Gönderen Konu: ne br 52 imiş beeeee  (Okunma sayısı 11630 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
ne br 52 imiş beeeee
« : Kasım 02, 2012, 15:51:54 »
syn modelci dostlar....

başıma gelenler pişmiş tavuğun başına gelmez ...okuyunda gülün.....

roco 62 277 nolu br 52 sesli lokomotif siparişini prosese verdim.

fiyat uygun esu sesli orjinal decoderli,decoder orjinalinde takılı, fiyatıda uygun 750 - 800 tl civarı.

yaklaşık 1 ay sonra prosesi aradım.Roco siparişleri az olduğu için iptal edilmiş.

saygı duyduğun bir model trenci abimiz Almanya ya gidiecekmiş. Bana bir tane getirbileceğini gümrük ve nakliye masraflarından  da kurtulup daha da ucuza geleceğini söyledi.Bende 1 tane ısmarladım.

Sağolsun beni kırmadı.Benim hatam kredi kartını vermemem oldu.Çünkü kendiside 60-70 avro luk alışveriş  yapmış.60- 70 avro civarı Parayı bana dönünce verecekmiş.Haberim olsaydı sanal limiti yüksek tutardım.Bir iletişim kopukluğu oldu.Onun yaptığı alışverişle benin lokomotifin fiyatı sanal kart limitini geçtiği için banka onaylamadı.Bankayı defalarca aramama rağmen banka bloke sorununu çözemedi."Krahhm ın dükkanında itibarımı 5 paralık ettin"diyerek bana sitem etti.

Aradan 2 ay sonra Reynaulds kampanya mesajı atmış.lokomotifin fiyatı 50 abd doları ucuzlamış kampanya var..Hemen sipariş verdim.reynauds 2 gün sonra kredi kartımın onaylanmadığını mesajla bildirdi.Bende vakıfbank kartımın numarasını yolladım. onunda onaylanmadığını bildirdi.Bankayı aradım karttan çekim red edilse bile sistemden gördüklerini söylediler.Herhalde linklerde problem olmuştur dediler.Tekrar denediler,yine onay vermemiş,siparişimi iptal ettirdim.

Daha önce yerli (avrupa sürat katarları)türk vagonundan 2 adet getirdiğim www.euromodeltrains.com sitesinden(new jersey-abd) siparişverdim.Bu sefer yapılan işlemi bankadan 24 ay taksitlendirdim.Ayda 20-30 tl taksitle ödeme planı banada uygun geldi.

siparişten 3-4 gün sonra (usps tracking number)gönderi barkotunu sordum,cevap yok,tekrar sordum,yine cevap yok,

ne olmuş biliyormusunuz ??????

sandy kasırgası new jersey ve new york bölgesini yerle bir etmiş.. 38-40 civarı ölü,elektrikler ,internet kesik vsvs.....

bugün bankadan cep telefonuma mesaj geldi..yaptığım işlem karşıdan onaylanmadığı için tasitlerde dahil iptal olmuş.

seneye yurt dışına gideceğim kendim elden görüp alacağım ama bu kadar aksilikten sonra uçak düşermi,,,acaba,,,,

kendim değilde uçaktakilere yazık olmasın..........

selamlar,sevgiler.

İrfan.
« Son Düzenleme: Kasım 02, 2012, 15:59:48 Gönderen: irfantprk »

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: ne br 52 imiş beeeee
« Yanıtla #1 : Kasım 02, 2012, 18:36:27 »

İrfan Bey, geçmiş olsun.

Sizin de belirttiğiniz gibi elle tutup, gözle görüp almak her zaman en iyi yöntemdir.

Çok ta kötümser olmayın ümit edelim ki  Harun Bey, siz yurt dışına gitmeden istediğiniz ürünü,
 bir yolunu bulup getirtebilsin.

Sevgiler, saygılar.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı vedat

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Kasım 02, 2012, 18:51:16 »
geçmiş olsun irfan bey;istediğiniz ürünlere ulaşamamak gibi benimde sorunum var.Hiç böyle işlere bende  bulaşmak istemiyorum fakat PROSES ürünleri, tedarik etmede sanki kendisini rölantiye almış gibi....duyurulur.Sonuçta biz modelciyiz, isteklerimiz önemlidir.

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Kasım 02, 2012, 20:08:10 »
Teoman abim,

sağolsun Harun abi beni kırmadı ama işleri yoğun ve roco talebi çok olmayınca mecburen uğraşamıyor

selamlar,sevgiler...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: ne br 52 imiş beeeee , kader utansın bence.....
« Yanıtla #4 : Kasım 27, 2012, 01:02:40 »
İrfan 'ın bu acıklı hikayesini dinledikten sonra irtibata geçtim ve " ben sana Almanyadan alayım " dedim.

İrfan kredi kartını verdi ben Kramm'a yazdım , lokoyu  ayırttık ve 24 kasım cumartesi dükkana gittik , ayıptır söylemesi ben 3 adet Barbaros bir adet sesli loko aldı , almadan önce hepsini denettirdik ve bir tek İrfan'ın lokosu arızalı çıktı.

Hepimiz şaşırdık kaldık , dükkanda sadece bir tane varmış üstelik , olmayınca olmuyor demek ki.

Dedim ya kader utansın.

Ama mücadelemiz bitmedi , o loko buraya gelecek İrfancım............
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.