Model Trenciler Kulübü > İzmir Grup Çalışmaları

İzmir Selçuk Çamlık Tren Müzesi Gezisi

(1/14) > >>

Teoman Kardaşlar:
Saygıdeğer Tren modelcileri arkadaşlar,
İzmir'in şirin İlçesi Selçuk'ta bulunan tren müzesi ziyaretiyle ilgili görüş ve düşüncelerimizi hep beraber burada paylaşıp, hep birlikte bir araya gelerek, güzel bir gezi ,gözlem ve inceleme yapmak amacıyla çalışma yapmak isteriz.
Bu konuda, İzmir Modelciler Kulübü olarak önerilerimizi açıklamak isterim.
Bu gezinin iklim şarlarının iyi olduğu güzel bir bahar günü örneğin; Mayıs ayı ortalarında bir hafta sonu  olmasını düşünmekteyiz.

İzlenecek program:
Saat 09.00- 09.30 arası Cumartesi sabahı İzmir'in, Kordon boyu Pasaport mevkiinde deniz kıyısında bulunan bir cafede buluşup, tanışmayla birlikte İzmir'e özgü 'Boyoz Yumurta Tulum Peynir 'li kahvaltı yapılması.

Saat 11.00 de katılım sayısı dikkate alınarak, toplu gidişe uygun bir servis aracıyla Çamlık Tren Müzesi'ne  haraket edilmesi ( tek bir araçla hepbirlikte, sohbet edilerek  gidilmesi daha sıcak bir ortamın sağlanması  açısından daha iyi olur düşüncesiyle)

Saat 12.30 Çamlık Müze'ye varış. Müze yetkililerinden bilgi alarak müze içinde araştırma, inceleme, foto ve video çekimleri yapılması

Saat 14.30 Müzede bulunan restoranın bahçesinde, çimlerin üzerinde mangal partisiyle yemekli toplantı.

Saat 18.00 de İzmir'e geri dönüş için yola çıkılması

Saat 19.30 İzmir'e varış.

A Planı:Yukarıdaki program, 1 günlük ziyaret için önerilmiştir. İzmir dışından gelecek arkadaşların Cuma gecesi yola çıkmaları, Cumartesi günü gezi faaliyetlerinden sonra Cumartesi akşamı yola çıkıp kendi şehirlerine dönmelerine yöneliktir.

B Planı: İzmir' de Cumartesi gecesi kalmayı düşünüp, pazar günü de çeşitli yerlere ziyarette bulunmak isteyenler için; ( İzmir'de yakını bulunupta yakınında kalacaklar veya Otelde Cumartesi gecesi konaklayacaklar)  Müze'ye giderken yolda bir karar verilip ona göre de hareket edilir.

Servis aracı, yemek, konaklama ile ilgili araştırmalar yapılarak maddi açıklamalar,  tüm arkadaşlara  önümüzdeki günlerde bildirilecektir.

Görüş ve önerilerinizi bekler, herkese saygılarımla iyi çalışmalar dilerim.

teoman

 


 

mali87:
   Teoman bey bukadar hızlı olmanıza gerçekten çok sevidim.Benim fikrim B planı daha iyi insan İzmire gelmişken birgün daha sıcak kanlı insanlarla kalırım.Benim fikrim,organizasyonunda bahar ayında olması uygun sabırsızlıkla bekleyeceğiz.Görüşmek üzere saygılarımla.

   mali...

NEDİM:
sevgılı teoman bey,
gercekten boyle bır olgu cok guzel olacaktır. en azından alt yapıda bırseylerın baslaması adına. model trencıler vede bır sekılde bu konuya gonul vermıs tum dostların bırbırını yakınen tanıması dostlukların pekısmesı adına.. ben bır sekılde elımden gelenı yapmaya ve paylasıma hazırım..
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus..

avsalı:
sayın Teoman Bey çok güzel çalışmalara imza attığınızın farkındasınız herhalde. henuz düşünce aşamasında olması bile insanı heyecanlandırıyor.katılımın olacağını söylemiştim.diğer arkadaşlarda gelecektir bu geziye model trenciliğin alt yapısını sağlamlaştırmak amacı ile çok yararlı olacağını düşünüyorum.gelişmeleri takip edeceğim bana görede B planı daha iyi olur çünkü genelde istanbul ve ankaradan katılımm olabilir hatta antalya bile b irbirlerine uzak şehirler cumartesi kalınıp pazar günü yola çıkılması taraftarıyım. saygılar.

Teoman Kardaşlar:
Saygıdeğer arkadaşlar,
Selçuk Tren Müzesi gezisiyle ilgili ulaşım ve konaklama araştırmalarımı sizlere sunuyorum.

Ulaşım:
İzmir- Selçuk Tren Müzesi gidiş. İzmir-Selçuk 90km, Selçuk-Müze 20km, toplam 110km.
İzmir' den hareket saat 11.00, müzeye varış saat 13.00
Müzede gezi,gözlem,inceleme ve yemekli(barbükü) toplantı.
Müzeden 17.30 da ayrılış. Selçuk ilçesine geliş ve ilçeden içeri doğu istikametine doğru 7 km sonunda şaraplarıyla ünlü otantik eski rum köyü Şirince'ye saat 18.00 de varış.
Şirince'de ziyeret ve istenirse köylülerin özgün üretimlerinden alış veriş.(çeşitli el işlemeleri, zeytin yağ, şifalı bitki içecekleri ve özellikle ünlü Şirince şarapları)
Şirince'den saat 19.00 da hareket. İzmir'e saat 21.00 de varış.

Araçlar: Katılım sayısına göre;
a- 17 Kişilik Mercedes veya Wolsvagen minibüs.Ücret 200._ YTL.
b- 27 Kişilik Isuzu midibüs. Ücret 250._YTL.
Yukarıdaki belirtilen ücretlere, katılacak kişi sayısı bölünerek kişi başı ücret saptanacaktır.

Konaklama: Daha önceki açıklamalar doğrultusunda B planına göre İzmir'de kalmayı düşünen arkadaşlara yönelik olarak.

a-Palmcity Hotel ****
1kişi 100._YTL.
2kişi 140._YTL.
3kişi 180._YTL.

b-Devak Otel***
1kişi  75._YTL   ( Deniz tarafı)      65._YTL (Yola bakan taraf)
2kişi 120._YTL     ''      ''             100._YTL      ''         ''
3kişi 140._TTL     ''      ''             130._YTL      ''         ''

Yukarıdaki ücrteler  oda + kahvaltı.
Palmcity Hotel, Kahramanlar semti Fuar yanı, Pasaport semtine 2km mesafededir.
Devak Otel M.Kemal Sahil Bulvarı Küçükyalı semti, İzmir körfezi deniz manzaralı, Pasaport semtine 5km mesafededir.
Devak Oteli'n fiyatının uygun olması, 3 yıldızlı olmasının yanısıra, Dokuz Eylül Üniversitesi Vakfı'na ait bir otel olmasındandır.
Pazar günü kalacak arkadaşlarla, cumartesi müze ziyareti esnasında servis aracında yapılacak görüşmeler sonucuna göre istenilen yerlere gezi düzenlenebilir.Örneğin; Dünyaca ünlü deniziyle  Çeşme ilçesi. İsteğe göre balık restoranlarının bulunduğu Çeşme- DalyanKöy'de balık+rakı+meze Ege'ye özgü roka ve çeşitli yeşil ot salataları ziyafeti.
İzmir-Çeşme 80km

Bir başka seçenek ,yine Ege'nin sahil ilçelerinden Foça Küçük Liman'da balık ziyafeti.
İzmir-Foça 70km

Diğer bir seçenek te Kuşadası-Efes-Meryemana ziyaretleri. Kuşadasında yemek.
Eğer terciğiniz balıktan yana ise Çeşme veya Foça olmalı.

Gezi tarihi ise ,12 Mayıs Cumartsesi-13 Mayıs pazar olarak saptanabilir.
Herkes şimdiden kendini bu tarihlere göre ayarlayıp en son katılım için Mart ayı sonuna kadar yani 31 Mart 2007 Cumartesi günü son bildirimde bulunursa, servis aracı ve otel rezervasyonu açısından iyi olur.
Mayıs ayında, Turizm mevsimi itibariyle yoğunluk olacağından önceden tedbirli davranmakta yarar vardır.
12 Mayıs Cumartesi günü sabah 09.30 da buluşacağımız Pasoport semtinin bir kesitini, bu gün(17 ocak) bir işim dolayısıyla oradan geçerken cep tel. ile fotosunu aldım. Ilık bir bahar sabahında, deniz kıyısında, martıların sesleri eşliğinde kahvaltımızı yapacağımız yeri de sizlere göstereyim istedim.

Kahvaltı, İzmir'li trenmodelcileri olarak bizlerin, siz İzmir dışından gelen konuklarımıza bir ikramı olacaktır.
Yukarıdaki yapılan gezi programına ilave edceğiniz veya bunun dışında daha başka görüş bildirecek arkadaşlarımız olursa, onların da fikirleri doğrultusunda hareket edebiliriz.

En güzel günlerin sizlerin olması dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım.

teoman
 

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git