Gönderen Konu: Electrotren - İspanya  (Okunma sayısı 8597 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
Electrotren - İspanya
« : Ocak 03, 2007, 22:33:09 »
İspanyol model üreticisi Electrotren'in lokomotifleri pek iddialı sayılmaz,lakin vagon,özelliklede HABIS tipi kapalı yük vagonlarında,görsel olarak hoş modelleri var..Bazı modeller ise aslen yabancı olmasına rağmen TCDD raylarında görebileceğimiz türden..

Vagonlar

ayrıca

İlginç bir model  ;)

Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Electrotren - İspanya
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2007, 23:49:54 »
İsmini daha önce duydum.Ama İspanyol menşeii olduğunu ilk kez duyuyorum.İspanyolların ekartmanı (2 ray arası açıklığı)bizimkilerden ve avrupa ülkelerinden geniştir.Bizimkiler gibi 1435 mm. değil 1676 mm. dir.Acaba nasıl hat yapıyorlar?HO lar da gidebiliyormu?
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
« Yanıtla #2 : Ocak 04, 2007, 00:07:40 »
resimler açılmıyor  :(
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
« Yanıtla #3 : Ocak 04, 2007, 00:16:53 »
Cem Bey
bende Electrotren vagonları var,HO ölçekli,çokta şıklar..Birde Transwaggon var,en üstteki ile aynı kalıpta,o en güzeli zaten..Yine İspanyol BERTREN var onunda ölçeği HO,oda hoş bi model..

Bu arada,ilk defa duydum İspanyol ekartmanının bu ölçüde olduğunu..Peki bu İspanya'dan dışarı hiç tren çıkmıyormu?Ya da girmiyormu?Hatırladığım kadarıyla bir express vardı Avrupa'yı kateden,bu durumda İspanya'ya uğramıyor sanırım..Avrupasınırları içinde bu ekartman farkı gerçekten çok ilginç..

Bu arada Okan,resimler zaten açık halde yüklü,senin ie'da bir sorun olabilir,birde Firefox ile dene istersen..
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #4 : Ocak 04, 2007, 00:25:31 »
Hayır.Benim bildiğim İspanyol demiryolculuğu izole.Tüm avrupa ülkeleri klasik İngiliz standardı olan 1435 mm. kullanır bir kaç istisna hariç.Hatta bu sistem balkan ve ortadoğu ülkelerinde (TR,İran,Irak,Suriye,Lübnan) bunların yanında ABD,Çin,Kanada da da uygulanmakta.İspanya ve Portekiz de 1676 mm. kullanılır.Eski sovyet ülkelerinde ve Finlandiya da ise 1524 mm.İspanyol hızlı treninin Fransaya dahi sefer yaptığını hiç duymadım.
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
« Yanıtla #5 : Ocak 04, 2007, 00:57:12 »
evet vagonları baya guzelmıs

eger elınde bu vagonlardan olanlar varsa bulusmalarımıza getırı bızı aydınlatırlarsa sevınırım
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

Çevrimdışı sururkip

• Surur Kip
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Şubat 13, 2013, 00:04:31 »
İspanyanın ray aralığı farklı. Trenle öğrenciyken gittim. Portbou'da trenden inip istasyonun öteki tarafına geçip İspanyol trenine biniyorsunuz. Yani Fransa tarafından gelen tren devam edemiyor.
Ad Astra Per Aspera

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #7 : Şubat 13, 2013, 19:35:44 »
Evet ben de bu olayı 1990 yılında yaşadım , Fransa'dan girerken ve İspanya'dan çıkarken tren değiştiriyorsunuz ama sebebin ray aralığı olduğunu bilmiyordum o zamanlar.

Şimdi durum nasıl acaba , aynı mıdır.?
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.