Genel Konular > Model Trencilerin Siteleri

Master Model Railroader

(1/1)

ebaykal:
Hep bahsedip duruyorum Master Model Railroader ( Demiryolu Maketcisi Üstadı ) diye.Yani bu işin Nirvanası ,Fenafillah mertebesi.

Aşağıdaki linkte bu mertebeye erişmiş bir zat'ın çalışmalarını izliyebilirsiniz.

http://home.earthlink.net/~gerryleone/trains.htm

Erkut

Okan:
Erkut bey teşekkürler bunu da öğrendik, NMRA'nın Master Model Railroader Achivement Programında şu an bu mertebede 392 kişi görünüyor, web siteleri verilmemiş herhalde isimle google aramak gerekli

http://www.nmra.org/achievement/mmrl.html

Bu linkte de kategoriler verilmiş

http://www.nmra.org/achievement/

ktuzunalp:
"N'aapsak, başlamadan bıraksak mı   :D"

Nasıl iş hayatında birden bire uzman olunmuyorsa, tren maketçiliğinde de uzun bir süreç gerekli. Bu mertebeye ulaşabilmek için konunun üzerine gitmek ve sayısız alıştırma yapmak gerekiyor. Bu seviyelere en az 7-10 kurgu inşa ettikten sonra ulaşabilmek olanaklı. Onun için yeni başlayanlar bu seviyeleri hayal edebilirler ancak en temelden başlanması ve küçük adımlar ile ilerlemeleri gerektiğini bilmeliler.

Tren maketçiliğinde bu seviyelere ulaşabilmek için sonsuz bir sabır ve çalışma azmi gerekiyor. Sonuçta bu sabır ve azmi gösterebilenler bizlere bu şekilde web linklerini sunarak ağzımızı açık bırakıyorlar. 

İşin başka bir yönü ise mutlaka o seviyelere ulaşılmasının zorunlu olmaması. Siz tatmin olduğunuz herhangi bir seviyede gelişmeyi durdurabilirsiniz, kimse de neden diye soramaz. Örneğin, 20x30 cm bir tahta üzerine statik bir kurgu yaparak odanıza her girdiğinizde sonsuz bir keyif yaşayabilirsiniz.

Sonuçta bu bir hobi ve keyif almak için yapılıyor.

Kamil.

abdusta:
Ustalar sayısı 400 e yakın..
birde adaylarını 3le carparsanız 2000 e yakın usta ve usta adayı  korkunc rakamlar

ben bile bu halimle ilk 10000 bini anca zorlarım

daha cok calısmamız lazım..

saygılar a.usta

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git