Gönderen Konu: Elyapımı kule  (Okunma sayısı 6882 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Elyapımı kule
« : Ekim 13, 2011, 18:32:28 »
Merhaba.Evvelce yapmış olduğum su kulesinin ahşap olanını yine kendi imkanlarımla yapmaya çalıştım.Bu deponun yapımında kullanılan malzemelerin fotoğrafını ekliyorum.Alt tuğla gövde, duvar köpüğünden yapılıp boyandı.Diğer kaplamalar genel olarak gemi modelcilerinin kullandığı ince çıtalardan oluşturuldu ve boyandı.Üst çatı yine karton,elektrik kablosu,oluklu mukavva,kalem ucu boncuk ve kürdan....Ayrıca ilk olarak çizdiğim kulenin eskizinide ekliyorum.Kulenin tasarımı tamamen bana ait.Çalışma prensibi olarak diğer su kuleleri örnek alındı.Su akıtan boru yukarı aşağı çalışmaktadır.Sağ ve solda dengede durması için beton çivisinden ağırlıklar eklendi.
Esenlikle
Doğan

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Elyapımı kule
« Yanıtla #1 : Ekim 13, 2011, 20:15:49 »
harika eline sağlık Doğan .........

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #2 : Ekim 13, 2011, 21:13:35 »
doğancığım. orjinali bir yana,eskizine ayrıca bayıldım.. ellerine düşüncene sağlık...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ekim 13, 2011, 21:18:00 »
Doğan kardeşim bakıyorum kölelerimiz çalışmayınca sana da bol vakit kalmış ve böyle adamın ağzının suyunu akıttıran işler yapmaya başlamışsın.
Bi daha olmasın   >:(  , yakında çalışmalar başlıyor , böyle lüzumsuz şeyler yapmaya vaktin olmıcak  zaten.
Yok valla hiç kıskanmadım...................... ;D

Haldun abicim, tabi eskize bayılırsın , yav bu adam Cat Stevens abimizin albüm kapaklarını bilem çiziyo.( sanatçı köle yani )
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #4 : Ekim 13, 2011, 22:25:20 »
Sevgili Doğan, gerçekten muazzam emek dolu bir çalışma olmuş. Ellerine ve emeğine sağlık.
Acaba diyorum bildiğimden değil ama deponun tahtalarını tutan çemberler metaldenmidirler veya öylemi olmalılar. Eğer metal iseler farklı bir renk dahamı iyi dururdu diye düşündüm.
Bir de bu resimde ayakta gördüğüm bir sayımı? Ben 417 diye okuyorum. Ya da banamı öyle geldi. Eğer doğru ise bu kadar küçük nasıl yazabildin?
Selamlar, sevgiler
Ferda

İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ekim 13, 2011, 23:35:47 »
Ferdacım selam.
Haklısın.Bu çemberler aslında metal.Depo dağılmasın diye çevreliyor kasayı.Ek yerlerindende gerdirmeleri oluyor sanırım.Bazı depolarda deponun kendi rengine boyanmışlardı sanırım.Benimkinde ahşap duruyor.Bir bakıcam.Benim gitar tellerinden dönebilirim belki.Yada paslı metal rengi boyanabilir ince ahşap sargılar.Bu çalışmamın eksiksiz olmasını istiyorum ama yapacak çok şey daha var biliyorum.Eksikler var baya.Sabır,iyi araştırma ve titizlik kesin şart...Ama bu benim için bir aşama yinede.Bakalım daha iyiye doğru yola devam...Bitirince foto eklerim.Eleştirin için çok saol.Çok doğru bir tespit.

Bu arada köleler herzaman emre amade ama sizden ses çıkmıyor Kemal abi......(Barbaros,Haldun abi çok teşekkürler )
Esenkalın
Doğan

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #6 : Ekim 14, 2011, 09:28:38 »
Sevgli Doğan o zaman bence kesinlikle bu depoda kullandığın çemberleri kullan. Bunları yazdığın gibi boyayıp paslandırırsan çok güzel olurlar. Profil olarak çok yakışmışlar. Gitar teli kesiti yuvarlak olduğu için nasıl olur bilemiyorum.

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Ekim 14, 2011, 10:56:36 »
Sevgili doğan
l Çemberler için en ve kalınlık ölçülerini bildirirsen elimdeki evergreen lerle yardımcı olurum

Metal çemberlerde kararlıysan birbirine paralel bu şekil doğru
Eğer çemberler ahşap olsun dersen çemberler arası dikey parçalar ilave edilmeli

Birde dolum  borusu aşağı inip  yere paralel olunca ağızda yere paralel olmalı

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Ekim 15, 2011, 11:38:03 »
Selam.
İhsan abi çok teşekkürler.Üzerindeki profilleri boyama yaparak metale benzeticem.Genişlik olarak uygunlar.
Ferdacım seninde söylediğin gibi gitar teli çok ince ve silindirik olduğundan pek iyi durmaz burada.
Bakalım, boyamadan sonra foto eklerim.
Esenkalın
Doğan

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ekim 16, 2011, 12:11:12 »
Ferdacım selam.Daha evvelce yazdığın bir sorunun cevabını atlamışım.417 olarak gördüğün rakkamı büyüteç yardımı ile ( 0 ) numara fırça ile yazdım.Şayet yazarken taşma olursa kretuar ucu ile kazıyarak düzeltebilirsin.Boya su bazlı guaj.
Esenlikler
Doğan

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: Elyapımı Kule
« Yanıtla #10 : Ekim 16, 2011, 22:14:19 »
Doğan Bey elinize sağlık, görüntü be haliyle de benim çok hoşuma gitti... İlyas Şıklar