Gönderen Konu: Anadolu Model 1/87 DE24000 Model Üretimi  (Okunma sayısı 78244 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
Ynt: Anadolu Model 1/87 DE24000 Model Üretimi
« Yanıtla #120 : Şubat 22, 2016, 11:25:57 »
Üretimde bence  daha hafif ve az karar kirletme daha  uygun olur

İsteyen orijinal kirletmeyle kullanır ,isteyende arzu ederse orijinal kirletme dozunu kendi isteğine göre artırabilir

Aynı fikirdeyim İhsan abi, bu çalışma aslında çok ağır bir kirletme ve detaylı kirletmeden kastım bu değil, bu sadece öylesine yaptığım örnek bir çalışma. Bu lokoyu ıskat veya çok bakımsız bir depo hurdalık parçası olarak düşündüm. Esasen bir lokoya benzer eşlenik bir çalışma yapmak, tampondaki çamurlardan yağ/su izlerine, paslı ve dökük boyalı bölgelere kadar çalışma yapmak daha gerçekçi olacak (örn: Teoman Bey'in çalışmaları). Ben o şekilde çalışma yaparak talebe göre siparişleri temin edebileceğim. Sadece özel talep olursa, uğraşmak istemeyen veya dioramasında tek renk tek tip lokomotif istemeyenler için kolaylık sağlayacak bir çalışma olabilir.

Örnek bir hafif kirlenmiş lokomotif:

Hatta şuna kadar yolu var:

... veya şuna:

Şafak Aktaş

Anadolu Model Demiryolları

Çevrimdışı ismail Hakkı GÖRCÜN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #121 : Şubat 22, 2016, 15:58:32 »
Genelde bu tip kirli lokolar bizde madende çalışan lokolarda oluyor

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #122 : Şubat 24, 2016, 03:27:21 »
Şafakcım süper gidiyor.

Yürüyen aksam için çalışıyorum, merak etme. Yakında görüşelim.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #123 : Şubat 24, 2016, 09:52:29 »
Şafakcım süper gidiyor.

Yürüyen aksam için çalışıyorum, merak etme. Yakında görüşelim.

Selamlar,

Harun

Harun abi haberler sende :)

Bu arada test amacıyla DE24000'liğimize 20 adet yük vagonu bağladım. Şu ana kadar testlerde hiçbir problemle karşılaşmadım. Sadece şaftlar ve kablolardan dolayı hafif duyulabilecek seviyede bir yalpa sesi duyuyorum, onu da istediğimiz ölçüde şaft ve baskı devre ile çözeceğimi düşünüyorum. Basit bir video ile sizlerle paylaşmak istedim. (Not: Video "gizli" Modeltrenciler.com Forumu reklamı içerebilir, tamamen tesadüftür.  ;D )

Seslerin hafif bozuk veya cızırtılı geliyor olması normal, hoparlör henüz kutusuyla yuvasına yerleştirilmediği için gövdeye değiyor. Lokomotif motor sesleri son halini almış değil, bir de bazı harici platformlardaki kişiler tarafından çalınması ihtimali mevcut, bu nedenle orta/düşük ses kalitesinde çektim videoları. Kalan problemleri de peyderpey gidermeye devam ediyoruz...:

[youtube=425,350]hM85pO-OL-U[/youtube]
Şafak Aktaş

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #124 : Şubat 24, 2016, 10:49:59 »
Sevgili Şafak,

Seni ve emeği geçen herkesi canı yürekten tebrik ederim. Muhteşem bir projeyi bitirmişsiniz. En kısa zamanda 24.000 likleri marklinistanbul da görmek dileklerimle...
Bir küçücük saptama izninle...
Keşke şöyle geniş bir elips yapıp 20 vagonu gümbür gümbür düzünde eğrisinde makasında dolaştırsan da dostun gururuna gurur, düşmanın korkusuna korku katsaydın.... :D

mehmet utkan

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #125 : Şubat 24, 2016, 11:15:36 »

Sevgili Harun, TCDD DE 24000 model projesindeki desteğin ve emeğin hepimizi mutlu etmiştir.

Sevgili Şafak, belli aralıklar ile proje hakkındaki bilgilendirmelerin, gösterdiğin titizlik her türlü
övgünün üzerindedir.

Türk Demiryolu modelciliğinde bu olağanüstü çalışmaların ile özellikle ileri yaşta benim ve benim
gibi yaşlarda olan modeltrencilerin hayallerini gerçekleştiriyor olman da  bu çalışmalara güzel bir
anlam ve değer katıyor.

Projedeki tüm emeği geçenlere bir kez daha sonsuz teşekkürler.

Sevgiler, saygılar.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #126 : Şubat 24, 2016, 14:08:09 »
Mehmet ağabey

Sen oval ray kur orada yürüt dersin de ben hayır mı derim? :)  Test amacıyla basit ray düzeneği kurup çalıştırıyorum. Hani yok ki şöyle marklinistanbul veya loxx bostancı gibi kurgumuz. ;D En kısa sürede oval ray ve makas testlerine başlarım.

Teoman hocam bizi gururlandırıyorsunuz. Bu hobiye ve trenlere büyük bir aşk ile bağlıyız. En büyük hayallerimin başında Türk modellerine sahip olmak vardı. Bir şekilde bize nasip oldu bu hayali gerçekleştirebilmek. Çok mutlu ve gururluyuz. Çalışmamızı sizler beğendikçe çok mutlu oluyoruz. En başta sevgili Harun abinin  bize desteği olmasaydı bugün bu noktaya gelebileceğimizi düşünmüyorum. Kendisine ve siz değerli dostlarımıza beğeniniz ve desteğiniz için sonsuz teşekkür ederiz. :)
Şafak Aktaş

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #127 : Şubat 24, 2016, 14:38:02 »
Sevgili Şafak Kardeşim,

Analog M Ray Marklin raylardan oluşan Marklinistanbul her daim emrinize amadedir ;D

m.utkan

Çevrimdışı Ali Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Üye No: 172
« Yanıtla #128 : Şubat 26, 2016, 11:14:36 »
Merhaba;

Vay vay vay vay vay ki ne vay. Şafak bey ve emeği geçen bütün arkadaşlar ellerinize sağlık, süper bir çalışma olmuş. Yük vagonlarını çeken videoyu izlerken kendimden geçtim. Dünya güzeli olmuş. 30 yıl önce ki hayalimiz şimdi raylarda. Tekrar çok teşekkür ederim.

Seri üretime geçilecek günü sabırsızlıkla bekleyeceğim. Darısı E43000 nin başına. ::)

Sevgi saygılarımla.

Ali Nedim ULUS
Üye No: 172 - TCDD olan ne varsa...

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #129 : Şubat 26, 2016, 17:09:19 »
Merhaba;

Vay vay vay vay vay ki ne vay. Şafak bey ve emeği geçen bütün arkadaşlar ellerinize sağlık, süper bir çalışma olmuş. Yük vagonlarını çeken videoyu izlerken kendimden geçtim. Dünya güzeli olmuş. 30 yıl önce ki hayalimiz şimdi raylarda. Tekrar çok teşekkür ederim.

Seri üretime geçilecek günü sabırsızlıkla bekleyeceğim. Darısı E43000 nin başına. ::)

Sevgi saygılarımla.

Ali Nedim ULUS

Teşekkür ederim Ali Nedim Bey. Hepimizin ortak hayaliydi bu, bize nasip oldu diyelim. Tabii ilerde E43000, DE22&33 serileri ve bazı yük vagonlarını da yapmayı planlıyoruz. DE24000'i yaparken edindiğimiz tecrübe sonucunda diğer modelleri daha hızlı yapabileceğimizi düşünüyorum.
Şafak Aktaş

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #130 : Nisan 06, 2016, 19:10:06 »
DE24100 lokomotifimiz, dün sevgili Can Becan'ın kurgusunda Uşak istasyonunu ziyaret etti. Yolcularını alıp Afyon yönüne doğru devam etti.  :D

[youtube=425,350]1guOZvUMn8s[/youtube]
Şafak Aktaş

Çevrimdışı ismail Hakkı GÖRCÜN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #131 : Nisan 06, 2016, 19:47:39 »
Sevgili şafak bey Bizlerin kurgusunu ne zaman süsleyecek bu güzel loko

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #132 : Nisan 06, 2016, 21:23:42 »
İsmail Hakkı Bey

İnanın biz de çok istiyoruz, yakında güzel haberler duyacaksınız. Biraz daha sabretmenizi rica ediyoruz. Beğeniniz için teşekkür ederim.
Şafak Aktaş

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #133 : Şubat 26, 2017, 07:03:17 »
Şafak Bey,
24000'liğin ESU dekoderli nasıl ve ne zaman alabilirim?
Bir de Markline uygun olabilme şansı var mı?
Teşekkürler,
Özcan

Çevrimdışı atlantis

• Onur Özdemir
  • Global Moderator
  • Forum Üyesi
  • Yer: İzmir
    • Truva Linux
« Yanıtla #134 : Şubat 26, 2017, 15:36:44 »
Dört gözle bekliyoruz bu projelerin devamını  :)