Gönderen Konu: Selam  (Okunma sayısı 6820 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cpp

• Forum Üyesi
Selam
« : Şubat 20, 2007, 20:01:34 »
Merhaba arkadaşlar ben Güray elimde bir tren seti var onu biraz geliştirmek niyetindeyim. Oturduğum ev sizlerin yaptığı gibi diaromalar yapmaya müsait değil ama ben de elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışacağım.

avsalı

• Ziyaretçi
Ynt: Selam
« Yanıtla #1 : Şubat 20, 2007, 20:10:33 »
selamlar .aramıza hoşgeldiniz güray bey elinizdeki setin markası nedir.bunu yazaranız size yardımcı olmaya çalışalım. saygılar.

Çevrimdışı Alponzo

• Alper D?NÇ
  • Forum Üyesi
  • Yer: Edremit/Bal?kesir
« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2007, 21:27:44 »
Hoşgeldiniz.Umarım hayellerine kavuşursunuz.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 20, 2007, 21:42:43 »
Başarılar dilerim,

Kamil

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 21, 2007, 00:34:08 »
    Güray bey aramıza hoş geldiniz,herşey gönlünüzce olsun.

mali...

Çevrimdışı cpp

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Şubat 21, 2007, 09:22:41 »
Sanıyorum lima, Abim 1984 senesinde kıbrıstan almıştı. Oldukça eski bir model elimde iki tane lokomotif ve bir kaç tanede vagon  var, ama zamanla rayları eskidi. Teknik bilgim zayıf olduğundan hangi ray nereye olucak bilemiyorum. Şİmdi bir başlangıç seti alıp, onunla bu eski seti birleştirmek istiyorum. Ama yenisiyle eskisi olurmu olmaz mı onuda bilmiyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla.

Çevrimdışı cpp

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Şubat 21, 2007, 09:37:15 »
Bir şey sormak istiyorum HO ölçekle N ölçek arasındaki fark nedir. Ben deki HO mu yoksa N ölçek midir bunu nasıl anlayabilirim.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 21, 2007, 09:57:33 »
Merhaba,

Eski Lima raylarınızı başka bir set ile kullanmanızı çok tavsiye edemeyeceğim, çünkü ray malzemesi kaliteli değil ve çabuk oksitleniyorlar. Ekleri de sağlıklı değil, bu nedenle tamamen yeni raylar ile başlamanızı öneririm, yoksa sürekli sorun yaşayıp bu hobiden soğuyabilirsiniz. Ancak bakımları yapıldıktan sonra Lima lokomotif ve vagonlarınızı yeni raylarda işletebilirsiniz. Bu forumda ray ve lokomotif bakımları hakkında birçok anlatıcı bölüm var, okumanızı öneririm. Özellikle zımpara yapılan raylar hakkında olan bence önemli.

HO 1:87, N ise 1:160 ölçeğindedir. HO rayların traversi dahil toplam genişliği 33 mm civarında, ray aralığı ise 16.5 mm dir.

Selamlar,
Kamil.

Çevrimdışı cpp

• Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Şubat 21, 2007, 16:40:24 »
Pikonun uygun fiyatlı başlangıç setleri var bu setler benim raylarıma ve lokomotiflerime uyum sağlar mı yoksa başka bir marka mı bakmam gerekiyor

Çevrimdışı cpp

• Forum Üyesi
Teşekkür
« Yanıtla #9 : Şubat 21, 2007, 16:42:05 »
Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim arkadaşlar.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Şubat 21, 2007, 16:47:54 »
Piko raylar ile Lima raylar malesef uyumlu değil, eklenemezler, ama Lima lokomotif ve vagonlarınız Piko raylarda yürüyebilir. Forum ana sayfada iken, arama penceresinden Piko şekilnde yazarsanız, bununla ilgili konulara ulaşabilirsiniz. Piko setlerin fiyatları gerçekten uygun.

Kamil.