Model Trenciler Kulübü > İzmir Grup Çalışmaları

İzmir TCDD Müze Kurgusu İnşa Planlaması

<< < (2/6) > >>

Teoman Kardaşlar:
Kamil bey, çizimdeki yardımlarınız için çok teşekkür ederiz.
Tasarıma,  İzmir'deki son toplantıya katılan arkadaşların önrisiyle bu başlık altında devam edeceğiz.

Üst kat içinde bir planlamamız olacak. Alt kattaki endişelerimi aynı sizinde belirttiğiniz doğrultuda toplantıda arkadaşlara iletmiştim.
Orta alanın çok yer kapladığı, buna karşın ray hattının bu alana göre çok zayıf kalacağı ve birde daha sonra binanın boya- badana işlerinde duvar ve tavana ulaşmanın imkansız olacağı, müzeyi ziyarete gelenlerin diaromayı izleme alanlarının çok dar, sıkışık bir şekilde olacağından rahat izleme olnağının olamayacağı gibi hususları dile getirmiştim.

Buna göre ikinci bir seçeneğin, üst katta olmasının daha rahat yerleşim ve izlenim açısından da iyi olacağı kanaatimi bildirdim.

Yeni bir kroki çizerek Jimmy'e mail attım. Üzerinde biraz eskiz çalışması yapacak sanırım burada paylaşacak.

Bende size bu 2. taslak krokiyi ileteyim. Bunun üzerinde çalışma yapabilirseniz çok memnun oluruz.

Zahmetleriniz için şimdiden çok teşekkürler.

Üst kata girişte, merdivenlerin bitimindeki sağ bölümdeki yeşil çizigili alan diaromanın olacağı yer.

Sevgiler, saygılar.
Teoman

mali87:
    Teoman bey yapılacak olan diaroma alanının geniş olması mantıklı.Nedenine gelince diaromayı görmeye gelen misafirlerimizin diyorum her açıdan rahat görmesi daha iyi olur diye düşünüyorum.Sevgiyle kalın.

mali...

iceman:
Teoman abinin çizdiği yere sıkıştırmaya gerek yok.Merdivenler bittikten sonra sağdaki sütunun sağ tarafı yani başka bir deyişle odanın sağ tarafı tamamen kullanılabilir gerektiğinde.Teoman abinin çizdiği bölümü tur hattı diğer tarafada istasyon ve depoyu uzatmayı düşünüyorum.Ancak şu ana kadar yaptığım denemeler aşağı kattaki kadar cazip çekici gelmedi bana.Aynı anatema ve aynı kurallara (kurp yarı çapları gibi o en başta) sadık kalarak yeni bir tasarım deneyeceğiz.Kamil abi sana tasarımda gösterdiğin yardım için teşekkür ederim.Ama Melih abiyi unutmamak gerek.Bize ön ayak oldu.Büyük teşekkür borçluyuz.Eksik olmasın...

Teoman Kardaşlar:
Melih beyin  gösterdiği maddi ve manevi hassasiyet hertürlü övgünün üzerindedir.
Kendilerine bu konuda İzmir'li modeltrenciler olarak şükranlarımızı iletiriz.

Sevgili Jimmy ben yine aynı endişemi iletmek isterim aşağıdaki 2.ve 3.odanın boşaltılması sorunu var. Oradaki düzenlenmiş eşyalarla ilgili olarak, yetkilileri; bizim dizorama için bu eşyaların nereye konacağı konusunda da ikna edici bir fikri de ortaya koymak gerekir!

Peki, 4 kişi olarak 28 Şubat çarşamba akşamı biraraya gelip bu konuyla ilgili çalışmalara giriştik. İzmir dışından M.Ali bey ve Kamil beyin gösterdikleri son derece samimi, yardımsever davranışlarını da burada takdir etmek isterim.
Ancak! İzmir' deki diğer modeltren sevdalıları nerede?

Saygılar
Teoman

abdusta:
Teoman bey,
sizin cizimden cıkarttıgım orada 60 metreye yakın yer var.köşeye sıkışmak niye..
yer kısıtlımı? Bu kurguya üst kat yakışır..
Ancak yetkililer yer verme konusunda diretiyorlarsa..
size Osmanlı imparatorluğunun yayılış taktiklerini ve kademeli ikna yöntemini tavsiye edebilirim..
Bu yöntemle ileride alt katı bile ele geçirebilirsiniz..
Diorama köşeye sıkışmasın..

saygılar A.usta

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git