Gönderen Konu: Amerikan f7b dizel loko yapımı  (Okunma sayısı 4549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Amerikan f7b dizel loko yapımı
« : Nisan 28, 2009, 18:14:12 »
Değerli arkadaşlar merhaba.Elimdeki mrc nin f7a Pennysylvania koyu yeşil lokosuna eklemek için onun arka serisi olan F7b lokosunu yapmaya çalıştım.Bence F7a çok şık bir lokomotif.Arka F7b nin Farklı renkte (Amtrak) olan alt şasi ve bojileri olmayan boş üst kapağına Eski hurda bir lima vagondan kesip kısalttığım şasi ve bojileri yerleştirdim.Ağırlık olarak kullanmadığım eski bir pense ve çakı tool işimi gördü.Yüksekliği tam denk geldi.İçine ışık eklemek için ön lokodan bilgisayar kablosundan oluşturduğum soketli kablo ile hat çektim.Kablonun iki ucuda dişi olduğundan birisine ataşlardan ayaklar yapıp sokarak erkek soket yaptım.Az bir yapıştırıcı ile tutturmak yeterli oldu.Sonra lamba hatlarımı döşedim..Uygun rengimi akrilik boyalarımdan hazırladıktan sonra airbrushla boyadım.Ardından bantlamalarımı bitirip sarı şeridide attım.Tutamakların üzerindeki boyaları kretuar ucu ile hafifçe sıyırarak altındaki krom parlak tabakayı ortaya çıkarmak kolay oldu.Orjinalde mrc bu lokolarada motor yerleştirmiş.Eh benimkide kendini motorlu hisseden motorsuz bir f7b Pennysylvania oldu artık..:)

Esenkalın

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: Amerikan f7b dizel loko yapımı
« Yanıtla #1 : Nisan 28, 2009, 21:15:43 »
doğancım ellerine emeğine sağlık orjinali gibi olmuş.
sonran ikinci resimda solda pc. sağda yarım kalmış illüstrasyonun var.
onların arasında bir bina resmi daha gördüm. o nedir ?
sevgiyle

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Nisan 28, 2009, 22:36:54 »
Haldun abi çok teşekkür yorumların için.O vollmer in bir istasyon binası.Yerim olmadığından epeyidir orada scanner ın üzerinde duruyor.Değerli kardeşim Demir Uğun hediye etmişti bana.İnşallah bir gün diaromamda kullanacağım.

Esenkal

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #3 : Nisan 28, 2009, 23:02:23 »
doğan kardeşim gel onu beraber montajlayalım ve boyalayalım. dicem ama sen benden boyama konusunda o kadar fazla ustad sın ki ne diyeceğimi bilemiyorum.
bilemeyenler için ,yeni kardeslerim icin :
www.doganur.com

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #4 : Nisan 29, 2009, 00:27:47 »
Doğan bey,
Ellerinize ve emeğinize sağlık.Harika bir çalışma olmuş.Paylaşım için teşekkürler.
Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.