Gönderen Konu: Bachmann China (Son 5 adet gerisi olmayacak)  (Okunma sayısı 8158 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Bachmann China (Son 5 adet gerisi olmayacak)
« : Aralık 13, 2016, 22:39:24 »
Bu aşağıdaki modelden çok sattık biliyorsunuz.

Elimizde 5 adet var ve Bachmann artık bunu Avrupa'da satmayacakmış, bilginize.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Bachmann China (Son 5 adet gerisi olmayacak)
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2016, 02:21:24 »
Güzel Allahım benim, 380 tl gibi fiyata sesli aldıydım Harundan. Tarih öncesi değil, birkaç sene evvel. Tamam abi, evde herşey satılıktır. Böyle giderse trenleri satıp Ferrari alacam kendime....

Yav arkadaşlar, şaka bir yana, devam edecekmiyiz bu hobiye...Hangimizin gücü nereye kadar....Cidden merak ediyorum doğrusu....İki hafta önce Almanyadaydım, hiçbir şey almadım. Almanyada fiyatlarda %10-15 civarında artış var. Bizdeki kur artışınıda ilave edersek durum hakikaten vahim.

Bu ülkede yaşayıp hobi sahibi olursan böyle olur işte...Ne işin var trenlerle...Adam gibi git kahvene, okeyini oyna, çayını iç, küçük dünyanda mutlu ol, akşam televizyon karşısında ayaklarını kaşı, maç çıkışında ölenlere akvaryumdan bak...Yaşa be...

Afiyetle,

Can

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #2 : Aralık 14, 2016, 14:05:03 »
Valla çok haklısın.

Şimdi alıyorum elime Rivarossi, Jouef, Liliput, Electrotren vs listelerini, bakıyorum ne getirelim diye, fiyatları görünce vazgeçiyorum.

Üstelik 1 ay sonra bütün firmalar yeniden zam yapacaklar.

Eski listelere baktım son 7-8 senede bizim aldığımız toptan fyatlar neredeyse 100% artmış. 

2010 da 24.00 Sterline aldığımız ufak loko bugün, 2016 da 56.00 Sterlin olmuş.

Kur da 2010 da 2.4 TL iken şimdi olmuş 4.4 TL.

Aybaşında Ingiltere Bachmann daydım. Bu sene "aylık" satışlarının, toptan fiyatlar bazında, ortalama 2.2 Milyon Sterlin olduğunu söylediler.

Üstelik ekonomi onlarda da kötüymüş. Şaka gibi.

Harun

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #3 : Aralık 14, 2016, 21:14:39 »
20 GÜN EVVEL TREN SEVGİSİ OLAN ARKADAŞLAR İLE ALMANYA'YA GİTTİK. ÇOK YER GEZDİK. EPEYİ ŞEY DE ALDIK. TABİİ 2. EL. BANA GÖRE FİYAYATLAR UYGUN İDİ. ANCAK; BİZİM ÜLKEMİZDE EURO'NUN Tl KARŞISINDAKİ DURUM KARŞISINDA PAHALIYA GELİYOR. YİNEDE 2. EL  OLDUÐU İÇİN VE HER ŞEYİ GÖNLÜNCE BULDUÐUN İÇİN BENCE UYGUN SAYILIR. ANCAK BELİRTİLDİÐİ GİBİ 0 ALIMLARA ULAŞMAK ZOR. BU SEVDADAN VAZGEÇİLMEZ İSE 2. ELLERE AÐIRLIK VERECEÐİZ HERHALDE. GEZİP GÖRMEK BELKİ YANIMIZA KAR KALIR. ALMANYA'DA BU YERLERDE PAZARLIK ETME SANSIN DA VAR. BU KONUDA CAN KARDEŞİME DE HAK VERİYORUM. BU SEVDADAN BİR ŞEKİLDE VAZGEÇMEMİZ LAZIM GİBİ. BEN BU ALMANYA GEZİMİZDE HİÇ BİR ŞEYE İHTİYACIM YOK DİYE GİTTİM YİNEDE GÖRÜNCE DAYANAMAYIP ALDIM. ANCAK ŞİKAYETÇİ DEÐİLİM. ALDIKLARIMI BURADA BULMAM MÜMKÜN DEÐİLDİ. İMKANLAR DAHİLİNDE BİR KEZ DAHA GİDEBİLİRİM. BENCE ALINMASA BİLE GÖRMEK BİLE GÜZEL.AMA BU KONUDA YİNE DE CAN BEYİN GÖRÜŞLERİ YANINDAYIM.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2016, 01:56:20 »
Demek ki neymiş?

Alan da satan da şikayetçi. Ne biçim iş bu?

Çevrimdışı mesut kurt

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2016, 09:51:20 »
Sanırım bundan sonra istediğimiz modellerin maketini yapacağız,
Harun abi, belki altına standart bir yürütme aksamı üretirsin, bundan sonraki süreç böyle olurmuş, buyrun trajitren   ::)  :)  ;)

Çevrimdışı oruc

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Aralık 16, 2016, 09:54:22 »
Eldekilerin kıymetini bilelim.
Bazı arkadaşlardan kısa süreli kiralama
Yoluna gidebiliriz.

Çevrimdışı hayri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Aralık 16, 2016, 17:05:15 »
Döviz artışına bağlı alım gücümüzün gerilemesini anlıyorum ama Bachmann'ın 6 yılda %100'lük bir artış yapması nedendir mesela? O ülkede böyle bir enflasyon yok. Oldu diyelim, bu durumda TL karşısında para değerlerinin düşmesi lazım, ki bu durumda bizim için ürünlerinin ucuzlaması lazımdı. Maliyetler mi bu kadar artıyor? Ya da sürüm azalıyor da fiyatları arttırıp aynı cirolarda mı tutmaya çalışıyorlar kendilerini? Fuarların da küçülmeye başladığı söyleniyor. Yani fiyat artırımına sebep bir talep artışı da yok belli ki...
Sonuç olarak, daha ben model trenciliğin başındayken kriziyle karşılaşmış oldum :) Bundan sonra da alım gücümüzün toparlanabileceğini sanmıyorum...
Herşey rayında...

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #8 : Aralık 16, 2016, 18:00:39 »
Başlıkta yazıyor Bachmann China
Bu tür firmaların büyük bir kısmının üretim üssü uzak doğuda
Avrupada fiyat artışı normal

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #9 : Aralık 16, 2016, 19:03:03 »
Firmalar 10-15 sene evvel Çin'e gittiler. İşçilik çok ucuzdu. Ama onlar da uyandılar. Avrupa'da fabrikalar kapandı. Geri gelmeleri kolay değil.

İşçiliklerde her sene %10-15 artış oldu. Artı kur arttı. Sonuç anlaşılır. Malesef.