Gönderen Konu: Prodigy advanced squad kumanda başlangıç.  (Okunma sayısı 5233 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ugur

• Uğur Kadıköylü
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Türkiye / Manisa
  • Manisaspor
    • Siber Savaş
Prodigy advanced squad kumanda başlangıç.
« : Ocak 02, 2011, 15:37:09 »
     Prodigy advanced squad kumanda aldım yeni. Fakat tam olarak bağlantılarını yapamadım bu konuda elinde aynı kumandadan veya bu kumanda ile ilgili bilgisi olan ve yardım edebilecek varsa çok sevinirim. Genel anlamda bağlantıları falan yaptım fakat Ana kutunun arkasında 4 adet Kablo girişi var bunlarla raylar arasındaki bağlantıyı nasıl yapıcam onu anlıyamadım. ve Bağlantıyı yaptıktan sonra ilk olarak lokomotifi nasıl tanıtacağım?. Yardım edebilecek varmı acaba?
Millî olmayan bir hükûmet milleti her vasıta ile felâkete götürdüğü zaman, bu milletin her ferdinin millî duygulara kapılarak isyan etmesi hak değil, millî bir görev olur.

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
Ynt: Prodigy Advanced Squad Kumanda Başlangıç.
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2011, 00:45:56 »
Lokomotifler genelde standart 3 kodlu gelir. Ayrica altinda sticker ile yazilir lokonun kodu..
Prodiginin arkasindaki iki kablodan 1 cifti program trayina diger cifti de esas raya gider (program track) (main track) bununla ilgili bircok sema bulabilirsin intenetten.
Eger elinde 2 loko varsa. Bunlardan birisi 3 olsun digeri 4.
Istersen main track uzerinde de programlama yapabilirsin ama sadece 1 loko varken yapmaya calis. 2 loko varken yanlis programlayabilirsin.
main trackden lokoyu kaldirmak istemiyorsan program track olarak yaptigin benim de kendi semamda kumanda panelinin yanindaki gibi 2 rayli bir program alani yapabilirsin.
oraya locoyu kodukdan sonra. prodigy den program tracki sececeksin.
programlama yaparken!
sonra sirasiyla istedigin sv numarsini girip degeri gireceksin..
Biraz decoder programla ile okumani tavsiye ederim once.
Eger hersey yanlis ise. suan ezberimde yok ama sanirim cv53 yada cv54 du onu 1 yaparsan fabrika ayarlarina dondurur.
Okan abi de bu konuda mutlaka bisyler ekler istersen. Ama onun cok guzel yazilari var forumu iyice oku derim.
Bir de istedigin cevaplara direk ulasabilme icin direk sorular sorarsan cok daha iyi olur ancak genel anlamiyla programlama soyle
oncelikle islemler icin CV ler var
once CV yi seciyorsun sonra ona bir deger atiyorsun
mesela cv 2 pikoda accelaration. yani hizlanma buna 1 ile 32 arasinda bir deger atiyorsun...
genellikle decoderin icinden yada lokomotif dekoderli ise onun icinden CV ayarlari cikar.
Kolay gelsin.

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ynt: Prodigy advanced squad kumanda başlangıç.
« Yanıtla #2 : Ocak 03, 2011, 03:03:46 »
MRC de decoderleri resetlemek için CV 125 i 1 yapıyorsun.

Ama şu anda CVlere hiç bulaşmanı tavsiye etmem.

Yarın öğleden sonra telefon edersen anlatırım basit olarak.

Bu arada bir de video çekip nasıl kullanıldığını anlatacağım en kısa zamanda.

Harun

dadaş

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2011, 10:45:24 »
Harun bey mrc kullanım videosunu sabırsızlıkla bekliyoruz.
selam ve saygılar
Erol

Çevrimdışı Ugur

• Uğur Kadıköylü
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Türkiye / Manisa
  • Manisaspor
    • Siber Savaş
« Yanıtla #4 : Ocak 03, 2011, 12:53:13 »
Harun abi sabırsızlıkla bekliyoruz :)

Resimde görüldüğü gibi 4 çıkış var 2 tane main track 2 tane program track yazıyor. Bunlardan hangisini raya bağlıyoruz. 2 tane raya bağladık diyelim diğer 2 giriş niçin ? =))
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2011, 13:18:53 Gönderen: Turquesa »
Millî olmayan bir hükûmet milleti her vasıta ile felâkete götürdüğü zaman, bu milletin her ferdinin millî duygulara kapılarak isyan etmesi hak değil, millî bir görev olur.

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ocak 03, 2011, 20:07:23 »
Uğur bey,
Diğer 2 vida yeri raylardan gelen kabloya bağlandığında (rayda başka loko olmayacak) lokonun decoder adres numarasını bilmediğiniz için yeni numara atama (loko adresi unutulduğunda yada bilinmediğinde)işlemi yapılıyor.Proses'ten daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Mrc bence en iyi kumandadır. f5 ile marş yapıp loko çalışıyor, f 8 lokoyu stop ediyor.
Selamlar...

İrfan Toprak.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Ocak 03, 2011, 20:08:49 »
Merhaba,

To Main Track yazan klemenslerden alacağın iki kabloyu kurgundaki raylara bağlayacaksın. To Program Track yazan klemenslerden alacağın iki kabloyuda tren yürüteceğin raylarla alakası olmayan ancak üzerine lokonu sığdıracağın ayrı bir raya bağlayacaksın. Bu rayı üzerinde lokonu veya lokolarını programlamak için kullanacaksın.

Selamlar,

Can

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #7 : Ocak 04, 2011, 17:07:32 »

dadaş

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 04, 2011, 18:00:14 »
Harun bey bizleri bu konuda değerli vaktinizi ayırarak bilgilendirdiğiniz çok teşekkürler.Türkçe kullanma klavuzunuda yakın bir zamanda sizden temin etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.
çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyorum.selam ve saygılarımla

erol 

Çevrimdışı Metin Öztürk

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ocak 04, 2011, 18:06:08 »
Harun Abi gayet anlaşılır bir video olmuş. Dynamis kumanda içinde böyle bir videolu anlatım olursa çok sevinirim. Metin