlerimizin pası gitsin artık merakla bekliyoruz

kemalomay:
Saat 2 de Köln’e indik ,Köln ve Bonn çok yakın olduğu için aynı havalimanını kullanıyorlar.

Trenle şehre gidildi.

Ufuk Kramm’a bugün gidelim aradan çıksın deyince ben yorgunluktan , Harun ve Ferdi ise alacakları bir şey olmadığından  yan çizdik ve gitmedik .Biz şehirde dolaştık.

Köln Almanyanın 4.büyük şehri , yapımı 500 yıl süren Dome katedrali Avrupanın en büyüğü , ( ya da en yükseği işte neyse , googledan bakmak lazım ) bu yüzden şehre turist geliyor.

İçi de oldukça görkemli,

Noel süsleri ve pazarları ufak ufak başlamış.

Bir ara kendimi yalnız ve öksüz hissettim ama belediye her şeyi düşünmüş , yalnızlara sarılan heykel ( heykelin sarılan kolunu kaçırmayın )

Ben bu heykeli gördüğümde 55 – 60 yaşlarında bir kadın heykelin kollarında hem sohbet edip hem de ona kızarmış patates yediriyordu.Burada yalnızlıktan üşütmüş epey insan var , ya Ferdi ya Harun , bir dilencinin yanındaki tabelada “  isterseniz benimle sohbet edebilirsiniz  “ yazdığını görmüşler.Acıklı tabi.

Kramm takımı saat 9 da bitik olarak geldi. Klaus Kramm hepimize birer kupa ve küçük viski şişesi boyutunda “ dampflok oil “ göndermiş ama espri tabi , içinde çok alkollü olmayan bir içki var.

Mesut ve Koray orda resim çekmiştir ve sanırım araya koyarlar resimleri.

Sabah hep birlikte trenle fuara gittik .Aslında binmeye değmez tek istasyon ve çok yakın ama telaş işte.

Yanımdan geçen Br 111 in içini kaçırmadan çektim.

Fuara giriş 13 euro , hepimiz şoka uğradık , 2 yıl öncesine göre çok zayıf , hem kurgular hem satıcılar hem de ziyaretçiler az.Bütün yol boyunca birbirimizi yedik , ben herkesi tehdit ettim , “ benim yanımda dolaşmayın “ diye , Koray ve Barbaros alacakları Kittel için birbirlerini hırpaladılar ama heyhat tek bir Kittel bile yoktu.

Tezgahları didik didik ettik ama nafile. Roco-Fleischmann katılmamış bile fuara.

Liliput-Dolischo ortak yapımı muhteşem bir tramway

Avusturya malı Ferro train , yamuk ve dişli buharlısı ile meşhur , Ferda ile Viyanada görüp hayran kalmıştık

kemalomay:
Küçücük ama işlevsel bir kurgu , bunun videosunu yükleyeceğim sonra youtube a

Müşteri azalırken sürekli yeni firmalar çıkıyor , haydi hayırlısı....Schlesienmodelle Alman malı , güzel görünüyor.

Danimarka kurgusunda tanımadık trenler.

Eski tv leri atmayın içine kurgu yapın......

Şimdi dikkat , soldaki loko HO ölçek ve ufacık bir Köf 2 , toplam 4 cm boyunda , yanındakiler çılgın dişçi Koray’ın Z ölçekleri , Br 34 buharlı 5-6 cm , küçük köf ise 1,5 cm ,hap diye yutulur yani.

Şehirde başı kapalı her yeri açık heykeli görünce Harun hemen  “ yav  cumburbaşkanımız bunu görürse bir hafta konuşur bir daha dünyanın hiçbir ülkesine gidemeyiz utançtan “ dedi ve sansürledi.

Arkası yarın , çünkü hastayım maalesef.

bahadirgenc:
yahu çok iyi idi neden ara verdik ki resimlere :) Geçmiş olsun kemal abi,

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git