Gönderen Konu: İzmir Selçuk Çamlık Tren Müzesi Gezisi  (Okunma sayısı 43056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
İzmir Selçuk Çamlık Tren Müzesi Gezisi
« : Ocak 13, 2007, 11:18:33 »
Saygıdeğer Tren modelcileri arkadaşlar,
İzmir'in şirin İlçesi Selçuk'ta bulunan tren müzesi ziyaretiyle ilgili görüş ve düşüncelerimizi hep beraber burada paylaşıp, hep birlikte bir araya gelerek, güzel bir gezi ,gözlem ve inceleme yapmak amacıyla çalışma yapmak isteriz.
Bu konuda, İzmir Modelciler Kulübü olarak önerilerimizi açıklamak isterim.
Bu gezinin iklim şarlarının iyi olduğu güzel bir bahar günü örneğin; Mayıs ayı ortalarında bir hafta sonu  olmasını düşünmekteyiz.

İzlenecek program:
Saat 09.00- 09.30 arası Cumartesi sabahı İzmir'in, Kordon boyu Pasaport mevkiinde deniz kıyısında bulunan bir cafede buluşup, tanışmayla birlikte İzmir'e özgü 'Boyoz Yumurta Tulum Peynir 'li kahvaltı yapılması.

Saat 11.00 de katılım sayısı dikkate alınarak, toplu gidişe uygun bir servis aracıyla Çamlık Tren Müzesi'ne  haraket edilmesi ( tek bir araçla hepbirlikte, sohbet edilerek  gidilmesi daha sıcak bir ortamın sağlanması  açısından daha iyi olur düşüncesiyle)

Saat 12.30 Çamlık Müze'ye varış. Müze yetkililerinden bilgi alarak müze içinde araştırma, inceleme, foto ve video çekimleri yapılması

Saat 14.30 Müzede bulunan restoranın bahçesinde, çimlerin üzerinde mangal partisiyle yemekli toplantı.

Saat 18.00 de İzmir'e geri dönüş için yola çıkılması

Saat 19.30 İzmir'e varış.

A Planı:Yukarıdaki program, 1 günlük ziyaret için önerilmiştir. İzmir dışından gelecek arkadaşların Cuma gecesi yola çıkmaları, Cumartesi günü gezi faaliyetlerinden sonra Cumartesi akşamı yola çıkıp kendi şehirlerine dönmelerine yöneliktir.

B Planı: İzmir' de Cumartesi gecesi kalmayı düşünüp, pazar günü de çeşitli yerlere ziyarette bulunmak isteyenler için; ( İzmir'de yakını bulunupta yakınında kalacaklar veya Otelde Cumartesi gecesi konaklayacaklar)  Müze'ye giderken yolda bir karar verilip ona göre de hareket edilir.

Servis aracı, yemek, konaklama ile ilgili araştırmalar yapılarak maddi açıklamalar,  tüm arkadaşlara  önümüzdeki günlerde bildirilecektir.

Görüş ve önerilerinizi bekler, herkese saygılarımla iyi çalışmalar dilerim.

teoman

mali87

• Ziyaretçi
Ynt: İzmir Selçuk Çamlık Tren Müzesi Gezisi
« Yanıtla #1 : Ocak 13, 2007, 11:29:14 »
   Teoman bey bukadar hızlı olmanıza gerçekten çok sevidim.Benim fikrim B planı daha iyi insan İzmire gelmişken birgün daha sıcak kanlı insanlarla kalırım.Benim fikrim,organizasyonunda bahar ayında olması uygun sabırsızlıkla bekleyeceğiz.Görüşmek üzere saygılarımla.

mali...

NEDİM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 13, 2007, 11:30:20 »
sevgılı teoman bey,
gercekten boyle bır olgu cok guzel olacaktır. en azından alt yapıda bırseylerın baslaması adına. model trencıler vede bır sekılde bu konuya gonul vermıs tum dostların bırbırını yakınen tanıması dostlukların pekısmesı adına.. ben bır sekılde elımden gelenı yapmaya ve paylasıma hazırım..
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus..

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 13, 2007, 11:52:31 »
sayın Teoman Bey çok güzel çalışmalara imza attığınızın farkındasınız herhalde. henuz düşünce aşamasında olması bile insanı heyecanlandırıyor.katılımın olacağını söylemiştim.diğer arkadaşlarda gelecektir bu geziye model trenciliğin alt yapısını sağlamlaştırmak amacı ile çok yararlı olacağını düşünüyorum.gelişmeleri takip edeceğim bana görede B planı daha iyi olur çünkü genelde istanbul ve ankaradan katılımm olabilir hatta antalya bile b irbirlerine uzak şehirler cumartesi kalınıp pazar günü yola çıkılması taraftarıyım. saygılar.

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 18, 2007, 00:43:28 »
Saygıdeğer arkadaşlar,
Selçuk Tren Müzesi gezisiyle ilgili ulaşım ve konaklama araştırmalarımı sizlere sunuyorum.

Ulaşım:
İzmir- Selçuk Tren Müzesi gidiş. İzmir-Selçuk 90km, Selçuk-Müze 20km, toplam 110km.
İzmir' den hareket saat 11.00, müzeye varış saat 13.00
Müzede gezi,gözlem,inceleme ve yemekli(barbükü) toplantı.
Müzeden 17.30 da ayrılış. Selçuk ilçesine geliş ve ilçeden içeri doğu istikametine doğru 7 km sonunda şaraplarıyla ünlü otantik eski rum köyü Şirince'ye saat 18.00 de varış.
Şirince'de ziyeret ve istenirse köylülerin özgün üretimlerinden alış veriş.(çeşitli el işlemeleri, zeytin yağ, şifalı bitki içecekleri ve özellikle ünlü Şirince şarapları)
Şirince'den saat 19.00 da hareket. İzmir'e saat 21.00 de varış.

Araçlar: Katılım sayısına göre;
a- 17 Kişilik Mercedes veya Wolsvagen minibüs.Ücret 200._ YTL.
b- 27 Kişilik Isuzu midibüs. Ücret 250._YTL.
Yukarıdaki belirtilen ücretlere, katılacak kişi sayısı bölünerek kişi başı ücret saptanacaktır.

Konaklama: Daha önceki açıklamalar doğrultusunda B planına göre İzmir'de kalmayı düşünen arkadaşlara yönelik olarak.

a-Palmcity Hotel ****
1kişi 100._YTL.
2kişi 140._YTL.
3kişi 180._YTL.

b-Devak Otel***
1kişi  75._YTL   ( Deniz tarafı)      65._YTL (Yola bakan taraf)
2kişi 120._YTL     ''      ''             100._YTL      ''         ''
3kişi 140._TTL     ''      ''             130._YTL      ''         ''

Yukarıdaki ücrteler  oda + kahvaltı.
Palmcity Hotel, Kahramanlar semti Fuar yanı, Pasaport semtine 2km mesafededir.
Devak Otel M.Kemal Sahil Bulvarı Küçükyalı semti, İzmir körfezi deniz manzaralı, Pasaport semtine 5km mesafededir.
Devak Oteli'n fiyatının uygun olması, 3 yıldızlı olmasının yanısıra, Dokuz Eylül Üniversitesi Vakfı'na ait bir otel olmasındandır.
Pazar günü kalacak arkadaşlarla, cumartesi müze ziyareti esnasında servis aracında yapılacak görüşmeler sonucuna göre istenilen yerlere gezi düzenlenebilir.Örneğin; Dünyaca ünlü deniziyle  Çeşme ilçesi. İsteğe göre balık restoranlarının bulunduğu Çeşme- DalyanKöy'de balık+rakı+meze Ege'ye özgü roka ve çeşitli yeşil ot salataları ziyafeti.
İzmir-Çeşme 80km

Bir başka seçenek ,yine Ege'nin sahil ilçelerinden Foça Küçük Liman'da balık ziyafeti.
İzmir-Foça 70km

Diğer bir seçenek te Kuşadası-Efes-Meryemana ziyaretleri. Kuşadasında yemek.
Eğer terciğiniz balıktan yana ise Çeşme veya Foça olmalı.

Gezi tarihi ise ,12 Mayıs Cumartsesi-13 Mayıs pazar olarak saptanabilir.
Herkes şimdiden kendini bu tarihlere göre ayarlayıp en son katılım için Mart ayı sonuna kadar yani 31 Mart 2007 Cumartesi günü son bildirimde bulunursa, servis aracı ve otel rezervasyonu açısından iyi olur.
Mayıs ayında, Turizm mevsimi itibariyle yoğunluk olacağından önceden tedbirli davranmakta yarar vardır.
12 Mayıs Cumartesi günü sabah 09.30 da buluşacağımız Pasoport semtinin bir kesitini, bu gün(17 ocak) bir işim dolayısıyla oradan geçerken cep tel. ile fotosunu aldım. Ilık bir bahar sabahında, deniz kıyısında, martıların sesleri eşliğinde kahvaltımızı yapacağımız yeri de sizlere göstereyim istedim.

Kahvaltı, İzmir'li trenmodelcileri olarak bizlerin, siz İzmir dışından gelen konuklarımıza bir ikramı olacaktır.
Yukarıdaki yapılan gezi programına ilave edceğiniz veya bunun dışında daha başka görüş bildirecek arkadaşlarımız olursa, onların da fikirleri doğrultusunda hareket edebiliriz.

En güzel günlerin sizlerin olması dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım.

teoman

« Son Düzenleme: Ocak 18, 2007, 00:48:38 Gönderen: teoman »

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 18, 2007, 00:49:22 »
teoman bey söylenecek sözmü bırakmışınız bize bunun üstüne sözmü söylenir.herşey mükemmel görünüyor. saygılar

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 18, 2007, 00:59:26 »
Sevgili üstadım,

Müthişsin! Çok önemli ve zorunlu bir durum olmazsa beni hemen yazıver listeye! Zaten kaç zamandır istiyordum bir kez daha Çamlık'a gitmeyi.

Sevgiler,

Cem.

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 18, 2007, 01:09:26 »
   Teoman bey kutlarım sizi gerçekten güzel bir organisazyon listeye eşimi ve beni ekleyebilirmisiniz 2 kişi yatılı olarak plan B otel tercihini size bırakıyorum fiat önemli değil.Alanyada sistem herşey dahil onu bir görüşürsek sevinirim .Şirinceyi listeye eklemekle çok iyi yapmışsınız.Yapabileceğim birşey olursa her zaman canı gönülden yarıdımcı olurum.

Herşey gönlünüzce olsun hoşçakalın.

mali...

NEDİM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 18, 2007, 05:57:53 »
sevgılı teoman bey,
turızm meslegımızı elımızden alacaksınız bu gıdıs ıle.. vallahı ne dıyecegımı bılmıyorum bu kadar ıctenlık ve sıcak kanlılık dostluk.. sanırım dostların tumu bu fıkre cok sıcak bakacaktır.
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus..

hkesk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ocak 18, 2007, 21:20:02 »
Tebrikler Teoman Bey,
Dört dörtlük bir program yapmışsınız. Bir İzmir'li olarak her ne kadar sizlere çok fazla yararlı olamadıksa da faaliyetlerinizle gurur duyuyoruz. Ayhan beyin belirttiği gibi gidilecek yerler aslında ailece gidilebilecek, ve çok zevkli bir gün yaşanabilecek yerler. Böylece eşlerin ve çocukların da bu hobiden bir yönüyle zevk alması sağlanabilir.

trenadam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ocak 21, 2007, 21:29:04 »
Teoman bey  merhabalar
düşünceniz oldukça keyif verici.
Eğer takvimle bir sorunum olmazsa katılmaktan keyif duyacağımı belirtmek isterim.
svg.

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Ocak 21, 2007, 22:26:43 »
Özgür bey, şimdiden doğacak yavrunuzun sağlıklar ,iyilikler,güzellikler içinde dünyaya gelmesini, en içten duygularımla dilerim.
Anneli-babalı mutluluklar içinde büyüsün. Sizleri daima yanımızda hissedeceğiz.
Katılmak arzusunda olan tüm arkadaşlarımızın, canı gönülden bu gezi içinde olmalarını arzu ediyoruz.

Sevgilerle

teoman

NEDİM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 21, 2007, 22:33:22 »
sevgılı teoman bey,
sızın programınıza sadık kalarak ben ıstanbul dan arkadasları organıze etmek ıcın hazırım. eger arkadas ve dostlarında bır ıtırazı yok ıse. buradan hep bırlıkte ızmır e kadar bır yolculuk yapmak ayrı bır keyıf verecektır
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus..

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Ocak 21, 2007, 22:58:04 »
Sevgili Nedim bey, biz herzaman birlikteliği arzu ediyoruz. İstanbul'daki arkadaşları organize etmek ve hepbirlikte gelmek çok güzel olur.
Yaşadığımız bir örneği sizinle paylaşmak isterim:biz İzmir'den İstanbul'a 2 kez toplu katılımla bir gezi düzenlemiştik. Ben aynı zaman da plastik maket hobisini de, tren hobisi ile birlikte yürütüyorum.
İstanbul Havacılık Müzesi'nin her yıl düzenlediği model uçak yarışmalarına birçok kez hem ferdi olarak,  hem de  grup şeklinde katıldım. İzmir'den bir minibüs kiralayıp topluca İstanbul'a gelmiştik. İnanın çok keyifli oluyor. Bol muhabbet şamata gırgır, zaman çok eğlenceli geçiyor.
Geldiğimizde, yine bir program doğrultusunda hareket ederek Beşiktaş Deniz Müzesi, Harbiye Müzesi ve Koç Müzesi'ni ziyaret etmiştik. Pazar günü sabahı da Arnavutköyde kahvaltımızı yapmıştık. İstanbul'un birkaç önemli yerini de gezmiştik.
Cuma günü akşam çıkıp Pazar günü gece dönüş yapmıştık.
Güzergahımız; Gidiş, İzmir-Bursa-İstabul. Dönüş, Tekirdağ- Çanakkale-Ayvalık-İzmir
Siz, bir turizimci olarak çok daha iyisini gerçekleştirebilirsiniz. Burada da yapacağımız organizasyonla ilgili de bize yardımcı olur, değişik öneriler sunarsanız çok memnun oluruz.
Biz hertürlü çalışmaya açığız ve sizlerin değerli katkılarınızı da bekliyoruz. Daha doğrusu sizlerin böyle güzel girişiminize yardımcı olmak adına biz birşeyler sunmaya çalıştık.

Sevgiler,saygılar.

teoman

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Şubat 06, 2007, 03:06:22 »
Pazartesi günü araştırma gezisinde Çamlık Tren Müzesi işlemecisi Attila Mısırlıoğlu ile tanıştık. Şömine başında yapılacak geziyle ilgili görüşmeler yaptık.
İzleyeceğimiz programı kendilerine sundum. Bizlere çok samimi davrandı ve elinden gelen yardımı ileteceğini aktardı.
Barbekü işini bizim istediğimiz bir yerde yapabileceğini, kapalı ve açık alanlarının çok elverişli olduğunu bildirdi.
12 Mayıs'ta gerçekleştirmeyi düşündüğümüz gezinin, zamanlama olarak çok iyi olduğunu belirtti. Ayrıca müzenin yanında Türk el sanatlarına yönelik uygulamalı Seramik ve Çini çalışmalarının hazırlıklarına başladığını bu ortama ayrı bir renk katacağını ifade etti.
Bizleri eniyi şekilde karşılaması için önceden ez az 1hafta kadar önce sayı bildirmemizi istedi.
Sunacağı menüyü sorduğumda restoranının hertürlü hizmete açık olduğunu iletti.
Ancak bir fix menü istedim. Şu şekilde açıklama getirdi.
1- Karışık ızgara ( 3 paraça; İri kasap föfte. Pirzola, Biftek ) veya tek tip et yanında pilav ve yeşillik.
2- Zeytin yağlılar ( Yaprak sarma, şakşuka, biber dolma, patlıcan ezme)
3- Çoban salata
4- Tatlı (Kazandibi )
Yer olarak ister restoran içi, ister lokomotifler arası çim alan üstü mangal düzeni kurma ve servis.
Kişi başı 30 YTL. içecek hariç.
Ekstra hertürlü içki verebileceğini, sıcak etlere ilave için + 10 YTL. olacağını bildirdi. Fiyatlar görüş ve isteklere göre belirlenebilir.
Bir başka öneri olarak Selçuk'ta çöp şiş de yenebilir.

Attila Mısırlıoğlu'yla görüşmemiz

Müzeden çektiğimiz fotoğraflar

Müzenin girişi ve loko bakım depoları

Müze girişinde; üstte sağ taraf, altta sol taraf

Ortaya doğru ilerliyoruz

Plaktorna sol ve sağ bölümleri

Çeşitli vagonlar

Buharlı lokolar

Barbekü alanları

Atatürk fotoğrafları sergi salonu

Bu fotoların dışında daha gezilip görülecek alanlar, lokomotifler ve vagonlar bulunmaktadır.

saygılar
teoman
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2007, 08:59:46 Gönderen: teoman »

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Şubat 06, 2007, 19:41:46 »
    Teoman bey iyi bir organizasyon olacağından eminim,çalışmalarınızdan dolayı size çok teşekkür ederim.Yemek konusunda eşimin ve benim tercihim Selçukta çöp şiş yemek ama çoğunlugun verdigi kararada saygı duyarız.Tekrar teşekkür ederim herşey gönlünüzce olsun,hoşçakalın.

mali....

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mart 03, 2007, 00:37:26 »
   Sevgili dostlar sıcağı sıcağına,Selçuk,Efes ve Çamlık tren müzesine yapacağımız geziye NTV ekibinide davet edelim diye düşünüyorum.Adınıda Model Trenciler Kulübü 2007 yılı etkinlikleri olarak koysak nede güzel olur.Sevğilerimle hoşçakalın tren ve model dostları.

mali...

HevyMachine

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Mart 28, 2007, 17:24:05 »
Merhaba,
Değerli dostlar bende İzmir'deyim.Vaktim oldu sürece faaliyetlerinize katılmak isterim.
Selamlar,saygılar.

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
« Yanıtla #18 : Mart 29, 2007, 19:47:38 »
Teoman bey öncelike boyle bir organizasyon için kıymetlı zamanınızı ayırdıgınız ıcın çok teşşekür ederim.
Eger hesapta olmayan aksi bir durum olmazsa bende bu geziye katılacagım.

İşin ana planı çok güzel detaylarıda burda  degerlendirmenın zamanı geldı sanırım
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

Çevrimdışı Melih

• Melih Uçar
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
« Yanıtla #19 : Nisan 07, 2007, 21:05:27 »
Sevgili arkadaşlar,

Teoman Bey ile tekrar Selçuk Çamlık Tren Müzesi gezisi planlarını ve programını görüştük. Arzumuz sizlerin de katılımı ile bu geziyi muhakkak yapmaktır. Yukarda Teoman Bey'in detaylı olarak açıkladığı program çerçevesinde 12 Mayıs günü için planımız devam etmektedir.

Bu konunun yayınlanmasından sonra birçok arkadaşımız yazılı ve sözlü olarak gezi planını beğendiklerini ve gelmek istediklerini söylemişlerdi. Artık bu isteklerinizin somut olarak ortaya çıkması zamanı geldi. Sizleden ricamız bu konu altına kati olarak gelecek arkadaşların bunu beyan etmelerdir. Cevabınızda kaç kişi olduğunuzu ve 1 gün mü yoksa 2 gün mü kalacağınızı lütfen belirtiniz. Hatırlatmak isteriz ki gezi için tüm aile fertleriniz davetlidir.

Bu gezinin camiamızın kaynaşması, dostlukların pekişmesi ve bugünlerde en çok ihtiyacımız olan insanların birbirlerini tanıyarak yanlış anlaşılmaların son bulmasına vesile olmasını dileriz. Sizlere İzmir'in güzelliklerini ve Egenin sıcak misafirperverliğini göstermek umudu ile.
Melih Uçar
Ýzmir