Model Trenciler Kulübü > İzmir Grup Çalışmaları

Pazar sohbetinde model trenler

(1/2) > >>

Melih:
Bugün Teoman Bey ve ailesinin evimizi ziyaretinde hanımlarımızı başbaşa bırakıp modeltrenler hakkında sohbetimize devam ettik. Küçük oğlum Deniz de kendi tahta treni ve basit kurgusu ile bize eşlik etti.

Güzel günümüze şimde de trenlerimizi evde bırakıp dışarıda güzel havada devem etmek üzere ayrılıyor, bu anı sizinle sıcağı sıcağına paylaşmak için bu konuyu hemen açmayı uygun bulduk.

Dostlukların hep böyle devam etmesi dileğimiz ve saygılarımızla,

Teoman Kardaşlar:
Saygıdeğer modeltrenciler,

Bu gün sevgili Melih bey ve ben, ailelerimizle, çok güzel bir gün geçirdik.

İki trensever modeltrenci biraraya gelince, tren modelleri incelemesi ve TCDD' de kullanılmış olan lokolar üzerinde inceleme yaptık.

İnceleme yaptığımız lokoların üzerinde TCDD'ye dönüştürmek için renkler ve ilave aksesuarlar üzerinde görüşmelerimiz oldu.

Melih beyin küçük oğlu sevgili Deniz'de aramıza katıldı. O da trenini bize tanıttı. Modeltrenci olmaya çok hevesli yaklaşımları ve sevimli davranışlarıyla, ileride çok iyi bir modeltrenci olamaya aday olduğunu bizlere gösterdi.

Melih beyi, oğlunu bu şekilde yetiştirdiğinden dolayı kutluyor, bu güzel hobinin ileri yıllarda da devam ettirebilme sevgisini,gayretini çocukları üzerinde de gösterdiği çabadan dolayı  tebrik diyorum.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

haldunabi:
teoman bey, siz ve melih bey bize, tren modeli sevgisinin bireysel tarafındaki,
 güzel tarafındakini paylaşmışısınız ne guzel..
aslında hep böyle olmalı..
resimlerinizi görünce inanın ,imrendim..
istanbulda ,ankarada ve diğer yerlerde de  böyle beraberlikler olması dileği ile..

sevgiyle
haldun bağbakan

vefanuri:

--- Alıntı yapılan: Melih - Eylül 30, 2007, 15:50:49 ---Bugün Teoman Bey ve ailesinin evimizi ziyaretinde hanımlarımızı başbaşa bırakıp modeltrenler hakkında sohbetimize devam ettik. Küçük oğlum Deniz de kendi tahta treni ve basit kurgusu ile bize eşlik etti.

Güzel günümüze şimde de trenlerimizi evde bırakıp dışarıda güzel havada devem etmek üzere ayrılıyor, bu anı sizinle sıcağı sıcağına paylaşmak için bu konuyu hemen açmayı uygun bulduk.

Dostlukların hep böyle devam etmesi dileğimiz ve saygılarımızla,

--- Alıntı sonu ---

Melih bey,

Oglunuzun oynadigi tahta trenleri gorunce sizi uyarma geregi duydum. Belki siz de duymussunuzdur, Thomasin pek cok modeli boyasinda kursun bulundugu icin geri toplatildi gecen ay Amerika'da...Umarim sizinkiler Thomas degildir. Konu ile ilgili detayli bilgileri Thomas'in web sayfalarinda bulabilirsiniz:

http://www.hitentertainment.com/recall.html

Saglikli gunler dilerim,

-Vefa

Melih:
Okan Bey ve Vefa Bey,

İlginiz için teşekkürler. Tahta trenimiz Brio marka Almanya'dan almıştım. Thomas'ın bahsettiğiniz problemini bilmemekle birlikte o zaman kalitesini beğenmediğimden almamıştım, isabet olmuş.

Okan Bey herhalde bahsettiğiniz konu TCDD lokomotiflerine çevirilebilecek model tren lokomotiflerinin listesi sanırım. Bu konuda birçok arkadaşımız bilgi sahibi, bir konu açar isek bilenler üretici model numarası ve buna karşılık olan TCDD lokomotifini resimleri ile koyabilise gerçekten faydalı olur.

İstanbul hakkında üzüntülerim dışında yorum yapamıyorum artık, hayatının ilk 22 yılını İstanbul'da geçirmiş olan eski bir İstanbul'lu olarak gerçekten bugün gelinen nokta içler acısı. İnsanlar şehirin güzelliklerini bile artık görmeye gidemez haldeler. Çok yazık....

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git