Gönderen Konu: DE 24000 Model Yapım Projesi  (Okunma sayısı 42478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: DE 24000 Model Yapım Projesi
« Yanıtla #60 : Mayıs 12, 2013, 09:56:24 »
ilgiyle izliyorum.

Büyük paralar kazanmak için vatandaşa veya müşteriye gazlama(kazıklama)zihniyeti malesef insanoğlunun ruhunda var.5-7 abd dolarına malettikleri nike ,adidas vs gibi ürünleri dünyaya 10 misli fiyata satmak patronların çok hoşuna gidiyor galiba.

modellemeniz çok güzel ve teknik.....

24000 lik plakalarını çeşitli numaralarda yaparsanız , alacak kişiler 1 den fazla loko almak ister.Athearn  ve kato gibi firmalar mesela canadian pacific ac 4400 lokosu veya ac 6000 lokosu yapımında heryıl aynı modeli üretiyorlar.Fakat aynı lokoya her yıl farklı plaket numarası vererek yeni ürün diye aynı kalıpla sürekli sürüm yapıyorlar.Buda bir satış sürekliliği tabiki.

acizane fikrimi sizinle paylaşmak istedim.

selamlar..........
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2013, 10:00:31 Gönderen: irfantprk »

Çevrimdışı ismailozerbay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #61 : Mayıs 12, 2013, 11:27:00 »
ilgiyle izliyorum.

Büyük paralar kazanmak için vatandaşa veya müşteriye gazlama(kazıklama)zihniyeti malesef insanoğlunun ruhunda var.5-7 abd dolarına malettikleri nike ,adidas vs gibi ürünleri dünyaya 10 misli fiyata satmak patronların çok hoşuna gidiyor galiba.

modellemeniz çok güzel ve teknik.....

24000 lik plakalarını çeşitli numaralarda yaparsanız , alacak kişiler 1 den fazla loko almak ister.Athearn  ve kato gibi firmalar mesela canadian pacific ac 4400 lokosu veya ac 6000 lokosu yapımında heryıl aynı modeli üretiyorlar.Fakat aynı lokoya her yıl farklı plaket numarası vererek yeni ürün diye aynı kalıpla sürekli sürüm yapıyorlar.Buda bir satış sürekliliği tabiki.

acizane fikrimi sizinle paylaşmak istedim.

selamlar..........

irfan bey ilginize çok teşekkür ederim. ayrıca sizin gibi büyüklerimin fikirleri benim için çok önemli ve benim yeni başladığım bu alanda gerçekten yol gösterici oluyorlar. çeşitli numara değiminizi pek anlamadım eğer bu olay folyo çıkarma gibi olan veya sadece plaket gibi kolay yolla olan birşeyse tabiki olabilir. bunun yanısıra kalıp fiyatlarını satılacak ürüne yedirdiğimiz sürece fiyat kesinlikle dahada uygun düzeylere düşecektir.
Yalnız Pazusu ile Çalışan İŞÇİDİR!
Elleri ve Kafası ile Çalışan USTADIR!!
Elleri,Kafası ve KALBİ ile Çalışan SANATKARDIR!!!

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #62 : Mayıs 12, 2013, 12:10:35 »
Estağfurllah  acizane fikrim.

Lokonun plaket numaraları   24 009-24 122-  24  123-  24  189 gibi yan larda bayrak ve tcdd plakalarının altındaki loko plaketleri   farklı plaket olursa aynı plaka numaralı bir loko yerine birkaç loko istenir.

Loko yo motorlu yapacaksanız ağır olması gidişte çok önemli bence.....Özellikle yükseltili raylarda makaslarda rahat hat değiştirebilmesi için en az 500 gram civarı ağırlık olmalı...demo ise ağırlığa gerek yok

Basit iç değil,çok kişi niyetlendi,ama bir türlü olmadı,çok zor iş bence,yinede cesaretinze ve azminize saygı dileklerimle......
selamlar..........
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2013, 12:41:40 Gönderen: irfantprk »

Çevrimdışı ismailozerbay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #63 : Mayıs 12, 2013, 12:53:26 »
Estağfurllah  acizane fikrim.

Lokonun plaket numaraları   24 009-24 122-  24  123-  24  189 gibi yan larda bayrak ve tcdd plakalarının altındaki loko plaketleri   farklı plaket olursa aynı plaka numaralı bir loko yerine birkaç loko istenir.

Loko yo motorlu yapacaksanız ağır olması gidişte çok önemli bence.....Özellikle yükseltili raylarda makaslarda rahat hat değiştirebilmesi için en az 500 gram civarı ağırlık olmalı...demo ise ağırlığa gerek yok

Basit iş değil,çok kişi niyetlendi,ama bir türlü olmadı,çok zor iş bence, yinede cesaretinze ve azminize saygı dileklerimle......
selamlar..........

çok teşekkür ederim plaket işini de yapmayı düşüneceğim. bu işi ben hallettim sadece en iyi ve en ucuz nasıl üretirim onun derdindeyim inş. bu işten yüzümün akıyla çıkacağım  ;D
24000liklerimiz sizin tvs vagonlarla da çok güzel duracak eminim :D
Yalnız Pazusu ile Çalışan İŞÇİDİR!
Elleri ve Kafası ile Çalışan USTADIR!!
Elleri,Kafası ve KALBİ ile Çalışan SANATKARDIR!!!

Çevrimdışı Gürkan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #64 : Mayıs 12, 2013, 12:58:54 »
Ellerine sağlık ismail abi çok detaylı ilerliyorsun.Başarılarının devamını dilerim. :)

Saygılarımla
      Gürkan
         Genç
                 :)

Çevrimdışı marseille

• Forum Üyesi
« Yanıtla #65 : Eylül 10, 2013, 23:29:37 »
Dünyanın en güzel dizel lokosunun son durumu nedir acaba ? harika bir loko bence klasik revizyonsuz hali ile olmalı.Kolay gelsin gelişmeleri bekliyorum heyecanla.Kolay gelsin..

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #66 : Eylül 11, 2013, 00:38:39 »
Tahminimce İsmail beyin işlerinin yogunlugundan dolayı bir süre ara verildi yada teknik olarak oldukca sıkıntılı işlemler bunlar bende yaptığım modellemede teknik sıkıntı cekmekteyim. Umarım yeni gelişmler olur en kısa zamanda. Gerçi ülkemizin bulunduğu bu sıkıntılı günlerde insanın hiç bir şey yapası gelmiyor :(
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı marseille

• Forum Üyesi
« Yanıtla #67 : Eylül 11, 2013, 20:17:04 »
Yokmu bu TCDD lokolarına el atacak bir model şirketi?

Çevrimdışı Mertcan Doğan

• Mertcan Do?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Trenlerin Dünyası
« Yanıtla #68 : Eylül 11, 2013, 20:25:26 »
TCDD 3.Bölge Müdürlüğü Balıkesir

Çevrimdışı marseille

• Forum Üyesi
« Yanıtla #69 : Eylül 12, 2013, 21:57:28 »