Gönderen Konu: İlk lokom Liliput BR 42  (Okunma sayısı 9327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fikri

• Forum Üyesi
İlk lokom Liliput BR 42
« : Aralık 29, 2009, 18:44:04 »
Merhaba.değerli hobici arkadaşlar ve Ağbiler.

Foruma Çok göz atamasamda genelde yıllardır heves edip de 30 lu yaşlardan sonra bu hobiye başlayanları görünce şahsım adına çokda geç olmadığını düşünüp ilk lokomu gittigidiyordan satın almış bulunmaktayım.henüz kargo elime ulaşmadı , heyecanımı sizlerle paylaşmak istedim.

HEnüz bir adet bile rayım yok ama ; buradaki yardımlaşmayı görünce bu konudada sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum.
Şimdiden bu konuda benimle paylaşım içine girebilecek hobi ci arkadaş ve abilerime teşekkür ediyorum...

Çevrimdışı Eylem

• Eylem
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Eylemlerim devam edecektir....
    • GittiGidiyor Dükkan Satışlarım
Ynt: İlk lokom Liliput BR 42
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2009, 21:14:13 »
Foruma ve bu güzel hobi Dünyasına hoş geldiniz.
Merak etmeyin forumda ben ve diğer arkadaşlar size yardımcı olacaktır.
Hayırlı olsun.
Saygılar
Eylem Keskin

Çevrimdışı fikri

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2009, 21:20:20 »
Teşekkür ederim az evvelde roco br 80 aldım sanırım biraz abarttım :)

şimdi ray ve diğer ekipmanlara geldi sıra.
diaroma malzemelerim ve planlarım hazır ama nedense raylar konusunda bir türlü tatminkar bir bilgiy sahip olamadım.
Hobici arkadaşların görüş ve tavsiyelerini bekliyorum...

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: İlk Lokom Liliput BR 42
« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2009, 21:42:18 »
fikri bey önecelikle hoş geldiniz
aldıgınız lokoları ggde gördüm.
ben bu işi yeni başlasam şahsen digitalle başlardım.
ama analog başladıysanızda yavaş gitmenizde fayda var.
raylarda önemli olan bulunabilir ve diğer marklarla uyumlu olma özelliğidir.
bu nedenden ötürü size hornby rayları tavsiye ederim. hem digital hemde analogda keyifli bir şekilde kullanabilirsiniz.

lokolarda ise detay ve kalite çok önemli. forumu detaylı incelerseniz daha da farklı gözle bakacagınıza inanıyorum.

Çevrimdışı Emre PAK

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Aralık 29, 2009, 22:02:41 »
Fikri Bey

Aramıza Hoş Geldiniz..

Lokolarınız hayırlı uğurlu olsunn.. Şimdi onları almanızın heyecanıyla, bir hışımla girişirsiniz ray ve diorama düzenlemelerine. Buradaki herkes, emin olun sizden yardımını ve desteğini esirgemeyecektir. Hobinin yaşı olmaz ve siz çok farklı renkli ve geniş perspektifli bir hobi seçtiniz. Umarım bu büyülü dünyada çok mutlu olacaksınız.

Saygılarımla
Emre PAK

Çevrimdışı fikri

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Aralık 29, 2009, 22:52:14 »
Enver bey kardeşim teşekkür ederim ilgine.

Bende esasen digitalden işe başlamayı düşünüyordum fakat gerek çeşitliliğin bol olması gerekse fiyat aralığının çok geniş olması
beni analog dan başlamaya itti.hornby ray almayı düşünüyordum bende.lakin tek tek yerine kullanılmış bir set arıyorum zira 22 metre karelik boş bir odamda komple hat döşemeyi planlıyorum bu sebeplede bir hayli raya ihtiyacım olacak ama ggd de maalesef bu sayıda br satışa rastlayamadım.

Her ne kadarda gözü karada olsam  :) bir miktar istikrarlı gitmem gerektiği kannatindeyim.
digitalde tavsiyen olursa memnuniyetle değerlendiririm.

Çevrimdışı Kerem CUMALI

• Kerem CUMALI
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Aralık 29, 2009, 23:55:44 »
Selam, öncelikle bu güzel hobiye ve siteye hoş geldiniz.
Lokomotifleriniz hayırlı olsun, bende sizin gibi yeniyim ve bir kaç hafta önce ilk lokomotifimi aldım. Sonra diğerleri ve diğerleri geldi...
Nerden başlanır, nasıl başlanır, ne ile başlanır gibi yazıları okudum durdum hep ama ne zaman ilk lokomu aldım işin şekli değişiverdi birden. Sonrası hayaliniz ve bütçeniz ile sınırlı...
Amacınız 3-5 metrede loko ve vagonları döndürmekse iş kolay alırsınız bir başlangıç seti her şey oluverir bir anda ama amaç 22 m2 yi döndürmekse iş baya bir detaylı, tek hat mı döşemek istiyorsunuz yoksa 2 veya 3 mü, makas kullanılacakmı, evet ise kaç tane, kaç loko nasıl ve ne şekilde hareket edecek...
gibi bir çok faktör giriyor işin içine, ve bu kararlarla birlikte analogmu, digitalmi  kararını da verdikten sonra forumdan en doğru yardımı alacağına emin olabilirsin.

Forumdan bir abim bana ' sen hayal et ve söyle biz yardım ederiz' demişti. Bu benim içimi rahatlatmıştı. Seninde rahat olsun.

KeReM

Çevrimdışı fikri

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Aralık 30, 2009, 10:12:19 »
Kerem bey çılgınca olacak belki ama tüm oda etrafında döndüreceğim şimdilik 2 hat gözüküyor birde küçük bir kasaba kurguluyorum içinde belki 3-4 hat bulundurabilirim.açıkçası Ray almak benim için daha önemli bir hadise.

analogarı kurup tasarımı yapınca digital bir set de düşünüyorum...

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: İlk Lokom Liliput BR 42
« Yanıtla #8 : Aralık 30, 2009, 10:24:45 »
hornby rayları gg de bulmak biraz zor
arada sırada tek tük çıkıyor. genelde lima ray bulabilirsniz. ama onlarında eskileri çok kullanışlı değil.
digital için ise bütçe önemli 100 tlden başlıyor 2700 tlye kadar şuan için mevcut.
alanınız gayet büyük. size güzel bir planda lazım.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #9 : Aralık 30, 2009, 22:34:29 »
Fikri bey model trenlerin büyülü dünyasına hoş geldin.güzel bir modelle başlengıç yapmışsınız.yeni lokomotifiniz hayırlı olsun.selamlar.
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2009, 22:44:04 Gönderen: MEHMET erdoğan »

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Aralık 30, 2009, 23:22:45 »
Hoş Geldiniz.
G. ÖZKAN