Gönderen Konu: İlk diaromam  (Okunma sayısı 6269 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Heroes

• Forum Üyesi
İlk diaromam
« : Mayıs 24, 2009, 19:03:54 »
Model trenler dünyasına yeni girdim ve ilk diaroma çalışmamı siz ustalarımla paylaşmak istedim. Yorumlarınızı ve eleştirilerinizi bekliyorum. Diaromada ray hariç  :) herşey kendi el emeğimle yapılmıştır. Tabii daha bitmedi ufak rötuşlar yapacağım.

Fotoğraflar pek iyi değil. Anlaşılan benim fotoğraf makinesinin emeklilik vakti gelmişte geçmiş.  :)

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: İlk diaromam
« Yanıtla #1 : Mayıs 24, 2009, 19:19:53 »
sevgili uygar
önemli olan başlama casaretidir. ve gayet guzel başarmışssın.
ayrıca buradaki ailemiz sana her türlü kritiği yapacak ve fikirler verecektir.
sen de bazı şeyleri yapmadan once fikir sorarsan verdiğimiz linklerde daha önceki benzer paylaşımları bulabilirsin.ve faydalınırsın.
sevgiyle

Çevrimdışı Heroes

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Mayıs 24, 2009, 22:31:20 »
Teşekkürler Haldun Bey.

Sizlerden çok şey öğrendim. Her ne kadar formu soru yazmasamda önceden açılan başlıkları okuyarak, ustalarımızın yaptığı çalışmalara bakarak birşeyler yapmaya çalıştım. Benim için deneyim oldu.

Hangi malzemeler kullanılır?

Kurgu yaparken nasıl bir sıra izlenmeli?

Nasıl boyalar kullanılmalı? vs. vs. bir sürü soruya cevap buldum.

Tabii öğrenecek ve yapacak çok şey var. Saygılarımla.

Emre Uygar

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #3 : Mayıs 24, 2009, 22:44:36 »
hemen sorayım
dağlarda sytropor ve alçılı bez mi kullandın

Çevrimdışı Heroes

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mayıs 24, 2009, 23:09:42 »
Haldun bey

Birçok yerde strafor ve alçı bezi kullanıldığını gördüm. Ancak malum bulunduğum ilden dolayı alçı bezi bulmak imkansız. Bende strafor, mukavva, A4 kağıt kullandım.

Çevrimdışı Heroes

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Mayıs 24, 2009, 23:57:33 »
Okan bey teşekkürler

Bitki örtüsü olarak çiçekçilerin kullandığı yeşil strafora benzer bir malzeme var. Onu küçük parçalar haline getirip elekle üstüne serptim.
İsmi avonsis yada ovansis öyle birşey tam anımsayamadım.

Raylar fazla yeşil oldu.  :) Acemilikten biraz fazla kaçırdım. Temizlemek istedim ancak malzeme ezilince hemen birbirine yapışıyor. Onun için pek dokunamadım.

Mesleğimden dolayı zaman zaman yer değiştiriyorum. Ancak kısa zaman sonra İstanbul'a taşınacağım. Onun için parça parça yapıyorum diaromayı. Resimlerini çektiğim parça diaromanın sadece bir kısmı.

Alçı bezi yerine başka bir malzeme kullanmak aklıma gelmemişti. Fikir için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Heroes

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Mayıs 25, 2009, 00:05:21 »
Şimdi fotolara dikkatli baktım. Rayların etrafından bahsttiniz sandım. Rayların üstünde streç film var. Yeşillik üstüne gelmesin diye kaplamıştım. Onlardan bahsediyorsunuz herhalde.

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Mayıs 25, 2009, 00:24:05 »
Sevgili Emre Uygar bey,
Öncelik ile aramıza hoşgeldiniz. Model Trenler ve onların büyülü dünyası bambaşka bir duygu..
Bir şekilde Diaroma/Kurgu yapmaya başlamış olmanız size zaman ile tecrübe kazandıracaktır.
Hepimiz bir şekilde yap boz, daha iyisini yapmaya çalış metodları ile hali hazırda bu sevdamıza
yön vermekteyiz. Okan bey dostumuzun dediği gibi alçılı bez tıbbi malzeme satan her eczanede
bulabileceginiz kullanımı basit ve pratik bir yöntem dir. Ayrıca bu malzemeyi bulamadığınızı
düşünerek size alçılı bezi kendiniz yaratma metoduna gitmenizdir. Uygulama için size
biraz eski atıl duruma gelmiş ince penyeler ve her nalburda bulabileceğiniz saten alçı..
Penyeleri 10-15 cm genişliğinde ve istediğiniz uygulama yapacağınız alan boyunda şeritler
halinde kesiniz. Saten alçıyı yayvan bir kapta boza kıvamında oluşturunuz ve şerit halindeki
penyeleri bu kap içinde boza kıvamındaki alçı ile iyice doyurduktan sonra uygulama yapacağınız
alana yerleştiriniz. Eğer hazır alçılı bez kullanmak ister iseniz adresinizi özelden gönderiniz ve size
buradan tedarik edecegimiz alçılı bezleri kargo ile gönderelim.
Model tren sevdanız ve onlara olan tutkunuz hiç eksilmemesi dileği ile.
Sevgi ve Saygılarımla.
Nedim KUŞ..

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #8 : Mayıs 25, 2009, 02:14:41 »
Emre bey çalışmanız ilk denemeniz olmasına rağmen gayet başarılı olmuş.Okan arkadaşımızın yazdığı gibi bencede yeşiller ray kısımlarında biraz fazla kaçmış gibi, ancak birde streçsiz bir resim paylaşırsanız daha anlaşılır olur kanısındayım.Kolay gelsin.
Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Heroes

• Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Mayıs 25, 2009, 15:53:52 »
Nedim bey bilgi, ilgi ve yardımseverliğiniz için çok teşekkür ederim. Ben alçı bezini sadece nalburlarda bulabileceğimi düşünmüştüm. Yakında İstanbul'a taşınacağımdan malzeme sıkıntısıda çekmem artık. ;D

Ferda bey daha tam olarak bitirmedim. Ufak tefek ayrıntı kaldı. En kısa zamanda streçsiz ve bitmiş şeklinin fotoğraflarını ekleyeceğim.

Herkese ilgi ve alakası için çok teşekkür ederim.

Emre Uygar

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: İlk Diaromam
« Yanıtla #10 : Mayıs 25, 2009, 19:19:56 »
emre bey aramıza hoş geldiniz

çalışmalarınız çok güzel olmuş emeginize saglık

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.