Gönderen Konu: Merhaba...  (Okunma sayısı 7662 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vefanuri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: A.B.D.
Merhaba...
« : Şubat 10, 2007, 05:25:03 »

Uzaklardan herkese merhaba,

Bir iki hafta once bu forum sitesini kesfettim. Kesfettigime de cok memnun oldum.  Cocuklugum, Aydin'da evimizin cok yakinindaki tren yolundan gecen kara trenleri ve 'motorlu'lari izleyerek gecti. Ortaokul ve lise donemlerim Izmir'de, Universite yillari da Ankara'da gecti. Trenler hep ucuz ve guvenli ulasim araci olarak hayatimdaydi. Trenler, istasyonlar, ozellikle Ankara Gari ve Istanbul'un Haydarpasasi hem mutlu hem de buruk anilardir; hem kavusmayi hem de ayriligi temsil ettikleri icin... 

Son 12 yildir ABD de yasiyorum. Bu sure zarfinda sanirim sadece bir kere trenle seyahat etme sansim oldu maalesef.  Hem buyuk makinalara hayranligim hem de yukarida anlattigim nostaljik sebeplerden dolayi model trenlerle ilgilenmeye basladim... Avrupa ve Amerikanin  pek cok konuda oldugu gibi, tren ve model tren konusunda da ne kadar farkli oldugunu yeni yeni algiliyorum...

Bachmann Spectrum serisinden bir adet buharli (2-10-2) , Athearn genesis serisinden de bir adet dizel (SD70M) lokomotifim, bir iki yuk, bir de yolcu vagonum var... Sessiz de olsalar cok keyif verici lokomotifler... Ancak beni nostaljik acidan doyurmadiklari icin, cocuklugumda gordugum buharli ve motorlu trenlerin arayislari icersindeyim...

70'li yillarin ikinci yarisinda Izmir-Denizli guzergahinda calisan motorlu trenlerin (sanirim MT5500 serisinden) bir modelini bulmam mumkun mu?  BR43 o yillarda gordugum buharli lokomotiflerden miydi acaba ?  seklinde arastirmalarim devam etmekte...

Herkese mutlu, gunesli gunler diliyor, selamlarimi gonderiyorum...

-Vefa

abdusta

• Ziyaretçi
Ynt: Merhaba...
« Yanıtla #1 : Şubat 10, 2007, 10:20:30 »
hoşgeldiniz vefa  bey

Bizlere ne kadar uzaktada olsanızda,modellere o kadar  yakın ve şanslısınız.
Forumda derya bey var kendiside Amerikada bulunuyor..sorunuzun tam muhatabı
ve nerede bulabileceginiz konusunda sizi yönlendirecektir.
saygılarımla a.usta

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2 : Şubat 10, 2007, 11:15:09 »
Hoşgeldiniz Vefa bey...

Yazınız beni etkilemedi desem yalan olur herhalde.Çünkü kendi çocukluğum aklıma geldi.Benimde çocukluğumun büyük kısmı İzmir de geçti.Büyükbabam Gaziemir ulaştırma okulunun eski alay komutanlarındandır.Genelkurmay dan 1970 te emekli olmasına rağmen 1997 ye kadar Gaziemirde ders verdi.Okulun içerisinde müzelik sergilenen 45131 makinenin karşısındaki binalarda ders verirdi benide yanında götürürdü sık sık.Benim çocukluğumda Buharlılar çalışıyordu.Ama Br43 TR de kullanılmadı.İzmir tarafında Br52 ler doluydu.Ki bir tane getirttim 56508 e çevireceğim yakında.

Saygılar

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #3 : Şubat 10, 2007, 11:38:08 »
Vefa bey,
Aramıza hoşgeldiniz.Bu forumda sizi aydınlatacak bir çok konu olduğu gibi sizinde bizleri Amerikadan bilgilendireceğiniz bir çok konu ve yenilikler olacağına eminim.
Ferda...
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #4 : Şubat 10, 2007, 11:52:59 »
Merhaba Vefa Bey,

Aramıza hoşgeldiniz.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Şubat 10, 2007, 12:37:26 »
Vefa bey aramıza hoş geldiniz. dünyanın öbür ucunda da olsanız bu sevda bizi biryerlerde buluşturuyor. keyifli anlar geçirmeniz dileğiyle.saygılar

Çevrimdışı vefanuri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: A.B.D.
« Yanıtla #6 : Şubat 10, 2007, 15:39:16 »
Bu sicak karsilama ve gonderdiginiz bilgiler icin cok cok tesekkur ederim. Bu web sitelerinde Br52 ve Piko 52066 modeli uzerinde yogunlasacagim. Forumdaki 'linkler' bolumunden Derya beyin ve diger ustalarin sitelerindeki kurgulari gormus cok etkilenmistim... Hic bir zaman o duzeyde olamayacagimi biliyorum, ama bu stressli ve cok kosusturmacali, surekli bir seyler yetistirilmeye calisilan hayattan biraz uzaklasmak, hayal dunyasina dalmak, biraz da zamani yavaslatmak amacim... Daha 'sabirli' bir insan olmayi ogrenmek belki de...

Tekrar cok tesekkur eder, selamlarimi gonderirim...

-Vefa

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 10, 2007, 19:28:02 »
   Aleykümselam.

Sevgili Vefa bey aramıza hoş geldiniz,gerçekten insanın çoçukluğunda yaşadıkları ömür boyu unutulmuyor ve sanki akıla kazınıyor ve asla unutulmuyor,neyse aramıza tekrar hoş geldiniz.Herşey gönlünüzce olsun,hoşçakalın.

mali...

Çevrimdışı Alponzo

• Alper D?NÇ
  • Forum Üyesi
  • Yer: Edremit/Bal?kesir
« Yanıtla #8 : Şubat 14, 2007, 22:57:55 »
Hoşgeldiniz... Çocukluğunuz çok  güzel geçmiş.Aradığınız ürünleri bulmanız dileğiyle.

Alper

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #9 : Şubat 15, 2007, 14:38:37 »
Vefa bey, çocukluk yıllarınızdaki tren sevdanızın, tren modellerinde de devam etmesi dileklerimle bu güzel ortama hoşgeldiniz diyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

saygılar
teoman

Çevrimdışı Melih

• Melih Uçar
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
« Yanıtla #10 : Şubat 15, 2007, 15:09:41 »
Vefa Bey, aramıza hoşgeldiniz, Amerika'daki gözümüz kulağımız olursunuz inşallah.

Boston - NYC - Baltimore - DC hattında 3-4 defa Amtrak trenle seyahat ettim, size de tavsiye ederim. Ayrıca bulunduğunuz bölgede (?) de muhakkak güzel tren güzergahları vardır.

Selamlar,
Melih Uçar
Ýzmir